GPD U13

21.2.2019

V neděli se v Českých Budějovicích odehrál GPD U13. Z našeho klubu se do turnaje zapojili tito hráči: Jan Sixl, Marek Pavliš, Matyáš Suchan, Filip Reitinger a Mariana Ondryášová.

V mixu se v prvním kole potkal pár Mája s Honzou proti Matyášovi s výborně hrající krumlovskou Kristýnou Kozákovou. Matyáš s Kristýnou vyhráli 21:15 a 21:16 a postoupili do dalšího kola. Stejně tak Filip s vodňanskou Annou Novákovou se po výhře 21:14 a 21:15 probojovali do druhého kola. Tam ale bohužel oba naše smíšené páry prohráli. I tak si ale připisují krásná pátá místa. Mája s Honzou obsadili deváté místo.

Ve dvouhře bohužel všichni naši hráči kromě Marka skončili v prvním kole. Marek prošel až do semifinále, kde nakonec nestačil na budoucího vítěze Jana Dudu a podlehl mu 11:21 a 16:21. Marek si pak vybojoval v zápase o umístění skvělé 3. místo. Proti Davidu Švábovi vyhrál 21:16 a 21:18.

Do čtyřhry Mája spojila síly s krumlovskou Kateřinou Sýkorovou. Obě holky zatím sbírají zkušenosti na prvních turnajích, a tak prohrály v prvním kole. Stejně tak na tom byl Filip s Matyášem, pro oba jsou to první zápasy v kategorii U13. Nejdále se dostali v pavouku Marek s Honzou. Prošli poměrně hladce po dvou výhrách až do finále. Tam se utkali s krumlovským Davidem Švábem a Matyášem Puffrem. Finále to bylo velmi atraktivní a napínavé. Diváci si také přišli na své. První set po krásném výkonu vyhráli Honza s Markem 21:19, bohužel ale v druhém setu prohráli 16:21 a ve třetím 19:21. Škoda těsné prohry. Snad se nám podaří ještě potrénovat a příště přivézt první místo. I tak klukům moc gratuluji ke krásnému druhému místu ve čtyřhře.