Neregistrovaní

23.11.2021

V neděli, 21.11.2021, se v místní tělocvičně základní školy odehrál další z tradičních turnajů badmintonového TJ Sokola Křemže. Tentokrát šlo o turnaj našich přátel, podporovatelů, kamarádů a fanoušků, kteří jsou s naším klubem nějakým způsobem kratší či delší dobu spojeni. Přihlásit se mohl každý hráč či hráčka nevlastnící alespoň 5 let oficiální licenci ČBaS.

Tentokrát se sešlo skvělých 12 účastníků, respektive 10 statečných hráčů a 2 ještě statečnější hráčky. Účastníci byli většinou z řad našeho mikroregionu, ale dorazili i účastníci přespolní z Budějovic a Strakonic.

Hráči byli rozděleni do dvou skupin po šesti, kde se utkali každý s každým na dva sety do 15ti bodů.

Podle konečných výsledků z obou skupin se pak utkali na jeden zápas o konečné umístění. Ten, co skončil šestý ve skupině A se utkal se šestým hráčem ze skupiny B o 11.-12. místo atd. až k finálovému zápasu, kde se utkali vítězové obou skupin.

Nejlépe se s nástrahami badmintonu a místní tělocvičny vyrovnali křemežští matadoři Pavel Klinkl a Miloš Veselý. Oba ve svých skupinách dominovali, neztratili ani set a bylo jasné, že nás čeká zajímavé finále turnaje. V něm si ještě o něco lépe vedl Miloš. Pavel mu zdatně sekundoval, ale přeci jen byl o ten pověstný krůček pozadu. Miloš využíval svou hlavní zbraň – solidní smeč, kterou Pavla dokázal několikrát prostřelit a vyhrál tak turnaj neregistrovaných ve dvou setech. Kluci se spolu rvali o každý míček a bylo znát, že badmintonové náčiní nedrží v ruce poprvé. Diváci je pak po zápase, za převedenou hru, odměnili nadšeným potleskem.

Ostatní účastníci ale nezůstali za finalisty v žádném případě nějak pozadu. Každý se snažil uhrát co nejvíce bodů a všichni na kurtech nechali své maximum. Urputnost a zaujetí pro hru bylo u všech neuvěřitelné a my jsme velmi rádi, že se nám turnaj podařilo uspořádat, hlavně se nikomu nic nestalo, všichni měli dobrý pocit ze své hry a každý si za svůj celodenní výkon od nás odnesl malý dárek.

Tímto bych chtěl pozvat i ostatní, kteří by o účasti na příštím turnaji uvažovali, ale mají obavu z toho, co je čeká, aby se nebáli, hodili starosti za hlavu a přišli si k nám vyčistit hlavu náročným, ale ve své podstatě nádherným sportem, kterým badminton bezesporu je.

Konečná tabulka turnaje:

Pořadí Jméno Město
GOLD Miloš Veselý Křemže
SILVER Pavel Klinkl Křemže
BRONZ Aleš Reitinger Č.Budějovice
4. Adam Petráš Třísov
5. Pavel Hobza Holubov
6. Vít Kodat Holubov
7. Jan Fučík Třísov
8. Josef MatoušekKřemže
9. Jana Kuntová Křemže
10. Martin Babka Strakonice
11. Martin Vrba Křemže
12. Eliška Kudláčková Holubov

Turnaj rodičů s dětmi

Vedle turnaje neregistrovaných hráčů probíhal ještě turnaj rodičů s dětmi. Naši mladí badmintonisté si měli doma domluvit svého parťáka do čtyřhry, nejlépe tatínka či maminku. Ale pokud by si domluvili např. sourozence, tetičku, strýčka, babičku či dědečka, bylo by to samozřejmě v pořádku. Do turnaje se přihlásily čtyři páry. Čtyři naše mladičké badmintonistky si domluvily tři své tatínky a jednu maminku. A bylo na co koukat. Nutno říci, že někteří z rodičů stáli na badmintonovém kurtu vůbec poprvé. Ale všichni se s tímto handicapem vypořádali skvěle. Na těchto zápasech je nádherně vidět, jak děti badmintonově i sportovně rostou. Držení rakety, postavení na kurtu, servis, kondice, vše je trénink od tréninku lepší a lepší. Slušná vizitka našich trenérů!

Dvojice jsme nechali hrát ve skupině každý s každým. Na každého tedy vyšly tři zajímavé zápasy hrané na dva sety do 15ti bodů. Holčičky byly turnajem zcela pohlceny a často své rodiče lehce peskovaly, ale i přes to se jim rodiče snažili ve dvojici pomáhat, seč jejich badmintonové umění stačilo. Kdyby bylo na nás, tak jsme všechny 4 dvojice vyhlásili jako absolutní vítěze, protože předvedená hra všech zúčastněných byla fantastická. Sport a zejména badminton je však krutý v tom, že rozhodují body a uhrané míče, nikoliv vizuální stránka celého zápasu.

Nejvíce bodů tedy nakonec uhrála dvojice Anička a Pavel Hobzovi. Ti si mohli jako první sáhnout pro připravené ceny. Druhá dvojice byla jediná kompletně holčičí Janička a Jana Kuntovy. Třetí si pak pro ceny šla dvojice Esterka a Zbyněk Kudláčkovi, v pořadí čtvrtí si šli pro cenu Martinka a Martin Vrbovi.

Všem čtyřem dvojicím patří obrovský dík za odvahu a gratulace za skvělou hru. Věříme, že další ročník bude minimálně stejně tak vydařený jako ten letošní, a že se přihlásí ještě další naše děti se svými rodiči či členy svých rodin. Ti alespoň zjistí, jaké to vlastně je, stát na soutěžním badmintonovém kurtu a jak je složité doběhnout, trefit a smysluplně odehrát opeřený míček na soupeřovu stranu tak, aby s tím měl protivník co nejvíce starostí.