Turnaj neregistrovaných

18.11.2019

V sobotu 16.11. se, jako již tradičně, konal v křemežské tělocvičně turnaj neregistrovaných. V posledních letech byla účast poměrně hojná a žen bývalo více než mužů. To se ale letos neopakovalo.

Turnaje se zúčastnili čtyři muži a jen jedna zástupkyně z řad dívek. Hlavní pořadatel turnaje Michal Koudelka proto zvolil systém hry na dva sety a každý si zahrál s každým. I přes komorní účast se hráči nadšeně vrhli do zápasů. Všichni se velmi snažili a z kurtů bylo cítit zapálení i radost ze hry.

Zvítězil Jiří Reitinger, který byl od začátku favoritem. Jirka je pravidelný účastník a svou zkušenou hrou nenechal nikoho na pochybách.

Druhé místo obsadil Josef Vrchota. Pepa nyní hraje turnaje pro ,,hobby hráče“, takže má něco natrénováno.

Třetí místo získal Adam Petráš, který byl ve svých dětských letech členem křemežského oddílu. Pak ale s badmintonem skončil. Už tedy nevlastní badmintonovou licenci a mohl se zúčastnit turnaje a vzpomenout, jak dříve hrál. Bylo vidět, že to úplně nezapomněl.

Čtvrté místo zbylo na Jana Fučíka. Ten měl nejmenší zkušenosti z těchto čtyř hráčů, a tak i přes nesmírnou snaživost na své soupeře nestačil.

Jedinou dívkou turnaje byla Eliška Kudláčková. Musela tedy hrát v kategorii mužů. A bojovala velmi statečně. Ještě když vezmeme v potaz, že hrála badminton jen jednou na zahradě, předvedla skvělý výkon. Žádného z protivníků neporazila, ale odnáší si zážitek, obdiv přihlížejících a první místo v kategorii žen.

Po oficiálním turnaji byla ještě možnost zahrát si čtyřhry společně se členy klubu. Většina hráčů šanci využila a všechny to bavilo. Neregistrovaní se podívali, jak by se to asi tak mělo hrát a Zuzka, Marek, Pepa a Michal jim předali poznatky do příštího turnaje, který se bude konat příští rok opět okolo 17.11. Doufám, že se tam všichni opět sejdeme a ještě navýšíme počet. 

Děkuji hráčům za účast a rozhodčím za organizaci.  

Zuzana Matoušková