Letošní Veletrh po 24.

18.6.2015

veletrh

Spojení Křemežského veletrhu a aktivit místního badmintonového oddílu spolehlivě funguje již řadu let. Letos již po čtyřiadvacáté se badmintonisté aktivně zúčastní dění při veletrhu. Kromě tradičních akcí – prezentace úspěchů oddílu ve vitrínách na ochozu školy a turnaje o Veletržní pohár – tentokrát rozšíří jednorázově své aktivity o netradiční novinku – křest publikace „40 let badmintonu na Křemežsku“.

Prezentace  činnosti oddílu ve vitrínách na ochoze školy bude opět příležitostí představit badminton ukázkou sportovního náčiní – rakety, míče či oblečení. Prezentovány budou některé historické trofeje, které hráči oddílu získali za více než 40 let činnosti oddílu.Pochlubíme se i některými novými trofejemi – poháry získanými v soutěžích družstev i jednotlivců v právě skončené sezoně 2014/2015. Připomeneme i těžký boj o postup do ligové soutěže. S potěšením ukážeme novou aktivitu oddílu  – naše webové stránky slaví nyní první výročí svého založení a úspěšného prezentování života oddílu.

 V sobotu 25.7. se uskuteční čtyřiadvacátý ročník turnaje o Veletržní pohár. Za dlouhou existenci turnaje vstoupil  do povědomí  řady badmintonistů nejen  z jihu Čech, ale i sponzorů a příznivců  oddílu badmintonu  TJ Sokol Křemže, či návštěvníků veletrhu. Badmintonisté  vítají možnost  zahrát si svůj oblíbený sport uprostřed tréninkového období sezony. Zajímavý je pro ně i netypický systém soutěže. Je to turnaj čtyřher, kdy přihlášení jednotlivci se svého partnera pro soutěž  dozví  těsně před zahájením soutěže – hráči do páru jsou nalosováni. Pak záleží nejen na badmintonovém umění  hráčů v páru, ale i na jejich schopnosti vyhovět  si na  kurtu  s partnerem, se kterým se často potkávají na stejné straně sítě poprvé. Vítězí dvojice která nejlépe sladí badmintonové umění s hráčskou inteligencí. Obojího bývá k vidění při Veletržním poháru hodně. Vždyť se každoročně představí hráči pyšnící  se tituly Mistrů republiky či členové  reprezentačních družstev. Možnost zahrát si proti zkušeným soupeřům pak rádi využijí hráči domácího oddílu, tím spíš, že je podporují domácí příznivci. 40 let badm_kniha

Propozice a podmínky účasti naleznete ZDE.                                                                                                       

Začátek letošního turnaje bude vylepšen i akcí v Křemži dosud nevídanou. Uskuteční se křest  publikace „ 40 let badmintonu na Křemežsku“ za účasti pana starosty ing J.Troupa a autora publikace MUDr.V. Koudelky. Publikace ve stručnosti popisuje činnost Oddílu badmintonu TJ Sokol Křemže od roku 1973 do roku 2013. V úvodu publikace je zmíněn i „pravěk“ badmintonu na Křemežsku od roku 1945. Pak v průběhu celého dne turnaje budou publikace předávány všem těm, kteří zmínku  o sobě  – ať už písemnou či na fotografii v publikaci najdou. Příležitostí bude dost –  publikace má   95 stran a 99 fotografií a stovky jmen.  

Těšíme se na setkání se všemi příznivci oddílu badmintonu TJ Sokol Křemže.

Zde jsou výsledky z minulého Veleržního poháru:

1/ Mgr.Michal Koudelka /Křemže/ , Tereza Janoštíková /Sokol Č.Budějovice/

2/ Petr Beran, Zuzana Matoušková / Křemže/

3/ Martin Koudelka, Jindřich Kukač / Křemže/

4/ Jan Bednář / Spoje Praha/ , Beneš Beďa / Chvojkovice Brod/

5/ Jiří Holeček /Křemže/, Robert Novotný /Praha/

6/ Michaela Koudelková, Martina Weberová / Křemže/

A takhle vypadají fotky vyzobané z naší kroniky: finalisté loňského Veletržního poháru:

finalistě loňského veletrhu 1 finalistě loňského veletrhu 2


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *