Ligové Play Off Down odstartovalo

25.2.2019

Boje o záchranu 1.ligy

Most – 24.2.2019

Základní část ligové soutěže je již minulostí a odstartovala ta vyřazovací. Křemže po základní části skončila na 6. místě, což znamená, že musí sehrát nepříjemné Play-off down. Tedy dvě nadstavbová kola o udržení ligové příslušnosti i pro následující ročník, proti dalším třem soupeřům: Super stars Most, TJ Astra ZM Praha a TJ Sokol Meteor Praha Radotín.

1.kolo play off a slušná výchozí pozice

Křemže – Most                                3:5

V prvním utkání dne čekal na křemežské domácí tým z Mostu. V základní části jsme zaznamenali prohru 3:5 a cílem bylo tedy skóre otočit. Malinko pozměněná sestava, zejména v rámci mužských deblů sice domácím trochu vrásek nadělala, ale pro křemežské se kýžený úspěch nedostavil. Deblová utkání mužů se povedla na jedničku. Petrové Beran a Pirtyák opanovali debl číslo jedna, Michal Koudelka a Jindra Kukač pak následně i debl číslo dva. Jindra pak ještě dokázal porazit v druhém singlu slovenského Repiara, ale tyto tři body k výhře nestačily a menší frustrace hned na začátku byla znát.

Křemže – Meteor           5:3

Do dalšího utkání nastoupili křemežští jako jiný tým. Touha a soustředěnost byla citelná i mimo kurty. Super začátek z mixu a prvního deblu a po třech utkáních 2:1 pro křemežské. Tady utekl druhý debl, ale nevadilo. Zuzka Matoušková skvěle v singlu 3:1, Albert Hadáček taktéž – 4:1 a když Petr Beran přidal pátý bod do sbírky, mohl Jindra pohodlně odehrát a klidně prohrát svého singla a děvčata svého debla. Heslo znělo – hlavně se nezranit! Výhra 5:3 byla na světě! S tím jsme až tolik nepočítali.

Křemže – Astra                                5:3

Posledním, ze zbývajících týmu byla pražská Astra. A úspěšný den ještě nekončil. Po 4 zápasech, tedy mixu v režii Michala a Lucky Černé, Zuzky v singlu a dvou mužských deblech skóre 4:0 pro Křemži. Začátek, který si přeje každý tým. A ještě zbývaly 4 další zápasy, ve kterých stačil pouze bodík k další výhře. Holky se v deblu bily jako lvice, Jindra a Albert v singlech jakbysmet, ale ten poslední bod přihrál na stranu křemežských Petr Beran. Druhá výhra v řadě znamená výborný vstup do vyřazovací fáze sezóny.

Po úvodním kole play off down je Křemže se sedmi body na druhém místě, o bod výše je pouze domácí Most. Třetí je nyní pražská Astra se šesti body a čtvrtým týmem v tabulce je Meteor Praha se třemi body. Další kolo je na pořadu 16.3. a odehraje se v Praze Vinoři, na domácích kurtech Meteoru Praha. Bude to poslední ligový turnaj sezóny. Opět nám držte palce, ať můžeme i v dalším roce patřit k republikové špičce týmových soutěží.

A pro milovníky seriálu Most! ještě speciální pozdrav: