Podzimní žákovské turnaje

19.11.2018

S novou sezonou odstartovaly i soutěže žáků a přípravek. Jelikož se s podzimními turnaji doslova roztrhl pytel, měl náš dvorní dopisovatel pan Zdeněk Pavliš spoustu práce, aby k nám dostal ty nejdetailnější zprávy. Myslím, že se mu to povedlo na jedničku s hvězdičkou. V následujícím článku si můžete podrobně projít několik vystoupení, které naši mladíčci během nové sezóny stačili odehrát. Jdeme na to:

9.9.2018 – Hradec Králové – Celostátní turnaj  GP kategorie B mladších žáků

Do Hradce Králové po dlouhé prázdninové pauze odjeli Pepa, Marek a Stela. Stela byla na tak velkém turnaji poprvé, kluci už atmosféru celostátního turnaje zažili a prostory v Hradci Králové okusili. Hrálo se ve dvou halách, což organizaci turnaje zkomplikovalo, ale pořadatelům přálo slunečné počasí a přebíhání mezi halami se obešlo bez zmoknutí.

Stela si na úvod poradila s o rok starší hráčkou z Prahy a postoupila dál po vítězství ve dvou setech. Postup ale nebyl jednoduchý, vítězný míč si Stela připsala ve druhém setu až v nastavení 26:24. V dalším kole už ale nestačila na nasazenou hráčku z Nejdku. První poloviny setů byla Stela ve vedení, ale zkušenější soupeřka v závěrech setů byla lépe koncentrovaná a koncovku setů získala ve svůj prospěch a Stelu vyřadila.

Kluci úvodní zápasy prohráli. Marek dost jednoznačně ve dvou setech podlehl hráči z Orlové Lutyně a Pepa neuspěl proti hráči z pražského Proseku. První set ztratil až v nastavení, druhý set vyhrál a ve třetím setu mu nevyšla koncovka. V zápase o pořadí si zlepšil náladu po třísetovém vítězství nad soupeřem z Lanškrouna. Marek svůj zápas o pořadí prohrál ve dvou setech. Na soupeře ze Šumperka nestačil.

V mixech Pepa se Stelou přehráli v úvodním kole východočeský pár ve dvou setech. O vítězství museli zabojovat a oba sety vždy skončily nejtěsnějším rozdílem. V dalším kole podlehli nasazenému páru z Brna bez většího odporu. Stejný osud čekal i Marka, který spojil síly s Evou Fišerovou z Č.Krumlova.  Ti šli rovnou na druhý nasazený pár z Pardubic, snažili se a sehráli s favority pohledný zápas a vypadnutí je nemusí mrzet.

V párových disciplínách Stela hrála s Bárou Bouberlovou z Vodňan. Pražské dvojici sice podlehly, ale až po třísetové bitvě. Marek nastoupil s Tobiášem Zubrem z Č.Budějovic. Proti soupeřům z Brna, kteří dokráčeli na turnaji až do semifinále, neměli kluci šanci a prohráli ve dvou setech. Větší ambice měl Pepa s Jakubem Bouberlem z Vodňan. Poradili si v prvním kole po bitvě s hráči z pražského Radotína, vrátili jim porážku z posledního vzájemného měření. Potom ale nestačili na domácí favority a po dvou setech prohráli.

Turnaj byl pro všechny účastníky prvním měřením sil po prázdninách. Na našich bylo vidět, že pauza byla příliš dlouhá, nepřesností bylo více, než tomu bylo před prázdninami.

Dosažená umístění:

Stela Reitingerová    U13        17.-32.  místo  dvouhra    17.-32.  místo  čtyřhra  17.-32. místo mix  

Josef Fošum             U13         33.-46.  místo  dvouhra      9.-16.  místo  čtyřhra  17.-32. místo mix

Marek Pavliš            U13         49.-64.  místo  dvouhra    17.-32.  místo  čtyřhra  17.-32. místo mix

15.9.2018 – Strakonice – Oblastní turnaj GP kategorie D – starší žáci

Strakonice pořádaly turnaj pro starší žáky. Účast nebyla velká, protože ve stejném termínu byly turnaje v Budějovicích, Praze a dalších místech. Z našeho oddílu se na turnaj přihlásili Pepa, Vojta a Alice.

Vojta v zápasech každý s každým nestačil pouze na vítězného Jakuba Bouberleho, kterému podlehl dost jednoznačně ve dvou setech. Velkou bitvu sehrál s oddílovým kolegou Pepou, o vítěztví se rozhodovalo až v nastavení. Krumlovského Jiřího Šmikmátora přehrál ve dvou setech, s kterým Pepa prohrál ve třech setech až v nastavení. To rozhodlo o tom, že Vojta získal medaili a Pepa zůstal bez ní.

Dívky hrály vyřazovacím způsobem. Alice nestačila na soupeřky z Prahy, kterým podlehla a jako Pepa na stupně nedosáhla. 

V mixech a párových disciplínách se našim dařilo střídavě. Dvojice se spárovaly až v místě a zápasy byly dramatické, bez jasných favoritů.

Ač bylo účastníků málo, děti si zahráli a badminton si užili.

Dosažená umístění:

Alice Hálová            U15           7.-8.  místo  dvouhra       3.  místo  čtyřhra         4. místo mix 

Josef Fošum             U15                4.  místo  dvouhra       1.  místo  čtyřhra         4. místo mix

Vojtěch Kodat          U15                2.  místo  dvouhra       2.  místo  čtyřhra         2. místo mix

22.9.2018 – Č. Budějovice – Otevřený turnaj GP kategorie C – starší žáci

Tohoto turnaje se za náš oddíl zúčastnili Klára, Pepa a Marek. Klára přijela na turnaj po tříměsíčním turnajovém půstu, a moc se těšila. Pepa s Markem jsou věkově o kategorii níže,  získané zkušenosti se ale hodí, tak proč si nezahrát.

Klára hrála proti domácí Aničce Dušátkové, kterou zatím v Č.Budějovicích nedokázala porazit. Ani tentokrát se Kláře nedařilo a dost jednoznačně ztratila první set. Druhý set byl lepší, hra se vyrovnala, na obrat to ale nestačilo. Soupeřka působila rozehraněji a zaslouženě vyhrála.

Markovi los nepřál a přisoudil mu ve druhém kole nejvýše nasazeného Davida Dvořáka z Budějovic. Ten držel míče déle ve hře, neútočil a zkoušel, co Marek dokáže doběhat. Dokázal toho dost a s favoritem sice dle očekávání prohrál, ale uhrál velice pěkný výsledek.

Pepa šel na úvod proti svému parťákovi ve čtyřhře Jakubovi Bouberlemu z Vodňan a byla z toho vyrovnaná bitva. Pepa sice na Kubu nestačil, ale proti minulému týdnu svého soupeře potrápil a nedal mu nic zadarmo. V zápase o pořadí prohrál s Ondřejem Valouchem z Brna opět po solidním výkonu.

V párových disciplínách Pepa s Kubou dostali na úvod nejvýše nasazený pár z Prahy a dle očekávání odešli poraženi. Marek a Klára si po delší době spolu zahráli mix. Ten jim nevyšel a prohráli. Pepa hrál mix se Zuzkou Kočovou z Tábora. První zápas zvládli. Přešli přes domácí dvojici Kalina/Dudová. Stop dostali v dalším kole od domácích Dvořák/Dušátková.

Turnaj byl obsazen kromě hráčů z jihočeské oblasti i hráči z Prahy, Brna, Hradce Králové, Pardubic, Ivančic. Díky tomu byla sportovní úroveň turnaje na vysoké úrovni. Mrzelo nás, že si Marek s Klárou v této konkurenci nezahráli více. Nečekaly je zápasy ve čtyřhře, protože neměli partnery a navíc jsme nepochopili, že při tak velkém počtu hráčů budou hrány další zápasy o pořadí a halu jsme opustili, což nám bylo arbitrem vytýkáno a byla navržena sankce. Spornou situaci jsme si vzájemně vysvětlili, k sankci nedošlo, ale zkušenost to byla nepříjemná.         

Dosažená umístění:

Klára Pavlišová        U15      13.-16.  místo  dvouhra                                           9.-16.  místo mix       

Josef Fošum              U15      13.-16.  místo  dvouhra       5.-8.  místo  čtyřhra      5.-8.  místo mix  

Marek Pavliš             U15      13.-16.  místo dvouhra                                            9.-16.  místo mix

23.9.2018 – Praha – Otevřený turnaj GP kategorie C – starší žáci

V neděli odjeli do Prahy Klára, Vojta a Marek na otevřený turnaj ve dvouhrách, aby se dostali více do turnajového tempa. Každému pořadatel přislíbil odehrát pět až šest zápasů, což se také stalo.

Klára uhrála proti soupeřkám z Prahy jedno vítězství  a pětkrát odešla poražena. Turnaj jí nevyšel, až moc byla vidět její nerozehranost a na šest zápasů v rychlém  sledu jí chyběly síly. Výsledkem bylo 20. místo.

Marek na dobře obsazeném turnaji neměl šanci. Na soupeře nestačil a všechny zápasy prohrál. Výsledkovou listinu uzavíral na 31. místě.

Vojta se také trápil. Uhrál sice dvě cenné výhry, ale třikrát svým soupeřům podlehl. Obsadil konečné 20. místo.

30.9.2018 – Č.Krumlov – Kvalifikace na MČR družstev starších žáků

O postup si přijeli zahrát z našeho oddílu  Stela, Klára, Alice, Marek, Pepa a Vojta. Na kvalifikaci kromě našich dorazili jen hráči pořádajícího oddílu SKB Č.Krumlov. Aby děti jen neodehráli kvalifikační utkání, připravil pro ně pořadatel společný trénink s možností potrénovat s dospělými. Bylo to velmi zajímavé a určitě podnětné. Děti strávili v hale celé dopoledne, připravený program si užili. Za tento pořadatelský přístup velké díky.

Do kvalifikačního utkání se zapojili všichni hráči. Domácí tým byl jednoznačným favoritem, což potvrdil vítězstvím 6:1 a slavil postup na MČR. Čestný bod naši získali ve smíšené čtyřhře po vítězství na tři sety. Ostatní zápasy naši ztratili vždy ve dvou setech.

6.10.2018 – Č.Budějovice – Turnaj přípravek – děti narození 2008 a mladší

Svého turnaje se po prázdninách dočkali i ti vůbec nejmladší. Na turnaj přípravek přijeli do Č.Budějovic Vítek Sixl a Vašek Fošum. Hráči byli rozděleni do skupin podle roku narození, hrál každý s každým na dva zkrácené sety.

Vašek uhrál 7 bodů za tři vítězství, jednou remizoval a pouze jednou odešel poražen. Vašek získal stříbrnou medaili, když při rovnosti bodů se o 2. a 3. místě rozhodovalo, kdo měl lepší poměr míčů. Vítek byl na svém prvním turnaji, na své soupeře ještě nestačil. Odešel sice poražen, ale okusil atmosféru turnaje. Viděl, že hrát na turnaji je úplně něco jiného než na tréninku.

Výsledky:

Vítek Sixl                     rok 2009              7. místo              0  bodů    míče  61:180

Vašek Fošum                rok 2010              2. místo              7  bodů    míče 131: 96

13.10.2018 – Č.Budějovice – Otevřený turnaj GP kategorie C – mladší žáci

Tohoto turnaje se za náš oddíl zúčastnili Stela a Marek. Turnaj byl dobře obsazený, naši se neztratili a přivezli i cenné kovy.

Stela první zápas zvládla a přehrála ve dvou setech krumlovskou Jolanu Hulcovou. V dalším zápase ale narazila na pozdější vítězku turnaje Elišku Mikešovou z Č.Krumlova. Ta se ukázala v Budějovicích ve skvělé formě, Stelu porazila ve dvou setech, na kurtu se prezentovala lepším pohybem a jistějšími údery. O umístění se potom už nehrálo.

Marek v úvodu nestačil na Jiřího Šmikmátora a ztratil šanci na lepší umístění. V zápasech o pořadí zvítězil nad Lukášem Církem ze Štěpánovic, na krumlovského Jana Nepivodu ale nestačil.

V párech hrála Stela s budějovickou Bárou Kubákovou. Nejprve si s převahou poradily s věkově mladšími Pavlyková/Půlpánová a čekal je semifinálový zápas s turnajovými jedničkami Bouberlová/Dušátková. Favoritky více než potrápily. Nejprve získaly první set v nastavení. Ve druhém se také nastavovalo, ale tentokrát naše set ztratily. Ve třetím setu si soupeřky závěr pohlídaly. Náš pár si finále nezahrál.

Marek spojil síly s Jakubem Bouberlem z Vodňan. Hráli spolu poprvé a počínali si dobře. Dostali se až do finále, když vyřadili dvojici Círek/Puffr a Zubr/Šváb. Ve finále nestačili na dvojici Fuciman/Jurný. Převaha soupeřů byla jednoznačná, nedali jim šanci.

V mixech našim los příliš nepřál. Hned v úvodu narazili na vítěze turnaje Fuciman/Fišerová. Průběh zápasu byl jednoznačný, na dvojici soupeřů naši nestačili.

Dosažená umístění:

Stela Reitingerová    U13          5.-8.  místo  dvouhra    3.-4. místo čtyřhra        9.-16.  místo mix       

Marek Pavliš             U13        9.-12.  místo  dvouhra       2.  místo  čtyřhra       9.-16.  místo mix  

14.10.2018 – Radonice u Prahy – Juniorcup 5,5 ročník, první kolo

V neděli odjeli do Prahy Klára, Pepa, Vojta, Honza, Marek a Vašík na první kolo nového ročníku série Juniorcupu.

Klára uhrála osm bodů po třech vítězstvích a dvou remízách. Jen jednou prohrála a to s pozdější vítězkou. Od medaile jí dělil jediný bod.

Té se ale dočkal Vojta. Uhrál deset bodů po čtyřech výhrách a dvou remízách. O vítězi turnaje musel rozhodnout lepší poměr míčů, ten lépe vyšel Honzovi Šolarovi z Proseku, Vojta obsadil druhé místo.

Po medaili pokukoval také Pepa. Ten získal jen o dva body méně, než Vojta za čtyři výhry. Asi nejvíce ho mrzí prohra s Vojtou o jediný míč ve druhém setu. Tato prohra nakonec rozhodla o tom, kdo bude mít medaili.

Nečekaně vysoko se ve výsledkové listině objevil Marek. Ten získal sedm bodů za dvě výhry a tři remízy a po dobrém poměru získaných míčů se umístil hned za Pepou. Marek měl na turnaji svůj den, zahrál na své poměry velmi dobře. Z jeho hry šla radost.

Honza se při prvním tréninku po prázdninách zranil a nohu měl v sádře. V Radonicích to byl jeho první turnaj po zdravotní pauze. Byla vidět jeho nerozehranost a opatrný pohyb na kurtu. Nakonec uhrál pět bodů za dvě výhry a jednu remízu.

V Radonicích hrál poprvé Vašek Fošum. Startoval  v kategorii nejmladších. Uhrál šest bodů za tři výhry. 

Turnaj v Radonicích si děti oblíbili. Hodně zápasů, neznámí soupeři, řízek k obědu. Z Radonic odjížděli spokojeni a díky Vojtovi také poprvé se ziskem medailového umístění..

Dosažená umístění:

Vojtěch Kodat            2. místo       10 bodů     míče   rozdíl    +39        

Klára Pavlišová          4. místo         8 bodů     míče   rozdíl   + 29        

Josef Fošum                6. místo         8 bodů     míče   rozdíl    +12        

Marek Pavliš               7. místo        7 bodů      míče   rozdíl    +16

Václav Fošum             8. místo        6 bodů      míče   rozdíl     -14

Jan Sixl                      18. místo        5 bodů      míče   rozdíl      -8

       

27.10.2018 – Č.Budějovice – Přebor jihočeské oblasti – mladší žáci

Přeboru se za náš oddíl zúčastnili Stela, Pepa a Marek. Na turnaj naši přijeli s ambicemi získat medaile a utkat se o právo postupu na letošní MČR mladších žáků.

