Pohár z Křemežského víkendu zůstal doma

21.7.2019

Křemže

20.7.2019

Již po 28. se sjeli do Křemže milovníci párových disciplín k tradičnímu letnímu klání, které se koná u příležitosti Křemežského víkendu. A i když tento turnaj neznamená body do celostátního žebříčku, je již léta u hráčů a hráček velmi oblíben a hojně navštěvován. Jsou ročníky svou účastí velmi silné, jiné zase o něco méně, ale vždy se najde ten správný systém turnaje, aby si za celý den všichni dobře zahráli. Turnaj bývá obsazen i hráči ze zahraničí. Pravidelně k nám jezdí hráči z Dánska, občas z Rakouska. Tento ročník byl zajímavý tím, že jsme měli pro změnu hráče z Vietnamu.

A ještě něčím je tento turnaj zajímavý. Svým systémem. Hráči totiž do samého startu turnaje netuší, s jakým spoluhráčem budou celý den hrát. To se řeší dánským losem, pomocí žolíkových karet. Hráči si jeden po druhém tahají karty a dvě shodné pak dají dohromady soutěžní pár. Šanci na dobré umístění mají tedy všichni přihlášení – záleží pouze na jedné maličkosti – dobrém losu.

Letos se do skromné tělocvičny ZŠ Křemže přihlásilo 12 hráčů a hráček, jak z domácího klubu, tak ze Strakonic, Kladna a Prahy. Vzniklo tedy 6 párů a nutno říci, že opět velmi vyrovnaných. Systém turnaje byl tedy jasný: jedna tabulka, pro každého 5 zápasů na dva sety do 21 bodů a nakonec zápas o třetí místo a poté finále.

Dvojice byly do hry nalosovány v tomto složení:

  1. Michal Koudelka – Martin Hlavatý (Křemže/Křečkov)
  2. Petr Pirtyák – Adéla Zimmerová (Křemže/Meteor Praha)
  3. Vladimír Sklář – Zuzana Matoušková (oba Křemže)
  4. Josef Smetana – Eva Sklářová (oba Strakonice)
  5. Pham (Petr) – Josef Fošum (Strakonice/Křemže)
  6. Dao (Jirka) – Jindřich Kukač (Vietnam/Křemže)

A ještě jednu premiéru si letošní turnaj připsal. Dvanáctiletý domácí žákovský badmintonista Pepa Fošum poprvé nahlédl do turnaje dospělých a nutno říci, nevedl si vůbec špatně. Poprvé v turnaji dospělých a hned s účastníkem jiné národnosti než je ta česká. Hezká premiéra pro Pepu.

Na šestém místě skončili Strakoničtí Eva Sklářová s Josefem Smetanou. Hráli dobře, ale v koncovce zápasů nenašli ten potřebný klid. Pátý skončil Křemežský mladíček Pepa Fošum se spoluhráčem Phamem – Petrem. Na čtvrtém místě pak skončil druhý mix v turnaji Petr Pirtyák – Adéla Zimmerová, když v závěrečném zápase o třetí místo neuspěl proti zkušené dvojici Michal Koudelka – Martin Hlavatý. Finále bylo pak v režii dvou posledních dvojic. Třetí mix v turnaji Vladimír Sklář – Zuzana Matoušková a Jindra Kukač – Dao (Jirka). A zápas to byl velmi vyrovnaný. Vláďu skvěle doplňovala parťačka Zuzka Matoušková, na druhé straně se Jindra dobře sehrál s Vietnamským badmintonistou. Pro Jindru to bylo přece jen trochu složitější, protože jeho asijský partner mluvil pouze vietnamsky, nezvládal češtinu ani angličtinu, ale na kurtu jim to celkem fungovalo. Nicméně po třech vyrovnaných setech se z vítězství radoval právě smíšený pár Vláďa Sklář-Zuzka Matoušková a tím pádem zůstává pohár z turnaje v domácím držení. Vláďovi se Zuzkou gratulujeme a děkujeme všem, kteří si přišli v dusném sobotním počasí zahrát badminton a strávit tak příjemné sportovní chvilky ve společnosti Křemežských badmintonistů.

Zvláštní poděkování pak patří řediteli turnaje Honzovi Bednářovi, který celý turnaj odřídil na jedničku, Martinovi Hlavatému za jeho skvělou fotodokumentaci a samozřejmě divákům, kteří zavítali do naší tělocvičny, v neposlední řadě též sponzorům a partnerům klubu TJ Sokol Křemže. A už teď se těšíme na ročník 29.