Neregistrovaní 2018

21.11.2018

Turnaj neregistrovaných hráčů a hráček 2018

Křemže, 17.11.2018

Sváteční sobota opět zastihla křemežské badmintonisty v plném pracovním nasazení. Pořádal se totiž tradiční domácí turnaj, na který mají vstup povolen jen hráči a hráčky bez badmintonové licence. Říkáme jim Neregistrovaní! Již druhý ročník po sobě se stalo, že se přihlásilo více hráček než hráčů. To v dobách minulých nebylo vůbec myslitelné. Letošek přivítal 8 účastníků, skromnější počet hráčů byl však nahrazen náročným herním systémem – každý s každým. Tzn. sedm zápasů pro každého během několika málo hodin. A to je porce náročná i pro trénovaného člověka.

Jako křemežský matador a tradiční účastník turnaje neregistrovaných byl ve startovním poli i Pavel Klinkl, který ale postrádal další tradiční křemežské hráče Jirku Reitingera a Miloše Veselého. A tak se za křemežské barvy rval vlastně on sám. Dále přijeli zájemci z Českých Budějovic a parta fotbalistek z Kaplice.

Holky i kluci byli tedy v jedné herní tabulce a bojovali všichni proti všem. Na genderové rozdělení jsme ale samozřejmě mysleli. V konečném zúčtování tak tedy vyšli vítězové jak za ženský, tak mužský turnaj.

Nejlépe se s nástrahami sobotního turnaje vypořádal pár manželů Dvořákových z Českých Budějovic. Petr Dvořák zvítězil v mužích, Hanka Dvořáková pak mezi ženami. Petr dokázal zvítězit beze ztráty setu, Hanka pak mezi ženami taktéž, nestačila pouze na mužskou část startovního pole.

Druhý skončil právě Pavel Klinkl a na třetím místě pak Josef Vrchota. Rozhodující zápas, který potvrdil  Pavla na druhém místě, vyšel jednoznačně pro křemežského hráče ve dvou setech.

Mezi dámami kralovala Hanka Dvořáková. Bylo na ní vidět, že se badmintonu věnuje už nějaký čas v hale na Výstavišti v Č.Budějovicích. Ostatní holky se snažily, seč mohly, dávaly do toho celé své sportovní srdíčko, ale na Hanku byly přeci jen krátké. Druhá v pořadí, a se sebezapřením, dohrála celý turnaj Michaela Klomfarová, třetí mezi dámami skončila Květa Tošilová a na děleném čtvrtém místě skončily se shodným skóre sestry Kristýna a Kateřina Litvanovy.

Velmi nás těší, že i na sváteční sobotu si našli do křemežské tělocvičny sportovní nadšenci cestu a prožili aktivní den v pohybu a poklidné atmosféře, jakou tento turnaj každoročně nabízí, nezranili se a pevně věříme, že si k nám najdou cestu i v roce následujícím.

Konec turnaje okořenili hráči „A“ týmu dospělých lehkou tréninkovou exhibicí, kde účastníkům ukázali, jak by mohl vypadat soutěžní zápas v deblu a následně i v singlu. Neregistrovaní si tak mohli následně udělat obrázek, jak blízko či daleko jsou svými badmintonovými schopnostmi od ligové úrovně.

 

Děkujeme všem účastníkům turnaje, Michalovi, Petrovi, Jindrovi, Zuzce, Janě a Martině za bezproblémové řízení turnaje a těšíme se v příštím roce na viděnou.