Z Těšína do Křemže se zlatem a bronzem

15.1.2019

GPA dospělých

Český Těšín

Z Těšína sice vyjíždí vlaky co čtvrthodinu, ale také se z něj odvážejí medaile. Své o tom ví pánové Jindra Kukač a Petr Beran. Ti si v Moravskoslezském kraji potvrdili svou skvělou formu před třetím kolem 1. ligy a blížícím se Mistrovství ČR, kam oba mladíci zajíždí.

Turnaj začal již v pátek pro Jindru. Ten musel absolvovat nepříjemnou kvalifikaci v singlu a v mixu. Obě soutěže ale zvládl na jedničku. V mixu spojil síly se svou kamarádkou Eliškou Meixnerovou z pražské Astry a v pohodě postoupili do hlavní sobotní soutěže.

V sobotu je ale čekal přetěžký los. První kolo sice zvládli výborně, ale v kole druhém na ně čekal nasazený pár číslo dvě Šelong/Šikalová. Extraligová dvojice našim nedala šanci a s turnajem mixů se museli rozloučit.

Jestli měl Jindra složitý los v mixech,tak  to, co ho čekalo v soutěži dvouher, bylo stejně komplikované. První kolo opět zvládl výborně, ale do druhého kola musel nastoupit proti svému klubovému kamarádovi Petrovi Beranovi. A to byla věc neřešitelná. Ač se Jindra snažil sebevíc, Petr si svůj postup do dalšího kola pohlídal a vystavil Jindrovi stopku. Velká škoda tohoto losu. Odvetu si mohou kluci dát na tréninku.

Petr však pokračoval v perfektní práci a povzbuzován Jindrou, kosil jednoho soupeře za druhým a zaslouženě postoupil do nedělního finále. Tam si vyšlápl i na plzeňského odchovance Jiřího Loudu a celý turnaj beze ztráty setu vyhrál a připsal si skvělých 1000 bodů do žebříčku GP. Po nejbližší aktualizaci žebříčku uvidíme, kam tento úspěch Petra posune. Nyní je na skvělém 7. místě v ČR.

A aby těch medailí nebylo málo, šli kluci ještě do soutěže deblistů. V pavouku působili jako nasazená dvojice číslo tři, takže v prvním kole volný los. Poté si v klidu dokráčeli pro nedělní semifinálovou účast. Tem jim sice vystavil stopku extraligový pár Drančák/Hubáček, ale kluci k Petrově zlatu berou ještě bronz z deblů a k tomu každý 700 bodů do žebříčku! Skvělé!

Výborné vysvědčení před nejdůležitější částí sezóny jednotlivců. MČR začíná 1.2.2019 v Plzni a my u toho opět budeme!

PS: zde je ještě oficiální zpráva z turnaje Českého badmintonového svazu.