Vodňanský turnaj dospělých

12.10.2014

Ve Vodňanech se hrál turnaj GP D dospělých za účasti více než dvou desítek hráčů z osmi oddílů jihu a západu Čech. Mezi startujícími byla i pětice hráčů TJ Sokol Křemže. Pro většinu z nich to byl první start v sezoně, mladičká Zuzana Matoušková /teprve ve věku žákyně/ už je po několika odehraných turnajích ve slušném tempu. Kromě ní si vyzkoušely formu hráčky „A“ týmu dospělých a dva veterá-ni, kteří budou oddíl reprezentovat v nastávající sezoně v „B“ týmu.

 Nerozehranost byla znát v soutěži mixů, kde žádný z křemežských párů neprošel mezi čtveřici nejle-ších. Přiliš se nedařilo ani v zápasech o umístění, kde se podařilo zvítězit jen páru Ma.Koudelka, Z.Ma-toušková. Obsadili tak páté místo. Mix Holeček, Koudelková M. a Petrův/ Vodňany/,Weberová/ skon-čily na děleném sedmém místě.

Ve dvouhře mužů to už bylo o něco lepší – Ma.Koudelka sice neprošel mezi osm nejlepších, ale po vítězství v zápase o umístění skončil celkově devátý. J.Holeček se probojoval až do semifinále, tam mu ale vystavil stop domácí Vojta a ani zápas o třetí místo nevyhrál – skončil celkově čtvrtý.

Zato dvouhra žen, to byla křemežská jízda. Mezi čtveřicí nejlepších byla všechny tři hráčky našeho Sokola. Ve finále to pak byla jen záležitost Křemže, skvělý badminton a tuhý boj. Ve třech setech pak vyhrála nejmladší hráčka turnaje Zuzana Matoušková,druhá skončila M.Weberová. Souboj o třetí místo nevyšel M.Koudelkové a prohra jí odsunula na čtvrtou příčku.

O třetí místo hráli v soutěži mužských deblů Ma.Koudelka s Holečkem a opět to nevyšlo – bronzová příčka byla tentokrát pro Křemži zakletá. Takže mužský debl opět jen čtvrtý.

I v soutěži ženských deblů došlo na zápas o pozici na bronzovém stupínku. Tentokrát se to ale dvojici Weberová – Koudelková podařilo a v konečném účtování to byla třetí příčka pro Sokol Křemže. Ale to nebylo všechno. Skvěle hrající Matoušková spojila v deblu síly s Konigsmarkovou z Bílé Hory Plzeň. Vytvořily suverénně nejsilnější dvojici, s přehledem vyhrály všechny zápasy a pro mladičkou hráčku z Křemže to bylo skvělé první místo – už druhé v turnaji.

Veteráni se tedy teprve rozjíždějí, ženská část oddílu je v přípravě mnohem dál a Zuzana Matoušková má nakročeno do výborné sezony. Skvěle!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *