Rozhovor s Jindrou Kukačem

16.9.2014

Letní příprava je dávno minulostí a první turnaje jsou již na spadnutí, některé dokonce již proběhly. Jedním z důležitých turnajů byl o tomto víkendu GPA U19 v Orlové. Do Ostravy se sjela juniorská špička z celé republiky. Mezi našimi juniory byli i Petr Beran s Jindrou Kukačem. Zprávy z turnaje a výsledky jsme přinesli v předchozím příspěvku. Dnes se mi podařilo na pár minut zdržet právě Jindru a zeptat se ho na několik otázek. Jindra je velice nadějný badmintonista, který začínal s badmintonem v osmi letech. Nyní, ve svých 17ti,  se může pochlubit zkušenostmi z nejlépe obsazovaných turnajů v ČR a má již za sebou i několik juniorských turnajů v zahraničí. Dále pravidelně nastupuje do soutěží dospělých jednotlivců i družstev.

CIMG4379

Na snímku Jindra Kukač s Martinem Koudelkou.

1. V létě je čas odpočinku od školy a dalších se školou spojených aktivit. Ty jsi však nezahálel a absolvoval několik badmintonových kempů pod dohledem významných trenérů nejen z Čech. Můžeš nám specifikovat, jak vypadala Tvoje letní příprava na novou sezónu a kdo Tě na kempech vedl??

Jindra: V létě jsem absolvoval tři badmintonové campy. První camp se konal uprostřed července v Brně, který vedl Tomasz Mendrek, Martina Mendrek, Oscar Martinez Salán a Tomáš Krajča. S Oscarem jsme trénovali techniku úderů a také jsme se učili nové údery, pohyb po kurtu a další. Oscarovi byl nápomocný Tomáš, který občas překládal a také s Oscarem opravoval chyby, které jsme dělali. Atletickou přípravu vedl Tomáš s Martinou. Na tomto campu už sem byl po několikáté a znovu se mi tu zde velmi líbilo. Na druhý camp jsme museli popojet trochu dále než do Brna, konal se totiž na Slovensku a to ve městě Ilava. Zde camp vedl Jano Jurčak společně Lindou Janoštíkovou, Romanem Janoštíkem a Radkem Lieblem. Tento camp byl zaměřen na fyzickou kondici. Na tomto campu jsem si sáhnl na fyzické dno, jednak to byl druhý camp hned po brněnském a také byl velice náročný. Po campech následoval zasloužený odpočinek ve formě dovolené v Chorvatsku. Třetí camp se konal ve Vodňanech pod vedením Romana Janoštíka, Lindy Janoštíkové, Radka Liebla a Romana Vokouna. Zde byl camp taky náročný, ale ne tolik jako dva předtím.

2. Máš už za sebou i svůj první turnaj v sezóně a nutno říci, že úspěšný. Mohl bys nám říci, co to vlastně bylo za turnaj a popsat jej z Tvého pohledu?

Jindra: Byl to republikový turnaj Grand Prix „A“ U19. Na turnaji se mi od začátku moc nevedlo, když jsme s Kačkou Bočkovou prohráli mix, v singlu se mi taky nedařilo, hodně jsem kazil a prohrál s nasazenou jedničkou Janem Loudou. Všechno jsem si vynahradil v deblu s Adamem Šařcem, když jsme porazili druhý nasazený pár Budzel-Holub ve dvou setech. Poté jsme ale s Adamem prohráli s nasazenými trojkami Vorlíkem a Brabcem – také ve dvou setech – a nakonec jsme teda skočili třetí.

3. S jakými osobními ambicemi půjdeš do nové sezóny. Co Tě vlastně v nejbližších týdnech čeká?

Jindra: Jako asi největší cíl mám se dostat co nejvýše v žebříčku, jsem totiž v kategorii U19 prvním rokem, tak chci získat co nejlepší umístění do další sezóny. Také bych chtěl co nejvíce pomoct v družstvech dospělých.

4. Co je pro tebe ve sportovním a třeba i osobním životě nejdůležitější?

Jindra: Přál bych si aby se mi nestal nějaký vážnější úraz a mohl jsem dál hrát badminton a v osobním životě bych chtěl úspěšně dostudovat a poté si najít nějakou dobrou práci která mě bude bavit.

5. Vím, že jsi studentem gymnázia v Český Budějovicích. Dá se škola skloubit s tréninkovým zatížením? Musíš mít ve škole nějaké zvláštní úlevy?

Jindra: Dá se to skloubit dohromady. Někdy je to třeba obtížnější, že se musím učit déle do noci, ale to jsou jen výjimky. Dříve jsem musel být uvolňován z hodin v pondělí, abych stíhal trénink, ale nyní máme dobrý rozvrh takže jsem letos o žádné uvolnění žádat nemusel.

6. Teď odbočím. V srpnu natáčela Česká televize průřez jedním z našich tréninků. Jaká to pro Tebe byla zkušenost? Přece jen, moc lidí z našeho okolí se ostrého natáčení televize nezúčastní.

Jindra:  Byla to pro mě určitě velmi zajímavá zkušenost. Nejdříve sem byl nervózní a moc se mi na kameru mluvit nechtělo, ale poté už sem se cítil celkem v klidu. 

7. A ještě se vrátím k sezóně minulé. Ta byla z pohledu klubu hodně úspěšná. Co Ti nejvíc z loňska zůstalo ve vzpomínkách a z čeho jsi měl největší radost a co Tě třeba nejvíc překvapilo?

Jindra: Nejvíce si pamatuji na Mistrovství ČR v Českém Těšíně, kde jsme s Kačkou Bočkovou skončili třetí v mixu a také si nejvíce pamatuji na kvalifikaci o první ligu v Proboštově, kde nám na kurty dokonce při bouřce prosakovala voda ze střechy přímo na kurty (smích).

8. Co by sis do nové sezóny nejvíc přál?

Jindra: Do nové sezóny bych si přál abych se dostal co nejvýše v žebříčku a hlavně abych se nezranil.

9. Ty hraješ badminton od svých osmi let. Co bys vzkázal začínajícím sportovcům?

Jindra: Chtěl bych jim vzkázat ať se nevzdávají a i když je to někdy otrava a „opruz“, tak je to vždycky k něčemu dobré a všechna píle se později odrazí i ve výsledcích.

Skvělé, moc Ti děkuji za rozhovor, držím Ti palce do nové sezóny a ať se Tobě a potažmo nám všem vyhýbají jakákoliv zranění.

Pirt


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *