Zlato pro křemežský debl na GPA dospělých

17.1.2022

Český Těšín – Memoriál St. Krauze

Výtečným výsledkem se blýskli naši mladíci na tradičním turnaji kategorie GPA dospělých, který se hrál ve 450 km vzdáleném Českém Těšíně. Pokud pojede prstem po mapě, musíte do Moravskoslezského kraje k česko-polské hranici, cca 40 km východně za Ostravu. A tam leží Těšín, který je státní hranicí rozdělen na Český a Polský. V české části Těšína se o tomto víkendu odehrál tento turnaj.

Petr Beran a Jindra Kukač byli přihlášenými hráči z TJ Sokol Křemže. A začátek se neobešel úplně bez komplikací, když Petrovo partnerka do smíšené čtyřhry nemohla ze zdravotních důvodů do turnaje vůbec nastoupit. Jindra tedy hrál soutěž singlů a čtyřher, Petr nakonec pouze soutěž deblů.

Jako první naskočil do turnaje Jindra v singlu. Byl sice nasazeným hráčem číslo 5/8, ale los to nebyl nijak šťastný. Jindra zvládl v pohodě první kolo, následně podobně v pohodě i druhé, ale ve třetím kole soupeř z nejtěžších a opět jako před třemi týdny na Velké ceně města Plzně, královéhradecký extraligový hráč Lukáš Holub. Ten byl do turnaje nasazený jako číslo 1. Právem. V uplynulých 4 turnajích nenašel přemožitele a jeho řebříčkové postavení tomu odpovídá. 4. místo v republikovém měřítku! V Plzni na sebe kluci narazili ve finále a Jindra ve dvou setech celkem jasně prohrál. Nyní na sebe narazili již ve čtvrtfinále. A zápas to byl úplně jiný než v Plzni. Jindra makal, dřel, využíval svůj celoplošný badminton, nic nevypustil, ale první set v závěru ztratil 19:21. Do druhého setu vstoupil aktivně s vědomím, že mu v prvním setu scházel k úspěchu jen kousek. A tak svůj náročný badminton praktikoval dál. A téměř se vyplatilo. V závěru setu měl dokonce setball, ale zkušenější soupeř přeci jen dokázal Jindrovu snahu odrazit a vyřadit ho z turnaje singlistů v druhém setu 22:24. Neuvěřitelně těsný zápas, ale skvělý Jindrovo výkon proti extraligovému hráči a dělené 5. místo v turnaji. Jindra tím poskočil na 9. místo v singlovém republikovém žebříčku, což je dosavadní Jindrovo maximum!

Co se Jindrovi nepovedlo v singlech, povedlo se s Petrovou pomocí v deblech. Kluci byli opět nasazení jako debl číslo 5/8. V prvním kole deblového turnaje přišla lehká komplikace v prvním setu, kde na soupeře ještě nestačili, ale další dva sety již zvládli. V druhém kole, opět na tři sety, vystavili stopku deblové dvojici z Orlové a do semifinále proklouzli ve dvou setech proti prosecké dvojici Podivín/Šulc. Ve finále se kluci utkali s první nasazenou dvojicí turnaje Hubáček/Kulíšek z hlavního města Prahy. V prvním setu se hrál velmi vyrovnaný badminton. V koncovce setu byli naši těmi šťastnějšími a zvítězili 22:20. Druhý set byl už jednoznačnější. Pražané žádný recept na skvěle hrající křemežskou dvojici nenašli a naši kluci tak vyhráli i druhý set, a to v poměru 21:16 a zaslouženě tak ovládli celý turnaj deblistů a do Křemže vezou zlaté medaile a oba jsou v první desítce deblových hráčů v ČR!!

Podle slov Peti Berana, se jim sobotní zápasy moc nepovedly a měli i trochu štěstí, když odvrátili matchball soupeřů. Naproti tomu v neděli už hráli přesně ten badminton, který si před turnajem naplánovali. Dokonalá defenziva a dělový útok. Prostě skvělý badminton, na který se výborně dívá a proti kterému se vážně hodně špatně hraje!

Parádní práce pánové!!!