Žákovské turnaje očima Z.Pavliše

12.6.2018

Zpráva z badmintonu za poslední měsíc –  medaile a postup

 

14.4.2018 – Č. Krumlov – Finále turnaje družstev starších žáků

Naše družstvo ve složení Alice Hálová, Eva Jírovcová, Klára Pavlišová, Stela Reitingerová, Josef Fošum, Vojtěch Kodat , Marek Pavliš, Jan Sixl odehrálo krajský přebor družstev starších žáků. Po úvodních dvou kolech v Č. Budějovicích a Vodňanech se naši probojovali do finálové skupiny a v Č. Krumlově se utkali o medaile. Ve finále hráli nejlepší hráči oblasti, hráči se vzájemně znají a těžko se dokáží něčím překvapit. Ale atmosféra, že hráč nehraje sám za sebe, že hraje i za své spoluhráče, má značný vliv na psychiku a tím i výkon. Byly jsme svědky nečekaných výsledků, nebo předem odevzdaných míčů. Naši na ty nejlepší nestačili. Finále se jim nepovedlo, jak si představovali a obsadili čtvrté místo. Bronzová medaile jim unikla o vlásek, když o třetím místě rozhodlo při rovnosti bodů lepší skóre družstva z Č. Budějovic „B“. Vítězem se stali favorité z Č. Budějovic „A“ a druzí skončili hráči Č. Krumlova. Za námi se umístily družstva z Vodňan, Tábora a další družstva Č. Krumlova.   

21.4.2018 – Č. Budějovice – Turnaj GP o postup na celostátní turnaj mladších juniorů

Do Č. Budějovic odjely Klára a Lucka. Lucka měla smůlu na los, hned v prvním kole narazila na pozdější vítězku. Klára jela sbírat zkušenosti, v prvním kole dle očekávání prohrála. V zápasech o umístění Klára nečekaně porazila Lucku ve třech setech. Pak si ještě obě spravily chuť každá vítězstvím nad nejmladší účastnicí, hráčkou z Vodňan.

Ve čtyřhře Lucka s Klárou první zápas zvládly a vyřadily budějovický pár. V zápase o postup do finále už ale nestačily na druhý nasazený pár z Č.Budějovic.

Dosažená umístění:

Lucie Koudelková    U17          9.-12.  místo  dvouhra      3.-4.  místo  čtyřhra     5.-8. místo mix 

Klára Pavlišová        U17          9.-16.  místo  dvouhra      3.-4.  místo  čtyřhra   9.-16. místo mix

28.-29.4.2018 – Č.Krumlov – Turnaj výběrů z regionů mladších žáků

Č. Krumlov hostil již potřicáté nejlepší hráče z jednotlivých regionů v kategorii mladších žáků. Za náš oddíl byl do Jihočeského výběru nominován Pepa Fošum a jako náhradníci byli připraveni Marek Pavliš a Stela Reitingerová.

Jihočeši nebyli v letošním roce žádnými favority. Bylo to už znát na výsledcích v základní skupině, kde se jim nepodařilo nasazená družstva z Jižní Moravy a Prahy porazit. Výsledek ve skupině znamenal, že našim zbylo hrát ve skupině o umístění. Tam se jim podařilo porazit výběr Západních Čech. Následná prohra s výběrem Severních Čech posunula naše hráče na konečné osmé místo. Vítězem turnaje se stal dle očekávání výběr Severní Moravy.

Pepa odehrál zápasy proti hráčům z horního patra žebříčku. Dokázal si, že lze proti nim hrát vyrovnaně.  Oni však svůj herní um a zkušenosti dokáží zúročit v koncovkách hraných setů. Pepa na turnaji získal mnoho postřehů a podnětů, potřebných k jeho dalšímu růstu.

5.5.2018 – Č. Krumlov – Turnaj GP o postup na celostátní turnaj starších žáků

Tohoto turnaje se za náš oddíl zúčastnili Klára, Pepa, Vojta a Marek. Klára přijela na turnaj s velkým očekáváním, Pepa s Markem jeli sbírat zkušenosti a Vojta chtěl potvrdit vzestup své výkonnosti.

Klára hrála proti Natálii Kortusové, kterou zatím neporazila. Jenže v Krumlově to Kláře sedí a v prvním setu šla za vítězstvím. Za stavu 17:12 pro Kláru se ale soupeřka zvedla, přestala chybovat a Klára naopak ne a ne dát vítězný úder. Byla z toho prohra 17:21. Ve druhém setu byla hra vyrovnaná a rozhodovala koncovka. Klára si vybojovala setbol, ale zasmečovala do autu. Nakonec set ztratila 21:23.

Pepa si v prvním kole poradil s  krumlovským Ševčíkem ve dvou setech. Potom hrál vyrovnanou partii s Kubou Karafiátem z Budějovic. S tímto starším a zkušenějším soupeřem zatím Pepa odehrál svůj nejlepší zápas, hra byla vyrovnaná, plná dlouhých výměn. V závěru Pepovi došly síly a prohrál tak ve dvou setech.

