Zuzka z Orlové se stříbrem

12.6.2018

GPA U19 – Orlová

O tomto víkendu se v Orlové konal turnaj kategorie GPA do devatenácti  let. Na tuto dalekou cestu se vydala Zuzana Matoušková a jela se rvát v soutěžích singlistek a deblů.

Do dvouhry byla Zuzka nasazená, a tak rovnou postoupila do druhého kola. Tam se utkala s Petrou Janošovou (SK Hamr). Holky sehrály vyrovnané utkání, praly se o každý míček a nedaly si nic zadarmo. Zuzka prokázala lepší fyzičku a zvítězila 21:19,21:19. Ve čtvrtfinále už na Zuzku čekala Tereza Kobyláková ( TJ Astra ZM Praha). Zuzka bojovala ze všech sil, ale soupeřka prokázala svou kvalitu a přesnost úderů. Zvítězila tedy 21:15,21:15. Kobyláková nakonec celý turnaj vyhrála.


Ve čtyřhře Zuzka spojila síly právě s Terezou Kobylákovou. V prvním kole se holky sehrávaly. Hrály spolu poprvé, a tak se na kurtu trošku hledaly. Přesto dokázaly Krupičkovou a Šmídovou porazit 21:16,21:9. Ve druhém kole zdolaly Moravcovou a Petruškovou (B.O.Chance, Klimkovice) 21:19,21:11. A v semifinále porazily Hořínkovou s Foukalovou ( TJ Slovan Vesec ) 21:17,23:21. Holky tedy postoupily do nedělního finále. Tam svedly vyrovnanou třísetovou bitvu s Mikelovou a Němcovou ( TJ Sokol Meteor Praha, TJ Orlová Lutyně ). K vidění byl pěkný badminton, plný dlouhých výměn. Zuzka s Terkou ale doplatily na svou nesehranost a prohrály 14:21,21:17,12:21. Ale stříbrná medaile je hezkým úspěchem, ze kterého máme všichni velkou radost. Gratulace letí i do týmu TJ Astra ZM Praha za Terezou Kobylákovou.