Zuzka Matoušková na Mistrovství České republiky U19

20.12.2018

Klub TJ Astra ZM Praha uspořádal o tomto víkendu Mistrovství České republiky do devatenácti let. Hlavní organizátor pan Pavel Kobylák všechny přivítal, dětský pěvecký sbor zazpíval národní hymnu a šlo se do boje.

 V mixu Zuzka spojila síly s krumlovským Adamem Ječmínkem. Nepředvedli špatný výkon, ale soupeři v prvním kole, Natálie Štěříková a Ondřej Šilhan ( Jiskra Nejdek ) , byli lepší. 19:21, 10:21. Naši tedy skončili na sedmnáctém místě.

Do dvouhry byla Zuzka nasazená, a tak rovnou postoupila do druhého kola. Tam se utkala s Kateřinou Valentovou. Ale Zuzce se vůbec nedařilo. Kazila jednoduché míče a nedokázala hrát svoji hru, takže třísetový zápas skončil prohrou 15:21, 21:15, 11:21. Čekali jsme o něco lepší umístění, ale deváté místo z mistrovství republiky určitě není k zahození.

Zuzka si spravila chuť ve čtyřhře, když s Šárkou Líbalovou ( TJ Slovan Vesec Liberec ) porazily dvojici Petrušková, Moravcová ( TJ Sokol Klimkovice, BO Chance ) 21:15, 17:21, 21:15. Pak holky narazily na nasazené jedničky, které celý turnaj vyhrály. I když Zuzka s Šárkou bojovaly a nedaly soupeřkám nic zadarmo, na reprezentantky Kateřinu Zuzákovou a Lucii Krpatovou (BK Deltacar Benátky nad Jizerou, Polabiny Pardubice ) to nestačilo. 5. místo je ale pěkným výsledkem.  

Je třeba pochválit pořadatele mistrovství, kteří měli vše perfektně zorganizované. Zápasy vždy řídil hlavní rozhodčí společně s třemi čárovými, což ještě pozvedlo úroveň turnaje.

Zuzka tímto turnajem ukončila své juniorské působení a od ledna bude nastupovat jen v kategorii dospělých.