Vojta rovněž svůj úvodní zápas vyhrál. Následoval přetěžký soupeř David Dvořák z Č.Budějovic. Vojta se svého soupeře nezalekl a hrál velmi dobrou hru. Set končil až v nastavení, bohužel prohrou Vojty 21:23. Ve druhém setu přišel nepochopitelný kolaps Vojty. Nic neuhrál a vypadalo to kanára. Nakonec si Vojta uhrál dva míče a odešel poražen.

Marek neměl štěstí na los. Kuba Bouberle z Vodňan Marka rozdrtil ve dvou setech a stejně dopadl i zápas s Dominikem Kryeziu z Budějovic. Ukázalo se, jak je veliká konkurence v této kategorii.

V párových disciplínách nejdále došli Vojta s Markem, dostali se do boje o semifinále. Tam potrápili favorizovanou dvojici Karafiát/Kryeziu. Odešli sice poraženi 19:21, 16:21, ale za svůj předvedený výkon se mohou pochválit.  

Dosažená umístění:

Klára Pavlišová        U15       9.-12.  místo  dvouhra       5.-8.  místo  čtyřhra      5.-8.  místo mix       

Josef Fošum              U15         5.-8.  místo  dvouhra       5.-8.  místo  čtyřhra  

Vojtěch Kodat           U15         5.-8.  místo  dvouhra       3.-4.  místo  čtyřhra     5.-8.  místo mix

Marek Pavliš             U15     13.-16.  místo  dvouhra       3.-4.  místo  čtyřhra

Souběžně na vedlejších kurtech probíhal postupový turnaj GP starších juniorů. Náš oddíl reprezentovaly Zuzka a Lucka. Zuzka nenašla přemožitelku, porazila všechny soupeřky ve dvou setech a slavila vítězství v turnaji a postup na celostátní turnaj. Naši mladíčci sledovali její hru a mohli se přiučit, jak se na turnaji Zuzka připraví na každý zápas, jak hraje o každý míč a jak dokáže skloubit pohyb na kurtu s přesností úderů. Zuzko, děkujeme za předvedenou hru a inspiraci do dalšího tréninku.

6.5.2018 – Č. Krumlov – Turnaj přípravek – ročníky 2008 a mladší

Na druhé kolo seriálu přípravek vyrazili již ostřílený Filip Reitinger a začínající Vašek Fošum.

Kluci hráli podle pravidel minibadmintonu, tedy na menším hřišti a přes sníženou síť. Každý odehrál osm zápasů na dva zkrácené sety a získané body podle švýcarského systému se započetly do celkového pořadí.

Filip uhrál 34 bodů za sedm vítězných zápasů Jen jednou odešel poražen. Vašek uhrál 23 bodů za tři výhry. Kluci si turnaj užili a odvezli si medaile. Filip zlatou za vítězství v hodnocení kluků narozených v roce 2010. Ve stejné kategorii  obsadil Vašek třetí místo a ze svého prvního turnaje si odvezl bronzovou medaili. Radost byla obrovská.

6.5.2018 – Radonice u Prahy – Juniorcup – 8. (předposlední) kolo

V neděli odjeli do Prahy Klára, Pepa, Vojta, Honza a Marek již na osmé kolo série Juniorcupu.

Klára uhrála šest bodů po dvou vítězstvích a dvou remízách. Dvakrát odešla poražena. Výrazný rozdíl míčů ji posunul na konečné šesté místo. Ještě v předposledním kole byla na medailové pozici, ale poslední zápas s domácí hráčkou jí nevyšel a navíc v rozhodující fázi Klára zlomila raketu.

Z medailového umístění se v průběžném pořadí radoval i Pepa. Ale i ten v závěru ztratil body. Obsadil konečné sedmé místo se ziskem sedmi bodů po  dvou výhrách a třech remízách. Jednu z výher zaznamenal nad parťákem z oddílu  Vojtou.

Vojta si připsal na své konto také sedm bodů po třech výhrách a jedné remíze, ale díky lepšímu rozdílu míčů se posunul na konečné páté místo a stal se nejlépe umístěným hráčem z našeho oddílu.

V dolní polovině startujících bojovali Honza a Marek. I oni si zahráli proti sobě, úspěšnější byl Marek a v konečném zúčtování Honzu přeskočil. Se ziskem čtyř bodů po dvou výhrách obsadil čtrnácté místo. O dvě místa níže se ziskem tří bodů skončil na turnaji Honza.

Z důvodu  nabitého jarního programu a prodlouženému víkendu nepřijelo do Radonic tolik dětí, jak tomu obvykle bývá. Naši si ale dobře zahráli, potvrdili dobrou výkonnost a slušnou rozehranost.

Dosažená umístění:

Vojtěch Kodat            5. místo       7 bodů     míče   rozdíl    +20        

Klára Pavlišová          6. místo        6 bodů    míče   rozdíl   + 35        

Josef Fošum               7. místo        7 bodů    míče    rozdíl   +10        

Marek Pavliš            14. místo        4 body    míče    rozdíl    -40        

Jan Sixl                     16. místo        3 body    míče    rozdíl   – 57        

12.5.2018 – Č. Budějovice – Turnaj GP o postup na celostátní turnaj mladších žáků

O postup si přijeli zahrát z našeho oddílu  Stela, Pepa, Honza a Marek. Pepa neskrýval své postupové ambice, šanci na postup měla i Stela.