S největším očekáváním jel na turnaj Pepa. Při neúčasti Patrika Fucimana z Č.Krumlova byl na turnaji druhým nasazeným. To mu asi v úvodu svazovalo ruce. V úvodním zápase se až nečekaně trápil s výborně hrajícím Matyášem Pufrem z Krumlova. Ten se o dva roky staršího a většího soupeře nezalekl a odehrál s Pepou vyrovnanou partii. Pepa se dlouho nemohl dostat do tempa, nemohl uplatnit díky dobrému pohybu soupeře svojí nátlakovou hru. Vyhrál sice ve dvou setech, ale o vítězství ve druhém setu musel bojovat v nastavení.

V dalším zápase proti krumlovskému Janu Nepivodovi ztratil dokonce Pepa první set. Ve druhém setu přistoupil  ke hře zodpovědněji, průběh si pohlídal a šlo se do třetího setu. Kdo čekal opět hladký průběh, mýlil se. Set byl vyrovnaný a rozhodovalo se až v závěru. Tam si Pepa sáhl na dno morálních sil a těsně vyhrál. V semifinále si věřil na Jiřího Šmikmátora z Č. Krumlova. Bylo to dobře. Svého soupeře tlačil a vnutil mu svojí útočnou hru. Po vítězství ve dvou setech se probojoval do finále a zajistil si postup na MČR, které bude 17.11.2018 v Č. Krumlově. Ve finále proti svému rivalovi a parťákovi zároveň Jakubovi Bouberlemu podlehl. Kluci předvedli parádní výkon a zajímavý badminton.

Ve čtyřhře potom spolu slavili celkové vítězství a postup na MČR i ve čtyřhře. Nejprve porazili domácí dvojici Zubr/Šustr dost jednoznačně. Ve finále svedli vyrovnaný duel s dvojicí Šmikmátor/Jurný. Druhý set opět končil v prodloužení.

Marek nestačil v prvním kole na Jiřího Šmikmátora a prohrál. V úvodu druhé setu navíc předvedl naprostý kolaps a rychle prohrával sedm nula. Nikdo to nepochopil. V zápase o pořadí už hrál tak, jak ho známe a porazil Petra Martinovského ve dvou setech. Do čtyřhry nastoupil s domácím Markem Píchou. Kluci si spolu moc nezahráli, úvodní zápas s dvojicí Nepivoda/Pražák prohráli. Kluci dělali příliš mnoho chyb a nevěděli, co hrát.

Stelu zastihl turnaj v útlumu. Působila unaveně. Nebyla to ona, jak jí známe. V úvodním zápase ještě slavila postup přes Kristýnu Kozákovou z Krumlova, ale sama cítila, že to není ono. V dalším kole se její rozpoložení ještě více projevilo a prohrála s domácí Bárou Kubákovou. Bára se sice hodně zlepšila, ale Stela jí svými nepřesnostmi a odevzdaností trochu k vítězství pomohla. V zápase o páté místo se Stela zvedla z útlumu a s Evou Fišerovou odehrála zajímavý a velice vyrovnaný zápas. První set těsně získala Stela, druhý Eva. Třetí set byla bitva o každý míč a za výměny, které holky předváděly, diváci tleskali. Stela sice třetí set ztratila, ale za předvedenou hru a přístup, když se ne úplně daří je třeba Stelu pochválit.

Ve čtyřhře hrála Stela s Bárou Kubákovou. Průběh byl stejný jako před dvěma týdny. V semifinále hrály s turnajovými jedničkami Bouberlová/Dušátková. Opět nestačily a prohrály ve dvou setech a finále si nezahrály. Bronzová medaile je ale zasloužená.

