Letní pohár 2021

12.8.2021

Po roční odmlce způsobené vládními opatřeními se do Křemže vrátilo populární letní zápolení badmintonistů a badmintonistek, tedy turnaj u příležitosti Křemežského víkendu.

Turnaje se zúčastnili, jak to obvykle bývá, zejména hráči místního TJ Sokol Křemže a několik dalších odvážlivců přespolních – Praha, Vodňany, Strakonice.

Pravidla turnaje netřeba detailně představovat, zůstávají po celou jeho historii stejná. Jde o to, že hráči jsou do něj nalosováni těsně před jeho startem. Nikdo tedy předem neví, s kým celý den na kurtu stráví. O to je pak zajímavější vidět dvojice, které spolu mnohdy hrají úplně poprvé a pak dvojice, které k sobě los náhodou svede a již spolu v minulosti něco odehrály. Může to být výhoda, ale i nemusí. Když si vezmeme do úvahu specifika křemežské tělocvičny – zvláště pro badminton nízký strop, i sehraná dvojice, která není na toto prostředí zvyklá, může velmi rychle pochopit, že ve Křemži se vyhrává jen velmi složitě.

Pro tento turnaj je důležité, aby se sešel sudý počet hráčů. Dost dobře se to nedá dopředu naplánovat, protože hráči se přihlašují často až těsně před startem turnaje a často nechodí ve dvojicích. Letos jsme dali dohromady 5 herních párů a nutno říci, že los byl neuvěřitelně vstřícný a dvojice si byly velmi vyrovnanými. Tento počet deblů určil, že jsme hráli v tabulce každý s každým na dva vítězné sety do 21 bodů. Při nerozhodném stavu 1:1 na sety se pak hrál bonusový třetí set do 11ti bodů – vlastně takový badmintonový tie break.

Nejlépe se s nástrahami turnaje a místního prostředí vyrovnala dvojice složená z domácího velezkušeného borce Peti Berana a mladíčka z Vodňan Kuby Bouberleho. Kluci nedali nikomu šanci a vyhráli všechna svá utkání bez ztráty setu a po zásluze si došli pro poháry za vítězství v celém turnaji. Bylo hezké pozorovat, jak se mladší Kuba skvěle přizpůsobil Petrovu stylu a byl mu v zápasech rovnocenným partnerem.

Vítězové

Druhá skončila mixová dvojice Petr Pirtyák-Lucka Koudelková. Na vítěze sice nestačili, ale ostatní zápasy vyhrát dokázali. Oba slušně servírovali a jejich styl „mužského debla“ na soupeře celkem platil.

2. místo

Třetí příčka připadla Zuzce Matouškové, která síly spojila s Honzíkem Bednářem – ano, s tím nejmladším z rodu Bednářů. Na Honzovi bylo vidět obrovské zlepšení. Tatínkovo dril se na něm podepisuje velkou měrou. A třetí příčku si vážně zasloužili. Oba se hezky doplňovali a velmi rychle si vymysleli svůj systém, který fungoval.

3. místo

Čtvrtí zůstali matadoři Láďa Sklář a Martin Hlavatý. Zde se již projevila lehká nesehranost, ale kluci to nějak špatně nebrali a i přes těsné prohry byli velmi spokojeni.

Na pátém místě skončila ryze dámská dvojice Eva Sklářová- Bára Bouberlová. Je jasné, že proti mužským deblům mají holky menší šanci uspět, ale na druhou stranu si pro sebe zabraly privilegium jediného dámského debla v turnaji. Chce to odvahu a hned neházet flintu do žita. To holky splnily na 100%. A o to ve sportu jde především.

Podle hodnocení každého z hráčů se turnaj povedl (celkem i bez zranění), každý si, po dlouhé době, zahrál několik hezkých zápasů a už se teď těšíme na další křemežský podnik – Vánoční mixy – s oficiálním názvem Memoriál MUDr. Václava Koudelky. Přijďte se podívat.

My jsme všichni moc rádi, že se sport vrací zpátky a věříme, že už nás nic z toho, co jsme museli prožít několik měsíců zpět, nepotká.

Děkujeme účastníkům, že k nám vážili mnohdy dlouhou cestu a také divákům, kteří nezapomněli, že v Křemži hrajeme badminton velmi dobré kvality.

Za fotky opět letí poděkování Martinovi Hlavatému!!

U dalších společných akcí na viděnou.