Oblastní přebor U17 a U11

7.10.2019

V sobotu 28. 9. 2019 se v Českých Budějovicích hrály dva Oblastní přebory – nejmladší kategorie U11 a starší kategorie U17.

 

OPJ U17

Do oblastního přeboru z křemežských hráčů zasáhli Vojta Kodat, Marek Pavliš a Klára Pavlišová. 

Ve smíšené čtyřhře hrála Klára s Vojtou a Marek s budějovickou N. Kortusovou. Oba páry narazily na krumlovské hráče. Marka s Natálií čekal v prvním kole hned třísetový boj, velmi vyrovnaný zápas, který ale bohužel nedokázali dotáhnout do zdárného konce (17:21, 21:19, 16:21). Náš druhý pár Klára s Vojtou nastoupil v prvním kole rovněž proti krumlovskému páru Kuzdas a K. Hudečková, který porazili poměrně hladce (21:10 a 21:14). V druhém kole je ale čekal těžší soupeř – Fuciman s Novotnou. Křemežští dokázali držet krok pouze v prvním setu, druhý už byl jasně soupeřův. (17:21 a 8:21) Vojta s Klárou tedy brali ve smíšené čtyřhře 5. místo.

Ve dvouhře měl velkou smůlu na los Marek, který hned v prvním kole narazil na krumlovského Fucimana, budoucího vítěze dvouhry. Statečně bojoval o každý míč, výměny byly dlouhé, ale bohužel soupeři ve dvou setech podlehl. Vojta se v prvním kole postavil krumlovskému Šoberovi. Zahráli spolu velmi vyrovnaný zápas, kde rozhodlo až nastavení ve třetím setu. Vojta udržel soustředění a vyhrál 22:20. V dalším kole na něj ale čekal velmi těžký soupeř, budějovický Dvořák. Vojta nastoupil s tím, že dá do zápasu vše, nevzdával se předem. Zápas ale bohužel prohrál 9:21 a 15:21, a tak bral pěkné 5. místo. 

Kláru čekala vítězná třísetová bitva také hned v prvním kole. Ve druhém kole nastoupila proti N. Kortusové a dokázala ji ve dvou setech uběhat a zatlačit tak, aby měla hru pod kontrolou. Vyhrála 21:13 a 21:18. V semifinále se Klára postavila na kurt proti favorizované N. Hálkové. Zápas hrály poměrně pěkný a vyrovnaný, ale vítězně z něj odešla soupeřka. Klára ale bere moc hezké 3. místo.

Do závěrečných čtyřher nastoupil Marek s Vojtou, ale bohužel prohráli s krumlovským Nepivodou a Šmikmátorem hned v prvním kole. Klára spojila síly s táborskou H. Novotnou. V semifinále hrály proti oběma Klářiným soupeřkám ze dvouhry Hálkové a Kortusové. Bohužel ale tentokrát na soupeřky nestačily a prohrály ve dvou setech 17:21 a 12:21. I tak pro Kláru další krásné 3. místo.  

 

Celkově si zaslouží všichni naši hráči za tento turnaj pochvalu. Marek ani Vojta se sice neumístili na nejvyšších příčkách, ale oba dali do zápasu vše a nic nenechali soupeřům zadarmo. Klára si domů vezla dvě třetí místa. 

 

OPJ U11

Současně se v Sokolovně od 12 hodin hrál i OPJ U11. Z našich nejmenších na turnaj vyrazil Filip Reitinger, Víťa Sixl a Vašek Fošum. Děti hrály pouze dvouhry na 2 vítězné sety do 11 bodů. Byly rozděleny do skupin, kde hrál každý proti každému. Dle umístění ze skupin pak byly dále nasazeni do pavouku. 

Vašek i Víťa se umístili ve svých skupinách na druhém místě. V pavouku pak oba prohráli v prvním kole. Vašek svedl velice náročnou a vyrovnanou třísetovou bitvu s A. Buchálkem. Bohužel ale 2 body k výhře chyběly. Kluci si nakonec zahráli ještě proti sobě o 7. místo.

Filip ve skupině vybojoval první místo. V další části turnaje se mu stále dařilo. Prošel pavoukem až do finále, kde se utkal s o rok starším Pufferem z Českého Krumlova. První set byl poměrně vyrovnaný a Filip mohl ještě pomýšlet na výhru. Pak vzal ale soupeř hru do svých rukou a nenechal nic náhodě. Filip prohrál 7:11 a 4:11. 

Filip bude ale tuto kategorii hrát i příští rok, tak budeme doufat, že už ho budou čekat jen stupně nejvyšší. Z tohoto oblastního přeboru si odváží krásné 2. místo.

 

Kluci musí ještě hodně trénovat a naučit se soustředění hlavně na sebe a své výkony, ať už na turnajích nebo na trénincích. Celkově si ale zaslouží pochvalu za snahu. Doufám, že vše co se naučí, budou umět správně použít při zápasech. 

Martina Weberová