V mixech Marek se Stelou a Pepa s Aničkou Dušátkovou prošli do druhého kola. Dál už to nešlo a medaili v mixech naši nezískali. Pepu s Aničkou vyřadil pár Jurný/Mikešová ve dvou setech. Marka se Stelou pár Šmikmátor/Hulcová ve třech setech. Naši ztratili první set, druhý získali a vypadalo to na dokonalý obrat. Vedli 18:16 ve třetím, jenže soupeři se chytili díky zázračnému prasátku a poté předvedli sérii vítězných míčů v řadě a slavili.  

Dosažená umístění:

Stela Reitingerová     U13        7.-8.  místo  dvouhra       3.-4.  místo  čtyřhra      5.-8.  místo mix       

Josef Fošum               U13             2.  místo  dvouhra           1.  místo  čtyřhra      5.-8.  místo mix  

Marek Pavliš              U13      9.-12.  místo  dvouhra       5.-8.  místo  čtyřhra      5.-8.  místo mix

 

3.11.2018 – Tábor – Oblastní turnaj GP kategorie D – starší žáci

Tábor pořádal turnaj pro starší žáky. Účast byla slabá, protože mnozí ladili formu na zítřejší oblastní přebor. Z našeho oddílu se na turnaj přihlásili pouze Honza a Marek, Klára startovat nemohla.

Marek v zápasech každý s každým hráno dvoukolově nenašel přemožitele a turnaj vyhrál. Nejvíce musel Marek zabrat ve druhém kole, když mu málem sebral set oddílový kolega Honza Sixl. Potom se ještě zapotil ve třísetové bitvě s domácím hráčem. Marek obsadil první místo i v mixech. Spolu s Laurou Jones z Tábora vyhráli všechny zápasy. Honza obsadil ve dvouhře a i v mixu třetí místo. Kluci se spolu přihlásili i do čtyřhry, ta se ale nehrála, byli by jediní účastníci.

Pořadatel měl turnaj dobře připravený, nechal děti odehrát více zápasů, než bývá zvykem a děti odjížděli z Tábora správně unavené a dobrým pocitem.

Dosažená umístění:

Marek Pavliš            U15                1.  místo  dvouhra        1. místo  mix

Jan Sixl                     U15                3.  místo  dvouhra       3.  místo  mix

4.11.2018 – Č.Krumlov – Přebor jihočeské oblasti – starší žáci

Na přebor do Č.Krumlova za náš oddíl dorazili Stela, Klára, Pepa, Vojta a Marek. Na turnaj naši přijeli s touhou získat co nejlepší umístění a uhrát co nejvíce vítězných míčů.

Klára byla v turnaji nasazená a hrála až druhé kolo. Tam se setkala s lepšící Bárou Kubákovou. Klára hrála aktivně, tlačila se do soupeřky a to jí přinášelo body. První set získala ve svůj prospěch. Ve druhém zkazila pár úderů a soupeřce dovolila odskočit. O přestávce už byl náskok čtyřbodový a nevypadalo to dobře. Klára naštěstí přestala chybovat, začala stav zápasu rovnat. To soupeřka nesla těžce a začala chybovat nyní ona. Klára si vývoj pohlídala a postoupila. Další soupeřka Viktorie Hulcová byla nad její síly. Lepší a zkušenější soupeřka se s Klárou trochu trápila v prvním setu, ve druhém ale předvedla úderovou jistotu, přehled a Kláře nedala šanci.

Stela musela projít prvním kolem. To se jí podařilo přes Annu Hudečkovou dost snadno. Míče jí padaly kam chtěla, byla všude, prostě jí zápas vyšel. Se stejným přehledem si Stela poradila i s Lucií Samcovou z Dobré Vody ve druhém kole. Stela se dobře pohybovala, vše se jí dařilo. Jenže potom to přišlo. Čekala jí soupeřka nejtěžší, nejvýše nasazená a jasná favoritka Bára Kortusová. Stela chtěla navázat na dobrou hru a uhrát co nejvíce bodů. Soupeřka ale Stelu zatlačila, nedovolila jí vůbec nic a uštědřila jí krutou porážku.

