Turnaj neregistrovaných

26.10.2022

Vážení sportovní přátelé,

dovoluji si vás všechny touto cestou pozvat na náš tradiční domácí turnaj neregistrovaných hráčů a hráček, tedy zájemců o badminton, kteří v posledních pěti letech nedisponují oficiální licencí badmintonového hráče zaregistrovaného u ČBaS.

Turnaj má v Křemži dlouholetou historii a těší se všeobecné oblíbenosti. Vždyť máme v Křemži, krom badmintonu, další sportovní kluby a oddíly, zaměřené na jiná sportovní odvětví a v nich nadšence, kteří náš turnaj navštěvují pravidelně.

Hrajeme opět pouze dvouhry, jen na výslovnou žádost je možné zařadit i další disciplíny. Herní systém vždy volíme až dle počtu přihlášených, ale nemusíte se bát, všichni si zahrají do sytosti.

Jsme zvyklí na naše tradiční křemežské matadory či rodiče našich žáčků a samozřejmě rádi u nás přivítáme i hráče přespolní.

Vedle turnaje neregistrovaných ještě proběhne i obnovený turnaj dětí s rodiči. Zde se jedná pouze o párové disciplíny, kde nastupují děti se svými rodinnými příslušníky. Nemusí se jednat zrovna o maminku či tatínka. Vítaní jsou samozřejmě i prarodiče nebo strýčkové a tetičky. Je zde jen jedna podmínka do páru, a tou je jedno dítě a jako spoluhráč jeho rodinný příslušník.

Nadstavba turnaje:

A jako doplněk celého dne ještě můžeme po turnaji sehrát takzvané handicapové zápasy. Takový zápas vypadá tak, že neregistrovaný hráč vyzve k badmintonovému zapasu přítomného hráče registrovaného, společně se dohodnou na podmínkách zápasu – např. to, že neregistrovaný hráč bude mít dostatečný bodový náskok hned na samotném startu zápasu a na registrovaném bude, jestli takového protivníka dokáže bodově dohnat a v zápase zvítězit. Zpravidla se hraje dvouhra.

Dalším typem takového handicapového zápasu může být i čtyřhra. Soupeři začínají za stavu 0:0, ale s tím rozdílem, že registrovaní hráči mají v páru k dispozici pouze jednu jedinou raketu, kterou si musejí ve výměně pravidelně střídat. Což se může zdát jako neřešitelným problémem, ale naši hráči si s tím určitě poradí a zařídí pro přítomné skvělou šou.

Pokud tedy máte alespoň trochu odvahy se do našeho turnaje pustit anebo byste si chtěli vyzkoušet konfrontaci s trénovaným hráčem či hráčkou, neváhejte a přihlaste se na níže uvedeném emailu.

Sejdeme se v sobotu, 19.11.2022 v tělocvičně ZŠ Křemže. S turnajem odstartujeme v 9:00, přihlášky, které budou až na místě, prosím do 8:45, abychom měli dostatek času na přípravu a rozlosování. Pro přihlášky elektronické můžete využít email petr.pirt@gmail.com.

Startovné bude opět symbolické, tedy 50 CZK za hráče.

Těšíme se na vás všechny!!