Křemže bude ligová i v příští sezóně!!

22.3.2019

Finále play off down 1.ligy

Praha – Vinoř, 17.3.2019

Náš „A“ tým to zvládl! Ve vypjatém posledním kole play of down 1.ligy se naši hráči a hráčky popasovali se všemi nástrahami vyřazovacího kola na jedničku a udrželi si i pro příští hrací rok ligovou příslušnost.

„Áčku“ v posledním kole k udržení v lize stačilo jedno jakékoliv vítězství proti třem soupeřům. Z předchozího turnaje v Mostě si totiž naši přivezli dostatek bodů a ke klidu stačila jediná výhra.

Křemže – Most 5:3

Proto se naši velmi svědomitě připravovali hned na první kolo, které jim postavilo do cesty ambiciózní Most. A také proto, že mu měli co vracet. Z dosavadních dvou vzájemných utkání odešli křemežští dvakrát poraženi. Historie je zde však hlavně proto, aby byla přepisována!

A začalo se hezky zostra. Michal Koudelka s Luckou Černou sehráli parádní mix proti hvězdnému Valentovi s Krocovou. První set sice ještě vyšel pro soupeře, ale oba další opanovali naši a první důležitý bod byl na světě – 1:0. O další zářez se postarali kluci na prvním deblu Petrové Pirtyák s Beranem. Orosovi s Portem nedali moc šancí a rázem to bylo 2:0. Druhý mužský debl Jindra Kukač – Michal Koudelka ovládl další zápas a slibné vedení 3:0 bylo na světě. A aby toho nebylo málo, vedení na 4:0 navýšily dámy v deblu a Křemže tak potvrdila svou nadvládu párových disciplín.

Petr Beran se pustil do mosteckého Valenty v mužském singlu č. 1. Kluci se bili bez lítosti, zápas došel do třetího setu. Tam měl trochu více ze hry mostecký hráč a vyválčil tak první bod pro soupeře 4:1. Zuzka Matoušková nastoupila do své parádní disciplíny, tj. ženského singla, ale proti velezkušené Dobiášové tahala celý zápas za kratší konec – 4:2. Další třísetovou bitvu zažil mužský singl č. 3. Albert Hadáček se pokoušel o nemožné proti matadorovi Orosovi, ale ve třetím setu našel více klidu v zakončení hráč Super Stars Most a rázem to bylo 4:3. Poslední slovo měl ale Jindra Kukač v mužském singlu č. 2. Opět se hrál veledlouhý tříseťák, ale Jindra nenechal nikoho na pochybách, že to je právě to, co má opravdu rád. Maraton a dlouhé výměny. Ve třetím setu soupeře doslova umlátil a vyválčil tolik potřebný pátý bod do sbírky – 5:3.

Mostu jsme tak vrátili jeho dvě předchozí výhry i s úroky. Smutné pro Most je, že si právě on vytáhl toho pověstného Černého Petra, a z 1.ligy se na další sezónu bude stěhovat o soutěž níže.

Naši už pak mohli celý den dohrávat v klidu, nevadila ani zdravotní indispozice Petra Berana, který nemohl v pořádku dohrát druhé kolo proti domácímu Meteoru Praha 2:6 (zde bodovaly pouze debly Kukač-Beran a M.Mouritsen-Černá) a už nenastoupil do posledního kola proti pražské Astře 3:5 (body přinesly opět debly Kukač-Koudelka a Pirtyák-P.Mouritsen a třetí singl Alberta Hadáčka).

My jsme především velmi rádi, že se nám povedlo ligovou příslušnost udržet a už se těšíme na sezónu další, v pořadí již třetí.

O tento úspěch se podepsali hráči a hráčky prvního týmu TJ Sokol Křemže, pod vedením hrajícího kapitána a trenéra Mgr. Michala Koudelky, jmenovitě: Petr Beran, Jindra Kukač, Bert Hadáček, Petr Pirtyák, Vláďa Sklář, Peter Mouritsen, Eva Sklářová, Lucka Černá, Zuzka Matoušková a Markéta Mouritsen.

Těchto 11 statečných si zaslouží velkou pochvalu a respekt. Každý z nich se postaral o body, které byly v konečném zúčtování velmi důležité. Hráči malého klubu z Podkletí dokáží konkurovat obrům republikové špičky a šíří tak jméno Křemže i v odlehlých městech ČR.

Poděkování patří i dalším členům TJ Sokol Křemže, zejména druhému týmu dospělých za podporu a tréninkové dávky, dále partnerům a sponzorům, zejména pak Městysu Křemže v čele s panem starostou Ing. J.Troupem a v neposlední řadě fanouškům, kteří s námi jezdí po herních štacích a také Martinovi Hlavatému, dvornímu fotografovi „A“ týmu TJ Sokol Křemže!!!