Úvodní kolo 1.ligy

12.11.2018

1.CL liga – Astra Praha

Nový ročník sezony se rozjel naplno. A nejinak je na tom i ligová soutěž. Její úvodní kolo se odehrálo tuto sobotu na kurtech loňského vítěze pražské Astry. A náš „A“ tým po rozlosování prvního kola nebyl v té nejjednodušší situaci. O aktuálním mistru ligy jsme již hovořili, další zápas byl proti mocně posílenému Proseku Praha.

Křemže – Astra Praha: 4:4

První zápas úvodního ročníku svedl dohromady naše badmintonisty proti pražské Astře. Naši neměli proti loňskému vítězi co ztratit, a tak nastoupili bez větších nervů. A spoléhali na mladé pušky v barvách Křemže. A dopadlo to tak, jak předpokládali. Jindra Kukač s Petrem Beranem nejprve urvali první bod v prvním deblu, následně si Petr Beran bez větších potíží poradil s jedničkou Pražanů Fialou, Bert Hadáček svedl velkou vítěznou bitvu na třetím singlu. A nejbrutálnější zápas předvedl Jindra na singlu číslo dva. Ve třetím setu už prohrával rozdílem pěti bodů, ale mocným finišem domácího soupeře dojel a s vypětím všech sil ho dokázal doslova srazit na kolena nejdelší výměnou dne, která čítala na třicet úderů, a zvítězil 21:18. Skvělá remíza 4:4 a dva body do tabulky byly na světě.

Křemže – Prosek Praha: 1:7

To, co se povedlo proti Astře, se už nepovedlo proti Proseku. Nutno říci proti notně posílenému Proseku. Kromě prvního debla Jindra-Petr si na soupeřích postupně vylámali zuby všichni křemežští hráči a hráčky. Hodně mrzí tři zápasy, které pro náš tým skončily nezdarem ve třetím setu. Petr Beran nedokázal navázat na svůj soustředěný výkon z prvního utkání, Jindra Kukač i přes svou obrovskou snahu a bojovnost taktéž v singlu neuspěl a děvčata Zuzka Matoušková s Luckou Černou ve své čtyřhře zabrnkaly soupeřkám na nervy pouze v prvním setu, další dva už byly v režii hráček Proseku. A pro křemežské přeci jen krutá porážka 1:7. Zejména slovenští hráči a hráčky Proseku byli přeci ten den na náš tým tvrdým oříškem.

 

„Áčko“ si sice svůj start do ligy představovalo trochu jinak, ale s předvedenou hrou mohou být i přes porážky celkem spokojeni. Velmi dobře se pro další kolo jeví hlavně mužské singly, debly a bez šancí nebude ani dámský debl, který je v novém složení teprve velmi krátce a určitě bude postupně získávat na sebevědomí a potřebné body pro tým později urve. Zuzka Matoušková na singlech také bez šancí není, ale má to v této těžké konkurenci přeci jen velmi složité. To samé platí o smíšené čtyřhře.

To každopádně uvidíme v kole následujícím, které se hraje na začátku prosince na kurtech ligového nováčka z Mostu. Naši tedy mají před sebou dalekou cestu pod Krušné hory, kde se pokusí o reparát úvodního kola. Stavět na čem je, teď to „jen“ potvrdit na kurtě. Držte nám opět všichni palce, i na tu dálku je to pro nás velmi důležité.

A za fotodokumentaci opět velký dík Martinovi!!