GPA U19 13.-14.92014, Orlová-Lutyně

16.9.2014

O víkendu 13.-14.9. 2014 se odehrál první turnaj ze série GPA U19. Tento turnaj byl zastoupen juniorskou elitou z celé ČR. Naše barvy hájili Petr Beran a Jindra Kukač. 

Juniorský reprezentant Petr Beran hrál vynikající badminton a porážel i své kolegy z reprezentace. Turnajem prošel až do semifinále a nebýt nešťastného okamžiku, kdy si obnovil nedávno doléčené zranění zad, mohl být výsledek ještě lepší. Třetí místo je ale skvělé. Ještě před tím sehrál parádní mix se spoluhráčkou z Českého Krumlova Sabinou Milovou, když s pozdějšími výtězi turnaje prohráli ve třetím setu 22:20 a jako jediní jim sebrali set! Bohužel už ve čtvrtfinále. Nakonec tedy páté místo. Ve čtyřhře se o víkendu Petrovi příliš nedařilo. Na tři sety prohráli se spoluhráčem Vojtou Lapáčkem z Č. Budějovic už v předkole, zbylo na ně tedy pouze 17. místo. Určitě mají na víc!

Jindra Kukač přijel také v dobré náladě a s chutí si zahrát proti nejlepším juniorům. Bohužel v singlu neměl potřebné štěstí na los a prohrál hned v prvním kole proti prvnímu nasazenému hráči turnaje a s pozdějším celkovým vítězem. Tedy deváté místo. To na něj zbylo i v soutěži smíšených dvojic, společně se spoluhráčkou Kateřinou Bočkovou z Č. Budějovic. Vše si však vynahradil parádním deblem, kde s parťákem Adamem Šařecem z Českého Těšína porazili nasazený pár číslo 2 a prošli až do semifinále. Zde sice pozdějším vítězům podlehli, ale za třetí místo na takovém to turnaji jsme moc rádi !

Podrobné výsledky turnaje najdete zde.

Oběma badmintonistům velice děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu na opačné straně republiky, Petrovi přejeme brzké vyléčení svého zranění a do dalších bojů hodně štěstí!!

Jindra Kukač

Jindra Kukač

Peťa Beran

Peťa Beran


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *