Žákovské turnaje duben – červen

4.8.2019

Žáčci na turnajích na konci sezóny.

Naši mladíčci byli poslední, kdo se postaral o několik medailí minulé sezóny.

V tomto článku pana Zdeňka Pavliše přinášíme zpětný pohled na závěr sezóny našich žáků:

ŽÁKOVSKÉ A DOROSTENECKÉ TURNAJE DUBEN-ČERVEN 2019

Turnajů se aktivně  za náš oddíl zúčastnili Klára, Stela ,Vojta, Pepa, Marek, Filip, Honza a Vašek. Následuje přehled jejich výsledků na turnajích :

27.04. – 28.04. Č.Krumlov:  celostátní turnaj družstev – regionální výběry:

Za náš oddíl byli do výběru „B“ jihočeské oblasti nominováni Stela Reitingerová a Marek Pavliš. Výbornou formu na turnaji předvedla Stela, která všechny odehrané dvouhry vyhrála ve dvou setech a další body pro družstvo získala ve čtyřhře.

Družstvo obsadilo nakonec 8. místo. K lepšímu umístění chyběly ztracené body kluků.  Turnaj ovládlo výborně hrající družstvo „A“ z jihočeské oblasti.    

27.04. – Plzeň:  turnaj starších žáků GPC:

Josef Fošum  /2006/:            5. místo dvouhra   2. místo čtyřhra   5. místo mix    

Klára Pavlišová /2005/:        5. místo dvouhra   9. místo čtyřhra   5. místo mix

Trošku smolný los našich v mixu, jinak dobrá umístění v silné konkurenci a velmi cenná medaile Pepy ve čtyřhře.

   

04.05. – Plzeň:  turnaj starších a mladších žáků GPD:

Josef Fošum  /2006/:            2. místo dvouhra   1. místo čtyřhra   1. místo mix    

Marek Pavliš  /2007/:           1. místo dvouhra   3. místo čtyřhra   4. místo mix    

Klára Pavlišová /2005/:        5. místo dvouhra   2. místo čtyřhra   1. místo mix

   

Dobře zorganizovaný turnaj, jak tomu v Plzni bývá, děti si zde zahráli neuvěřitelný počet zápasů, domů přijeli naprosto zničení, ale velice spokojení. Každý z našich si přivezl medaile, Marek zvítězil ve dvouhře mladších, Pepa skoro vyhrál všechny disciplíny a Klára také bodovala, jen jí trochu nevyšla dvouhra.  

05.05. – Radonice u Prahy:  seriál Juniorcup – 5. kolo:

Vojtěch Kodat /2004/:           12. místo dvouhra – starší kluci  

Pepa Fošum /2006/:                 2. místo dvouhra – mladší kluci

Marek Pavliš  /2007/:              5. místo dvouhra – mladší kluci     

Klára Pavlišová /2005/:           2. místo dvouhra – mladší dívky

Václav Fošum /2009/:             5. místo dvouhra – nejmladší kluci

Po těžké sobotě se v neděli hůře stávalo. Oblíbený turnaj v Radonicích si ale naši nenechali ujít. Pepa a Klára si opět odvezli medaile, tentokrát oba stříbrné za druhá místa. I ostatní předvedli dobrou hru a dosažená umístění jsou velmi cenná.

11.05. – Č.Budějovice:  turnaj mladších žáků GPC:

Stela Reitingerová /2007/:       3. místo dvouhra   3. místo mix

Marek Pavliš  /2007/:               5. místo dvouhra   3. místo čtyřhra   3. místo mix       

Jan Sixl  /2007/:                      13. místo dvouhra   3. místo čtyřhra   

Filip Reitinger  /2010/:            15. místo dvouhra   9. místo čtyřhra     

     

Nabitý turnajový program pokračoval pro mladší žáky v Č.Budějovicích. Cestu na jih našli hráči z Prahy a konkurence byla obrovská. Našim se dařilo. Uhráli dobré zápasy proti těžkým soupeřům. Výborným výkonem se opět prezentovala Stela, získala dvě bronzové medaile. Marek si také z Budějovic přivezl dva bronzy a jeden bronz získal i Honza.

 

11.05. – Most:  turnaj starších žáků GPD:

Josef Fošum  /2006/:            5. místo dvouhra   5. místo čtyřhra   3. místo mix     

Klára Pavlišová /2005/:        3. místo dvouhra   5. místo čtyřhra   3. místo mix

Do Mostu si přijeli zahrát naši starší žáci, Pepa a Klára. Turnaje se kromě místních a našich hráčů zúčastnili i zástupci z Prahy. Tentokrát byl los k našim milosrdný a navíc oba předvedli výborný výkon. Zaslouženě si ze severu odvážejí medaile. V mixu bronzové a navíc Klára přidala i bronz ve dvouhře.

18.05. – Brno:  turnaj mladších žáků GPC:

Stela Reitingerová  /2007/:  1. místo dvouhra   1. místo čtyřhra       

Marek Pavliš  /2007/:           9. místo dvouhra   5. místo čtyřhra  5. místo mix      

Jedinečný výkon předvedla Stela. Ta ovládla obě disciplíny a z Brna si veze dvě zlaté. Stela se velice cenní výkonu ve finále dvouhry. Tam zvládla třísetovou bitvu s favoritkou turnaje. Markovi se turnaj nepovedl a očekávaný výkon nepředvedl.

   

01.06. – Praha/Radotín: celostátní turnaj mladších žáků GPB:

Stela Reitingerová  /2007/:  17. místo dvouhra   5. místo čtyřhra  17. místo mix       

Marek Pavliš  /2007/:           39. místo dvouhra   9. místo čtyřhra  17. místo mix      

Turnaj s velkou účastí. Sjelo se ke stovce hráčů z celé republiky. Stela postupovala ve dvouhře vpřed, narazila ale brzy na nasazenou Evu Fišerovou, s kterou má v poslední době negativní bilanci. První set uhrála bez zaváhání, potom ale vidina možného vítězství  Stele svázala ruce a set ztratila. Ani ve třetím setu se Stele nepodařilo navázat na úspěšnou hru ze začátku zápasu a tak odešla poražena. Velmi dobré umístění si odvezla spolu s Bárou, ve čtyřhře vypadly až před semifinále. Marek na turnaj nedorazil úplně fit a bylo to na jeho hře znát. Musel překousnout porážku, to také k badmintonu patří.

  

01.06. – Dobřany: Czech Sokol Cup – mezinárodní turnaj starších žáků a dorostenců:

Klára Pavlišová  /2005/:       4. místo dvouhra   2. místo čtyřhra    

Josef Fošum /2006/:              2. místo dvouhra   3. místo čtyřhra    

Vojtěch Kodat /2004/:          5. místo dvouhra

Turnaj měl letos menší početní účast. Proto se celý program zvládl za sobotu. Naši si medaile odvážejí. Skvělý výkon předvedl Pepa, ten došel až do finále a tam padl až po třísetové bitvě s favoritem z Prahy. Zápas snímala Česká televize.

02.06. – Radonice u Prahy:  seriál Juniorcup – 6. kolo:

Vojtěch Kodat /2004/:            9. místo dvouhra – starší kluci

Marek Pavliš  /2007/:             5. místo dvouhra – mladší kluci     

Josef Fošum /2006/:                6. místo dvouhra – mladší kluci

Klára Pavlišová /2005/:          2. místo dvouhra – mladší dívky

Václav Fošum /2010/:            4. místo dvouhra – nejmladší kluci

Klára si opět odváží stříbrnou medaili. Uhrála výborné zápasy a velmi cennou remízu s Helenou Novotnou z Tábora. Ta turnaj ovládla díky lepšímu skóre. Pepa na medaili nedosáhl, projevila se únava z náročné soboty v Dobřanech. Ostatní předvedli svůj lepší standart a poslední turnaj před prázdninami můžeme hodnotit jako povedený.

Naši hráči předvedli na turnajích dobré výkony, objeli turnaje, jak jim to časové  možnosti dovolili. Na některých hráčích se už projevila únava z náročného programu. Dosažená umístění a získané medaile jsou důkazem jejich píle a snažení, předvedli, co se na trénincích naučili. Děkujeme jim za snahu, za přístup k badmintonu. Děkujeme trenérům a rodičům.

Nyní jsou prázdniny. Ale ne v badmintonu. Naši se účastní probíhajících prázdninových soustředění, nejprve kondičního, poté herního, aby byli co nejlépe připraveni na další sezónu.

Zdeněk Pavliš