GPC dospělých

20.12.2019

V sobotu se v Praze konal turnaj GPC dospělých. Z našeho oddílu se zúčastnili Zuzka, Eva a Jindra.

Do soutěže mixů se z křemežských zapojil pouze Jindra, který hrál se svou přítelkyní Adélou Zimmerovou z pořadatelského Meteoru Praha. Nejprve porazili Václava Podivína s Šárkou Vláškovou a pak Michala Hamáčka s Livií Lubinovou. V semifinále už ale nestačili na Jana Vorlíka s Jitkou Benešovou a obsadili tak pěkné třetí místo.

Do singlů se vrhli všichni tři naši zástupci. A to doslova. Jindra ani Zuzka nedali žádnému z jejich soupeřů šanci a oba získali zlatou medaili.

První Zuzky zápas byl ze strany soupeřky skrečovaný, takže šla rovnou do dalšího kola. Pak bez větších problémů porazila Annu Vyšehradskou i Soňu Königsmarkovou. Ve finále se utkala proti Šárce Vláškové. Ale i třísetový zápas Zuzka zvládla a mohla se tak radovat ze zlaté medaile.

Jindra se do finále také dostal poměrně hladce. Nedal šanci Petrovi Nejedlému, Janu Portovi ani Michalu Hamáčkovi. V boji o zlato pak porazil Lukáše Myšáka a do Křemže tak putovala další medaile.

Eva si také zahrála singl, ale v poslední době se soustředí jen na debly, a tak ji hned v prvním kole překvapila snaživá, levoruká Tereza Hřebíková. Přesto, že Eva bojovala ze všech sil, na soupeřku nestačila.

Do čtyřhry nastoupily Eva se Zuzkou hlavně z důvodu přípravy na ligu. Co nejlepší výsledek byl také cílem, ale příliš se to nepovedlo. V prvním kole holky porazily Jitku Benešovou a Šárku Vláškovou. Pak ale nezvládly zápas proti Soně Königsmarkové a Anně Vocelkové. Nechaly se vykolejit nepředvídatelnými údery Soni a zbytečně kazily. Holky se musely tedy spokojit se třetím místem, ale měly na víc. Snad se bude více dařit v lednu na lize.

Jindra spojil síly s Michalem Hubáčkem z Meteoru Praha. Stejně tak jako holkám, se ani klukům příliš nedařilo. Porazili jen Vojtěcha Poříze s bratrem Václavem. V semifinále pak nestačili na pozdější vítěze, Filipa Stádníka a Václava Podivína. Brali tedy také třetí místo.

Celkem tedy naši zástupci, i v tak malém počtu, vybojovali 6 medailí. Z toho jsou dvě zlaté a čtyři bronzové. Gratulujeme.