Přípravky

9.5.2019

V Českém Krumlově se již tradičně konal seriál turnajů přípravek – nejmenších badmintonistů, ročníky 2009, 2010 a 2011. Hrála se 3 kola, v březnu, dubnu a květnu. Z křemežských se zúčastnilo 6 dětí. V ročníku 2009 Terezka Candrová, 2010 Filip Reitinger, Vašík Fošum, Honzík Candra a Víťa Marek a v nejmladších tj. ročník 2011 Filip Motejl.

 

Velké naděje jsme vkládali do již zkušených přípravkových hráčů Filipa Reitingera a Vašíka Fošuma. Pro ostatní děti to byly první turnaje, jely se seznámit s prostředím a způsobem hry, rozkoukat se.

 

Kategorie 2009

V této kategorii soutěžila jen Terka Candrová. Terezka jela hlavně sbírat své první zkušenosti, hraje teprve prvním rokem. Celkově se mezi dívkami ve své kategorii umístila na hezkém sedmém místě.

 

Kategorie 2010

Vítězný pohár ve své kategorii 2010 zvedl nad hlavu Filip Reitinger, když vyhrál ve všech kolech a tím pádem i celý seriál. Filip jde ve stopách své starší sestry Stely, která tento seriál v minulosti také ve vyhrála. Filip je velmi nadaný hráč. Doufáme, že bude ve svých trénincích a snaze zlepšovat se dále pokračovat.

Výborné třetí místo v této kategorii obsadil Vašík Fošum. Vašík se také v každém kole umístil na třetím místě. Vašek udělal za letošní rok pokrok. Po prázdninách ho čeká přechod do tréninkové skupiny starších dětí, tak budeme doufat, že se bude stále zlepšovat.

Nováčci na turnajích v této kategorii byli Honzík s Víťou. Honzík odehrál krásné zápasy a bylo vidět jeho soustředění a zodpovědný přístup ke každému zápasu. Jen chybělo trochu štěstí. V každém kole se umístil těsně pod stupni vítězů. Celkově si tedy odváží moc hezké čtvrté místo. Víťa se zúčastnil pouze dvou kol a celkově se umístil na 6. místě. 

 

Kategorie 2011

Do nejmladší věkové kategorie zasáhl svými výkony Filip Motejl. V prvním kole se umístil na velmi hezkém čtvrtém místě. V dalších dvou kolech své výkony ještě vylepšil a umístil se na třetím místě. Před konečným vyhlašováním tedy ještě nikdo netušil, na jakém místě se celkově umístil. Nakonec si i Filípek došel pro svůj první velký úspěch a vyhrál celkově krásné třetí místo a samozřejmě i pohár.  

 

V kategorii přípravek jsou k vidění nádherné výkony. Dětské nadšení, bojovnost, radost, ale i slzičky zklamání. Děti bojují o každý míček a hra je velice baví. Bylo krásné sledovat celý seriál. Musím děti pochválit, je vidět zlepšení, snaha a hlavně radost ze hry. Budu doufat, že jim nadšení pro hru vydrží i nadále a budou se s chutí vrhat do dalších turnajů a s poctivostí do dalších tréninků.

 

Martina Weberová