Fantazie – z MČR letí do Křemže bronz!

2.2.2020

Plzeň

Mistrovství ČR 31.1.-2.2.2020

Po úspěšném OPJ v Českém Krumlově, tedy kvalifikaci na MČR (naši získali 4 tituly Přeborníka kraje), se jeli naši dva mladíci Petr Beran a Jindra Kukač porvat o co nejlepší výsledky přímo na MČR, které se letos opět uspořádalo v západočeské metropoli – Plzni. Tamní multifunkční hala TJ Lokomotiva skýtá celkem příjemné prostředí, a tak se všichni do turnaje pustili na plné pecky!

Kluci byli nominováni takto:

Petr – smíšená čtyřhra (Kateřina Heydrichová- Meteor Praha), mužský debl

Jindra – singl, smíšená čtyřhra ( Ema Staňková – Meteor Praha), mužský debl

Mix

Turnaj smíšených párů lépe vyšel Petrovi s Katkou. Ti se společně dostali až do čtvrtfinále, kde jejich učinkování v turnaji uťali extraligoví Hubáček/Augsbergerová. Ale 5. místo byl Petrovo parádní start do turnaje.

Jindra se pokoušel překvapit s nadějnou Emou Staňkovou, ale nesehranost dvojice si svou daň vybere vždycky, nejen na takovém turnaji, jakým MČR bezesporu je. Nepřešli přes první kolo a turnaj skončil hned po prvním kole.

Singl

Zde Petr pauzíroval a v akci byl pouze Jindra. Los měl celkem příjemný a liberecký Mirko Šída kladl odpor pouze v prvním setu. Druhý už byl v Jindrově režii a hladký postup do druhého kola. Přes nasazeného hráče 3/4 Lukáše Holuba se už však Jindrovi přejít nepovedlo a rozloučil se se soutěží singlistů v druhém kole.

Debl

V poslední disciplíně, mužském deblu, spojili naši hráči síly a soupeři i přítomní diváci se nestačili divit. Nejprve porazili domácí Kurala s Pistulkou, kteří startovali na divokou kartu, celkem v pohodě ve dvou setech. Pak podobným způsobem vyprovodili brňenské Dostála s Pokorným a největší překvapení přišlo v sobotním čtvrtfinále. Zde totiž čekala dvojice nasazená jako číslo 2. Extraligoví Drančák/Hubáček. Naši nastupovali, proti slavným jménům, jako totální outsideři. Nutno říci, že ani komentáře na oficiálních stránkách badmintonového svazu nevěnovaly zápasu nějakou pozornost. První set nebyl od našich kluků úplně povedený a prohráli. Pak se ale začaly dít věci. Kluci se zaměřili na precizní obranu a nechali soupeře tvořit hru. Ti začali pomalu nervóznět a kupit chyby. Druhý set v těsné koncovce patřil našim 23:21. A ve třetím setu už naši tahali za ten pověstný delší konec, dodržovali dohodnutou taktiku a s minimem chyb dokráčeli k neuvěřitelnému vítězství a rázem byli v semifinále.

A další extraligová výzva, královéhradecká dvojice Hubáček/Holub. Naši se snažili, dřeli co mohli, ale nervozita z blížícího se finále jim svazovala ruce i nohy. Především Jindrovi, který se nemohl dostat do patřičné pohody. První set a v něm prohra 14:21. Do druhého setu opět lépe vlétli hráči Montas Hradec Králové a ničili křemežské svou strojovou hrou. V polovině se naši konečně vzpamatovali a byli více než vyrovnanými soupeři. Na obrat v zápase už bylo však příliš pozdě. Jejich cesta turnajem skončila před branami finále. S aktuální ponurou náladou a málem slzami v očích přebírali bronzové medaile. Kluci věděli, že je to velký úspěch a kdyby jim někdo před startem turnaje řekl, že budou na Mistrovství republiky třetí, jistě by to brali, ale vědomí toho, že semifinále hratelné bylo, jen to neustáli hlavně po psychické stránce, to je bude strašit ještě dlouho.

My jsme však všichni velmi rádi za tento počin a oběma klukům moc gratulujeme a děkujeme za perfektní reprezentaci TJ Sokol Křemže. Je skvělé, že se náš malý klub mezi badmintonovou elitou a slavnými kluby absolutně neztrácí. No a řekněte sami: kdo z nás má doma medaili z Mistrovství republiky??

Oficiální stránky MČR

Foto připravujeme…