Velká cena města Plzně

15.3.2019

O tomto víkendu se v Plzni konal turnaj GPA dospělých. Křemže zde měla dva zástupce – Zuzanu Matouškovou a Jindřicha Kukače.

Zatímco si Zuzka zajistila svým žebříčkovým postavením účast v hlavní soutěži ve všech disciplínách, Jindra pouze v mixu a deblu. Singl si tedy musel vybojovat páteční kvalifikací.  A tu bez problémů zvládl. Nejprve s přehledem porazil Ondřeje Šilhana z Nejdku, pak nezaváhal ani proti domácímu Otovi Drudíkovi a mohl se tak radovat z postupu do sobotních bojů.

V mixu naše křemežská dvojice narazila na pár Veronika Kubečková, Matěj Šváb. V prvním setu naši nezvládli koncovku a prohráli 20:22. V druhém setu se role obrátily a Jindra se Zuzkou zvítězili 25:23. Šlo se tedy do setu třetího a opět do dramatické koncovky. Tam se ale potřebné štěstíčko přiklonilo na stranu soupeřů, a tak rozhodující set skončil 23:21 ve prospěch páru z Dobrušky.

Jindra si již při mixu stěžoval na bolest kolene, takže do dvouhry nenastoupil v plné síle a prohrál s Tadeášem Brázdou.

Zuzka se utkala s Veronikou Kubečkovou. Zkušenější soupeřka ale udělala méně nevynucených chyb, a proto zvítězila.

Do čtyřhry byla Zuzce přidělena Martina Šmídová z Plzně. Tato naprosto nesehraná dvojice se musela v prvním kole utkat s reprezentantkami a pozdějšími finalistkami Soňou Hořínkovou a Kateřinou Valentovou. Holky bojovaly, ale na výhru to bohužel nestačilo.

Jindra sebral zbytky svých sil a spojil je s Petrem Hoškem z pražského Meteoru. V zápase proti Lapáčkovi se Synovcem opět rozhodovaly dramatické koncovky, které kluci nedokázali dovést do vítězného konce, a tak prohráli 21:23, 20:22.

Tento turnaj se nám moc nevydařil. Štěstí nám také příliš nepřálo a nejvíce nás mrzí Jindrovo zranění. Věříme, že se to zlepší a v neděli s naším ,,A“ týmem zvládneme rozhodující kolo play off down 1. ligy. Držte palce!