Tituly Přeborníků kraje letí do Křemže

15.1.2019

OPJ – Oblastní přebor jednotlivců

České Budějovice, 12.1.2019

V sobotu se sjela širší Jihočeská špička do Budějovické Sokolovny, aby hráči a hráčky vzájemně poměřili síly a vítězové jednotlivých soutěží, tedy Přeborníci jihočeské oblasti, pak mohli startovat na blížícím se Mistrovství ČR. Ve startovní listině byla polovina dospěláckého „A“ týmu, jmenovitě Zuzka Matoušková, Lucka Černá, Martina Weberová, Petr Pirtyák, a v sobotu sice domácí budějovický, ale jinak ve Křemži hostující hráč, Albert Hadáček.

Mix

Úvodní los svedl proti sobě dvojice, které se velmi dobře znají z tréninků. Petr Pirtyák-Zuzka Matoušková vs. Albert Hadáček-Lucka Černá. Bert s Lucií prokázali lepší smíšenou čtyřhru a ve dvou setech postoupili do finále. Na Zuzku s Petrem připadlo konečné třetí místo. Ve finále Lucka s Bertem své soupeře, Radka Liebla s Lucii Matějkovou, přehráli celkem v pohodě a vybojovali pro Křemži a Budějovice první titul Přeborníka kraje.

Singl

Petr měl na začátku složitý los. Velezkušený Radek Liebl byl nad jeho síly. Za to Albert prošel celým herním pavoukem beze ztráty setu a zaslouženě si pro sebe urval Přeborníka oblasti. Petr si pak trochu spravil chuť, když v zápase o umístění porazil krumlovského Jakuba Sluku a byla to jeho vůbec první výhra nad tímto hráčem v kariéře.

 

V dámské části soutěže kralovaly křemežská děvčata na celé čáře. V semifinále porazila Zuzka Matoušková v klubovém zápase kamarádku Martinu Weberovou ve dvou setech. Martina tímto tedy bere bronz. Do finále se prosmekla i Lucka Černá výhrou nad strakonickou Veronikou Kudláčkovou. A finále bylo tedy opět křemežské. Zuzka s Luckou si nedarovaly nic zadarmo, obě hrály velmi dobře a zaslouženě rozhodl o vítězce až třetí set. Tam Zuzka Lucku už přetlačila a přebornicí Jihočeského kraje je tedy Zuzka Matoušková. Druhý křemežský titul v tomto dni.

Debl

Lucka se Zuzanou pak nenechaly nikoho na pochybách, kdo ten den vládl. V tréninkovém tempu přehrály Martinu s Veronikou, a i když se svým výkonem příliš spokojené nebyly, třetí křemežský titul Přeborníka kraje byl na světě.

Petr s Albertem to měli o poznání složitější. Soutěžní zápas spolu nikdy nehráli a tak ani oni sami nevěděli, co od sebe mohou čekat. A semifinále nabízelo slušnou podívanou. Soupeři Sluka/Prokeš žádnými začátečníky nejsou. Ono to ale nakonec našim chlapcům fungovalo velmi dobře. Petr si rychle přivykl Albertově levačce, skvěle se doplňovali a hlavně výborně bránili útoky soupeřů. Zejména Michal Prokeš má útok velmi kvalitní, ale chytrou hrou s minimem chyb soupeře dokázali přehrát ve dvou setech. Ve finále na kluky čekali domácí hráči Matějka/Liebl. První set opanovali Petr s Bertem opět s přehledem. Ve druhém setu se ale klukům přestalo dařit, znervózněli a hra se jim začala komplikovat. Druhý set tedy pro domácí hráče a šlo se do setu třetího. Tam celkem dobrý start, ale vlažný střed setu znamenal vedení domácích hráčů o tři body. Našim ale patřil závěr celého zápasu. Skvělým podáním a slušným příjmem soupeře dohráli a v závěru už jim nedali šanci na zvrat. Čtvrtý titul Přeborníka kraje, který ten den putoval do Křemže! Výborně!

Když do celkového součtu ještě započteme i singlový titul Alberta Hadáčka, který je sice kmenovým hráčem Sokola České Budějovice, ale již druhým rokem válí ligu za křemežský „A“ tým, máme na skladě 5 titulů Přeborníků Jihočeské oblasti!!

Na vrchol sezóny jednotlivců, tedy MČR, si do Plzně pojedou zahrát vedle Petra Berana a Jindry Kukače ještě Albert Hadáček, Petr Pirtyák, Zuzka Matoušková a Lucie Černá! Takové zastoupení jihočeský klub na takové akci ještě neměl. Držte nám palce!!