PF 2021

18.12.2020

Vážení přátelé,

blíží se konec tohoto roku, který byl zejména po sportovní stránce velmi tristním. Říká se, že každá negativní věc se může obrátit v něco pozitivního. Já však marně hledám něco, co bychom mohli v tomto roce považovat za přínos. Možná, že jsme všichni o trochu zkušenější, vždyť takovou sezónu nikdo z nás nepamatuje a věřím, že jí zase všichni rádi zapomeneme.

Ze všeho nejhorší je ta děsivá nevědomost a nejistota z toho, co se bude dít příští měsíc. Nedá se nastavit pravidelný tréninkový plán, turnaje, klubové akce atd.

Rozpadly se jak tréninky dospělých, tak i žáků a nejmladších badmintonistů. Zrušily se turnaje napříč kategoriemi a úrovněmi a nikdo nedokáže říci, jak to bude dál.

Ale abych nebyl jen negativní, tak zmíním i pár věci, které se v tomto roce povedly. A abych byl úplně upřímný, nebylo toho zas tak málo:

Na začátku roku křemežští hráči opanovali Oblastní přebor jednotlivců dospělých v Českém Krumlově a mohli si tedy následně zahrát na Mistrovství ČR v Plzni. Z tohoto podniku pak přivezli naši hráči bronzovou medaili za třetí místo v deblu – díky Kukymu a Berymu. Michal Koudelka pak přivezl ze seniorského MČR další porci medailí – 2x zlato!

Co lze též považovat za dobrý počin je úspěšná operace kolene Petra Pirtyáka, který opět může naplno pomáhat ligovému týmu, další zdravotní komplikace dlouhodobě trápily Vláďu Skláře a nyní se zdá, že jeho rameno drží a může pomalu začít s tréningem – pokud úřady dovolí. V současné době se nechal úspěšně poopravit i Michal Koudelka a jeho oko se den ode dne lepší. Takže po zdravotní stránce bychom mohli již být v pořádku.

Skvěle si vedli i hráči, kteří se zapojili do narychlo vymyšleného projektu – trénujte podle nás. Každý měl za úkol vymyslet a natočit několikaminutové video, které by pověsil na youtube a podle kterého bychom mohli – zavřeni v domácích tréninkových prostorách – cvičit a aspoň trochu zase myslet na badminton a pohyb. A povedlo se. Z hráčů se na okamžik stávali i herci a instruktoři svých videí. Nutno říci, že to nebylo vůbec jednoduché a každý, kdo si zkusil video natočit tomu musel věnovat několik hodin. Ještě pořád jsou tyto videa k nahlédnutí na našem webu. Pokud si budete chtít zaskákat na švihadle s Vláďou, odbíjet míček s Michalem a Zuzkou, či procvičit nohy s Petrem, můžete kdykoliv.

A také musím zmínit akce, o které přijdeme. Nebudu mluvit o všech mistrovských turnajích jednotlivců i dospělých, potažmo soutěží družstev. Prosinec v Křemži je ve znamení dvou tradičních akcí, které se bohužel, tak jak je známe, odehrát nesmějí.

Vánoční mixy – Memoriál MUDr. Václava Koudelky

Tento nemistrovský turnaj znají téměř všichni badmintonisté napříč republikou. Proč je tak vyjímečný? Tak zaprvé je náš. To moc turnajů není. Zadruhé se hraje o 2. vánočním svátku, což také normální není a zatřetí, jedná se o akci, která nemá primárně za úkol sedřít z hráčů kůži, ale naopak nabádá k přátelské atmosféře a příjemnému zahrání v době, kdy se spíš našinec cpe cukrovím. Turnaj smíšených dvojic má svou dlouholetou tradici a od svého zahájení nebyl nikdy zrušen a byl hojně navštěvován nejen hráči domácího TJ Sokol, ale i přátel z oddílů vzdálených i zahraničních. To až letos.

Sestup z Kletě

Poslední sobota v roce vždy patřila Sestupu. Sraz nahoře pro statečné, sraz v hospodě pro ostatní. Jde o společné zhodnocení roku končícího a nástin toho následujícího. Skvělý večer plný proslovů, komentářů, fotografií a příběhů nám letos bude opravdu chybět.

I přes aktuální nepřízeň zůstaňme všichni v co nejlepší náladě a ono pak půjde všechno lépe.

Jménem TJ Sokol Křemže přeji všem do nového roku hodně štěstí a zdraví a budu se těšit na další společně strávené chvíle na kurtech i mimo ně.

Petr