Stela Reitingerová dvakrát zlatá na GPC U13

8.1.2019

V sobotu 5.1.2019 se v sokolovně v Českých Budějovicích konalo GPC U13 a GPC U19. V mladších žácích se celkově bohužel zúčastnil nižší počet dětí – jen 12 chlapců a 14 dívek. Ne všechny děti pak dle nových pravidel mohly hrát všechny disciplíny. Obě věkové kategorie hrály zkrácené zápasy na dva vítězné sety do 15 bodů. 

V mladší kategorii se z našeho klubu zúčastnili sourozenci Reitingerovi. Stela se přijela prát o medaile, její mladší bratr Filip sbíral zkušenosti. Do smíšené čtyřhry nastoupili společně, ale prohráli hned v prvním kole proti krumlovskému Puffrovi s Kozákovou. Ve dvouhrách se bohužel Filipovi nedařilo o moc lépe. I když zahrál hezký zápas proti Švábovi, na vítězství to nestačilo. Musím ale připomenout, že Filip byl na turnaji nejmladší. Má tedy ještě dost času na sbírání zkušeností a jistě začne své starší soupeře v této kategorii brzy porážet. 

Stela nastoupila sebevědomě do dvouher a nedala soupeřkám šanci. Prošla až do finále, kde si poradila s vodňanskou Bouberlovou. Ve čtyřhře spojila Stela síly s budějovickou Bárou Kubákovou. V prvním kole se praly s krumlovskými děvčaty Kozákovou a Krištofovou. Byl to napínavý třísetový boj, který se rozhodl až v prodloužení třetího setu. Stela s Bárou vyhrály 12:15, 15:4, 16:14. Ve finále si pak celkem jasně poradily s dvojicí Pavlyková, Půlpánová a staly si tak vítězkami turnaje.

Filip nastoupil do čtyřhry s Honzou Bednářem mladším, naším kamarádem z Prahy. Kluci vyhráli v prvním kole třísetovou bitvu proti Píchovi s Buchálkem. V dalším kole už ale nestačili na pozdější vítěze a umístili se na krásném děleném 3. místě.

Do GPC U19 byla od nás vyslána pouze Lucka Koudelková. Smíšenou čtyřhru hrála s Robinem Tancerem. První zápas prohráli a umístili se tak na 5.-8. místě. Ve dvouhře Lucka neprošla prvním kolem. V zápase o umístění porazila Annu Maršíkovou a brala tak 9.-12. místo.  Ve čtyřhře s Natálií Kortusovou se také nedokázaly prokousat do druhého kola a zbylo na ně 5.-8. místo.

 Velký dík patří Honzovi Bednářovi za jeho trenérské rady a podporu našich dětí.