Vojta hrál v prvním kole s domácím Adamem Ševčíkem vyrovnaně. První set získal až v nastavení, druhý už si více pohlídal a postoupil do druhého kola. Tam ho čekal jasný favorit Daniel Dvořák z Budějovic. Ten nepřipustil žádné překvapení a Vojtu porazil, aniž mu dovolil uhrát větší počet míčů.

Pepa hrál v prvním kole s domácím Kristiánem Kuzdasem. Kristián předváděl výborný pohyb, Pepa hrál zase takticky a vycházely mu technické údery. Byla z toho třísetová bitva, která zaujala přihlížející. Pepa první set ztratil, druhý naopak získal a i diktoval hru na počátku třetího setu. Náročný zápas ale Pepa neustál fyzicky, soupeř spoléhal na dlouhé výměny, které Pepa  nedokázal uběhat. Pepa prohrál, ale výkon předvedl parádní. Zápas o pořadí hrál proti Kubovi Bouberlemu z Vodňan. Opět z toho byl třísetový maraton a Pepova prohra i přesto, že už ve třetím setu utekl soupeři o pět bodů. Potom jakoby přestal hrát, soupeř toho využil a další vzájemný zápas bral pro sebe.

Marek nastoupil proti lépe hrajícímu Janu Nepivodovi. Prohrál a musel hrát pouze o pořadí. Tam se potkal s Dominikem Kryeziu, s kterým dle očekávání prohrál. Odehrál slušný zápas, za bojovnost a pohyb je ho  třeba pochválit.

V mixech Stela s Markem prohráli s dvojicí Jurný/Fišerová. Naši nehráli špatně. Jenomže soupeři nechybovali a dokázali připravené útoky přetavit v zisk bodů. Další naše dvojice Klára s Vojtou první zápas vyhráli. Podle očekávání si přesvědčivě poradili se sourozeneckou dvojicí Nepivoda/Nepivodová. Stop v turnaji jim potom také podle očekávání vystavil pár Tancer/Kortusová. Pepa hrál s Helenou Novotnou z Tábora. V zápase proti dvojici Šober/Krištofová se pomalu sehrávali. První set sice ztratili, ale druhý a třetí ovládli a postoupili dál.  Ve druhém kole je čekal pár Jelínek/Hulcová. Ti předvedli lepší sehranost, zvládli roli favorita a náš pár vyřadili..

Ve čtyřhře hrál Pepa opět s Kubou Bouberlem. Společně si poradili s dvojicí Kuzdas/Jurný ve třech setech. Dál to ale nešlo, Dvojice Dvořák/Dvořák byla nad jejich síly. Marek s Vojtou hráli proti krumlovskému páru Šober/Šmikmátor. V prvním setu naši dlouho sahali po vítězství, jenže to nevyšlo a set ztratili 23:25. Ve druhém setu už byli soupeři lepší. Po delší době si spolu zahrály Stela s Klárou. Děvčata se na čtyřhru těšila. Los jim přidělil budějovickou dvojici Neubauerová/Hálková. Tato dvojice byla jasným favoritem, naše se ale nezalekly, předvedly pěknou hru  a se soupeřkami držely krok. Výkon soupeřek byl ovlivněn zdravotní indispozicí  Kláry Neubauerové. Zápas skončil i přesto prohrou našich hráček. Soupeřky potom následné zápasy skrečovaly. Přejeme Kláře brzké uzdravení.

Dosažená umístění:

Klára Pavlišová        U15        5.- 8.  místo  dvouhra       5.-8.  místo  čtyřhra      5.-8.  místo mix   

Stela Reitingerová    U15        5.- 8.  místo  dvouhra       5.-8.  místo  čtyřhra    9.-16.  místo mix 

Vojtěch Kodat           U15        5.-8.  místo  dvouhra       5.-8.  místo  čtyřhra      5.-8.  místo mix

Josef Fošum              U15     13.-16.  místo  dvouhra       3.-4.  místo  čtyřhra      5.-8. místo mix

Marek Pavliš             U15     13.-16.  místo  dvouhra       5.-8.  místo  čtyřhra    9.-16. místo mix