Z mosteckého mrazáku se třemi body

10.12.2018

Most, 2.12.2018

Druhé kolo ligové soutěže bylo na programu na kurtech mosteckého Super Stars. Z prvního kola si křemežští převezli 3 body za remízu a prohru a v tomto kole chtěli bodový účet naplnit co možná nejvíce. Za soupeře jim byli hráči a hráčky pražského Meteoru a domácích Super Star Most.

TJ Sokol Křemže – Sokol Meteor Radotín Praha 4:4

Loni křemežští s tímto soupeřem celou ligovou soutěž načínali a uhráli cennou remízu 4:4, letos na něj narazili až v kole druhém, ale scénář se opakoval téměř identicky. Za Křemži v pohodě v singlech bodovali šikulové Petr Beran a Jindra Kukač. Ti nedali soupeřům nejmenší šanci. Pak ti stejní hráči spojili síly do čtyřhry a, i když jim nevyšel první set, další dva následující zvládli na jedničku. Pak si ale
na soupeřích vylámali zuby ostatní spoluhráči a bylo to rázem 3:4 pro Meteor. V důležitém zápase však zabraly dámy v deblu. A že to nebyl debl ledajaký. Markéta Mouritsen s Luckou Černou proti Evě Titěrové s Hanou Musilovou. To je několik titulů Mistryň ČR na kurtě v jednom zápase. A podle toho i hra vypadala. Děvčata hrála v plném nasazení, rvaly se o každý míček. Pro přihlížející a fandící diváky
kolem kurtu byl nejinfarktovější hlavně úplný závěr zápasu. To naše hráčky vedly 19:18, pak 20:19, náhle prohrávaly 20:21, aby nakonec dokázaly vyhrát 24:22!! Připsaly tedy velmi důležitý čtvrtý bod a další remíza byla na světě.

TJ Sokol Křemže – Super Stars Most 3:5

Domácí tým byl pro křemežské druhým soupeřem v pořadí. A ač je v ligové soutěži nováčkem, soupiska tomu úplně neodpovídá. Lídrem týmu je zkušený Bedřich Valenta, který má za sebou nejedno vítězství na špičkových turnajích, sekundují mu badmintonem protřelí Jan Port, Ladislav Oros, doplněni o mladé hráče a hráčky. A křemežským jejich hra nějak valně nechutnala. Skvěle se ale s Valentou vypořádal v singlu Petr Beran. Zvítězil ve dvou setech a měl z toho obrovskou radost, vždyť se mu ho podařilo porazit poprvé v životě. Druhý singl nevyšel podle představ Jindrovi, i když se zase rval jako ďas. Zuzka také bojovala, ale ve třetím setu už docházely síly a neuspěla. Ve třetím setu opět padli Michal Koudelka s Petrem Pirtyákem. Tito dva mají neuvěřitelnou smůlu. Téměř všechny koncovky zápasů jim končí ve třetím setu, ale patřičný klid na zakončení hledají marně. Mladíci Jindra s Petrem pak nedali šanci prvnímu deblu Abraham-Port a děvčata v deblu Lucka s Markétou také nezaváhala. Bohužel, počty byly neúprosné a tři vyhrané zápasy celé kolo nevyhrají a s domácími tedy
zapisujeme prohru 3:5.

V průběžné tabulce patří křemežským 6. místo. Třetí kolo národní ligy se hraje třetí víkend v lednu v severočeském Liberci. Opět tedy naše hráče čeká daleká cesta napříč republikou. Soupeři budou nyní vedoucí tým tabulky TJ Slovan Vesec a prozatím pátý tým tabulky BK TU Liberec.