Z Vodňan do Křemže připlavali dva kapři

28.12.2018

15. 12. 2018 se konal ve Vodňanech již tradiční turnaj „Vodňanský kapr“. Letos byla účast trochu nižší než v předchozích letech. Z našeho klubu se zúčastnila jen Lucka Koudelková a Martina Weberová.

Lucka nastoupila do smíšené čtyřhry se strakonickým Petrem Phamem. Hned v prvním kole narazili na zkušený budějovický pár Matějka, Šamalová a bohužel se do dalšího kola neprobojovali.
Ve dvouhře vyhrála Lucka v prvním kole nad vodňanskou Terezou Bouberlovou. V boji o postup do finále ale Lucka nestačila na Veroniku Kudláčkovou ze Strakonic. Lucka tak získala krásné 3. místo. Z druhé strany pavouka se do finále přes budějovickou Šamalovou a následně Matějkovou prokousala Martina Weberová. Nakonec si poradila i s Veronikou Kudláčkovou a odnesla si vítězství v ženské dvouhře.
Ve čtyřhře spojily síly finalistky ženské dvouhry Martina s Verčou. V semifinále si holky překvapivě snadno poradily s plzeňskou  Křížovou s Lanzendorfovou a šly bojovat o zlato s budějovickou Šamalovou a Matějkovou. Do zápasu nastoupily s mírnou nervozitou, která nezmizela ani po prvním setu, který prohrály 15:21. Ve druhém setu ale sebraly všechnu koncentraci a sílu a vyhrály 21:18. Rozhodoval velmi vyrovnaný třetí set, který holky nakonec dokázaly vyhrát 22:20. Tím obhájily loňské vítězství v ženské čtyřhře.
Lucka do čtyřhry spojila síly s Terezou Bouberlovou, ale bohužel neprošly prvním kolem.

Holky si tedy nakonec vezly z Vodňan domů 3 medaile, Martina 2x zlatou a Lucka 1x bronzovou.