Příprava na ME v Madridu na jedničku

20.9.2018

Astra Praha – GPC dospělých

15.9.2018

O nadcházejícím víkendu vypukne seniorské Mistrovství Evropy ve španělském Madridu. Na tuto velkou akci se připravuje i Michal Koudelka, který se svým parťákem do soutěže čtyřher Honzou Jiráskem z pražského Meteoru, do Španělska vyráží již tuto neděli. A tento pražský turnaj se jim oběma náramně hodil jako generálka jejich sehranosti.

Oba budou v Madridu bojovat v nadupané kategorii 45+ a budeme jim samozřejmě pevně držet palce!

V Praze se přihlásili pouze do deblů. Není třeba před nadcházejícím turnajem plýtvat silami ve dvouhrách. A turnaj se jim povedl náramně dobře. Mezi 14kou přihlášených dvojic doslova kralovali a když přihlédneme k jejich věku (oba jsou ročník 1971), musíme jen uznale kývat hlavou. V prvním kole porazili ve dvou setech čtvrtou nasazenou dvojici Brázda-Volf, ve čtvrtfinále celkem s přehledem a opět ve dvou setech Sklář-Vodička z Hamru Praha a v semifinále si vyšlápli, tentokrát již v setech třech, na první nasazený pár Synovec-Weinzetll. Zde to bylo hodně těsné, rozhodoval třetí set za stavu 21:19 pro Michala s Janem. A aby těch třísetových zápasů nebylo málo, finále proti domácím odchovancům Kurz-Waller opět na tři sety, kdy poslední set kluci ukončili za stavu 21:17! A bylo z toho krásné, a pro mnoho lidí kolem velmi překvapivé, vítězství v dobře obsazeném turnaji. Pánové gratulujeme!

Podrobně si výsledky můžete prohlédnout ZDE.

Pro Michala s Janem to byla velmi vydařená příprava a teď už hurá do Španělska, kde v pondělí startují svou bitvu na Mistrovství Evropy seniorů!!