Pepa Fošum na MČR U15

19.10.2019

Mistrovství ČR U15

12.-13.10.2019 Most

Pepa Fošum se vítězným turnajem v Táboře kvalifikoval na MČR hráčů a hráček do 15ti let. To se hrálo o minulém víkendu v severočeském Mostě. Tuto dlouhou cestu absolvoval s podporou celé své rodiny. Všichni se těšili na Pepův start na prestižním turnaji. Ale popořadě:

Tábor

V sobotu 5.10. 2019 se v Táboře uskutečnil postupový turnaj U15 na MČR U15 v Mostě. V mixu si Pepa zahrál s klubovou kamarádkou Klárou Pavlišovou a umístili se na 3. místě. Z této pozice se sice ještě na MČR nepostupuje, alei tak fajn výsledek. Ve dvouhře se pak Pepa dostal až do semifinále a jedná se o první nepostupové místo. Ale působol již v roli prvního náhradníka, kdyby se první umístěný MČR nezúčastnil. Ve čtyřhře pak spojil síly s Jakubem Bouberlem z Vodňan a společně vybojovali cenné vítězství a zasloužený postup na MČR.

Most

Soutěže deblů měly odstartovat kolem poledne. Mohl tak přijet až v sobotu dopoledne a nemusel do Mostu cestovat den předem. Což byla z jedné strany výhoda, ale nakonec vlivem zdržení vše začalo s několikahodinovým zpožděním a to se pak velmi těžko hráč udržuje rozehraný a rozcvičený. Zklus byl způsoben tím, že do turnaje byly dodatečně zařazeny zápasy o pořadí a tím čtyřhry začali až skoro v 17:00. Celý den byl dlouhý. V hale nebyl žádný prostor na rozehru a tak kluci do turnaje proti vítězům z posledního GPB nastoupili totálně nerozehraní. Bylo to vidět. První půlka setu 0:11, druhá polovina byla už lepší a dotáhli na 9:21. Druhý set pro kluky začal dobře – vedli 8:2, ale pak soupeři ztrátu dohnali a až do 18:18 byl zápas vyrovnaný. Škoda, ale pro oba mladíčky to byla velká zkušenost. Už postup na MČR byl super a příští rok si určitě účast na podobně prestižním podniku zopakují.

Držíme palce!