Děsivý los na MČR, ale i dvě 5. místa

6.2.2019

Mistrovství ČR dospělých

1.-3.2.2019, TJ Lokomotiva Plzeň

I přes děsivý los si z Plzně do Křemže přivážíme dvě pátá místa!

O víkendu se v Západočeské metropoli odehrál vrchol sezóny jednotlivců – MČR kategorie dospělých. Ve startovním poli bylo 115 nejlepších badmintonistů republiky. Mezi nimi i šest statečných z křemežského klubu TJ Sokol. Jmenovitě Zuzka Matoušková, Lucka Černá, Petr Beran, Jindra Kukač, Petr Pirtyák a Michal Koudelka. A zastoupení jsme měli ve všech disciplínách.

Lucka Černá, společně s mixovým partnerem a několikanásobným Mistrem ČR v singlu, Janem Frölichem (Benátky nad Jizerou) vyhráli první kolo smíšených čtyřher. Dál se už sice nedostali, ale pro naprosto nesehranou dvojici je deváté místo z takového turnaje velmi slušné. Vždyť prohráli s párem, který se probojoval až do finále!

V singlech jsme vsázeli na schopnosti a zkušenosti Petra Berana. Bery měl ovšem los, který si nepřál ani za nic. V druhém kole narazil na legendu českého badmintonu, Jana Frölicha, a ten našemu mladíkovi nedal příliš šancí. Možná Petr nastoupil až s přehnaným respektem k soupeři. Je pravdou, že proti 10 titulům se hraje velmi těžko. Petr tedy bere nakonec také deváté místo.

V dámských singlech se Zuzka Matoušková těšila na konečně přívětivý los. Jenže co náhoda nechtěla, z turnaje se odhlásily dvě hráčky kvůli nemoci a startovní pole se muselo přelosovat. Zuzka rázem přišla o výhodné první kolo, a i když se proti zkušenější soupeřce rvala ze všech sil, padla ve třech setech a zbylo na ní 17. místo. Zklamání na ní bylo znát ještě několik hodin. Ale takový je sportovní život.

Podobně si vedli i naši matadoři. Petr Pirtyák a Michal Koudelka v prvním kole museli smeknout před schopnostmi brněnských deblistů Kohoutka se Světničkou. Tito pánové na loňském MČR brali bronz, takže opět další přetěžký soupeř do začátku turnaje. Také 17. místo. S tím ale naši příliš spokojeni nebyli.

Lépe si vedla mladší dvojice deblistů. Petr Beran s Jindrou Kukačem v pohodě postoupili do sobotního čtvrtfinále. Tam je doprovodil i dámský debl Zuzky s Luckou. Holky ve čtvrtfinále narazily na pozdější vítězky celého turnaje Bášovou a Fuchsovou, ale tady je alespoň trochu spokojenosti, protože 5. místo už stojí za řeč. Stejně si pak vedli i naši hoši. Ti ve čtvrtfinále museli bojovat proti pozdějším finalistům Bitmanovi s Hubáčkem. A i když šance na zdramatizování měli, extraligovou dvojici se jim překonat nepovedlo. Ale další 5. místo pro Křemži je slušné.

Turnaj to byl velmi náročný, už jen účast na něm ukazuje na kvality našich hráčů a hráček. Děkujeme všem za podporu. Byla cítit až do Plzně!! 

Na slavnostním ceremoniálu byla do Síně slávy Českého badmintonu uvedena naše spoluhráčka Markéta Koudelková Mouritsen. Za svůj celoživotní přínos badmintonu si toto ocenění bezesporu zaslouží a nám nezbývat jen gratulovat a smeknout kloboučky!!!