Stela neměla snadný los. Hned v prvním kole narazila na velmi dobře hrající Kateřinu Berkovou z Č.Krumlova. Stela ovládla první set, soupeřka druhý. Zápas vrcholil v druhé polovině třetího setu. V této fázi zápasu se Stela více tlačila do ukončení výměn a toto ji pomohlo ukončit zápas vítězstvím. V dalším kole hrála proti domácí Anně Dušátkové. A protože se hrálo na kurtu č.1, kde se této hráčce mimořádně daří, bylo pro Stelu mimořádně obtížné tuto hráčku přehrát. Stela odešla poražena po dvou vyrovnaných setech, po dobrém výkonu a se vztyčenou hlavou. V zápase o pořadí si Stela poměrně snadno poradila s Barborou Buchálkovou z Budějovic a v turnaji skončila těsně za finálovou čtyřkou.

To Pepa byl úspěšný a postupové ambice proměnil v realitu. První zápas hrál proti Markovi. Začal nervózně, čehož využil Marek, který se dostal do vedení a do dobré herní pohody. Pepa musel bojovat o každý míč. První set se dostal do prodloužení a skončil vítězstvím Pepy 23:21. Druhý set byl ovlivněn defektem Markovo rakety. Soustředění Marka bylo rozptýleno, Pepa si už průběh druhého setu pohlídal. Následoval zápas proti domácímu Maximu Podolkovi, který vyřadil z jednoho favoritů na postup Petra Jurného. První set byl pro Pepu složitý, těžko odvracel útoky rozjetého soupeře. Z počátečního útlumu se vymanil a závěr setu zvládl ve svůj prospěch. Druhý set už byl jasnou záležitostí a Pepa svojí převahu dotáhl do vítězného konce. Probojoval se do finále a zajistil si tak poprvé v kariéře postup na celorepublikový turnaj. Ve finále už nestačil na Jakuba Bouberleho z Vodňan, prohrál ve dvou setech.

Marek před zápasem s Pepou musel zdolat domácího Jakuba Tomka. To se mu po dobré hře podařilo ve dvou setech. Po prohře s Pepou hrál Marek o umístění se zmiňovaným Petrem Jurným. Proti soupeři Marek odehrál dobrý zápas, po sympatickém výkonu odešel sice poražen, ale s dobrým pocitem.

Honza odehrál první zápas s Tobiášem Zubrem a nevedl si špatně. Když se mu dařilo plnit pokyny trenérky, byl na kurtu vyrovnaným hráčem. Nevyvaroval se však nevynucených chyb. Soupeř toho využil, přidal k tomu ještě několik dobrých zakončení a Honzu porazil ve dvou setech. V zápase o pořadí Honza porazil domácího Martina Šustra. V tomto zápase více chyboval soupeř a i díky tomu se Honza dostal do herní pohody a zaslouženě vyhrál.

V párových disciplínách se nám mixy nepovedly. Větší očekávání měli naši v závěrečných čtyřhrách. Marek s Honzou po vyrovnaném prvním setu a hladkém průběhu druhého setu přehráli dvojici Havel/Martinovský. Následoval zápas proti druhé nasazené dvojici Podolka/Zubr z Budějovic. Ti sice náš pár porazili, ale za lajdácký přístup plný blbostí a zdržování si pochvalu nezaslouží. Naši se nechali do tohoto divácky nezajímavého představení strhnout. Naši zůstali po prohře před branami finále, ale vyhrané body nezískají díky chybnému zápisu hlavního rozhodčího do výsledkové listiny.  Daleko lépe se popraly o postup do finále dívky. Stela tradičně spojila síly s Bárou Kubákovou. Po předpokládané výhře v prvním kole hrály o postup s krumlovskou dvojicí Mikešová/Berková. Děvčata nechala na kurtu  všechny síly, předvedla výborný výkon a díky tomu zápas gradoval ve třetím setu. V něm byly o něco lepší soupeřky a slavily postup do finále. Do finále se dostal dle očekáváni i pár Pepa Fošum/ Jakub Bouberle. Kluci se domluvili na společné misi a ta byla úspěšná. Nejvíce práce měli s párem Jurný/Šmikmátor. Ten zdolali až ve třech setech. Ve finále si snadno poradili s Podolkou a Zubrem. Nenechali se jejich přístupem strhnout a ukázali jim, jak se má hrát. K postupu ve dvouhře si přidali i společný postup na celostátní turnaj ve čtyřhře. Blahopřejeme!

Dosažená umístění:

Stela Reitingerová    U13         5.-6.  místo  dvouhra       3.-4.  místo  čtyřhra     9.-16.  místo mix       

Josef Fošum              U13              2.  místo  dvouhra           1.  místo  čtyřhra     9.-16.  místo mix  

Marek Pavliš             U13         7.-8.  místo  dvouhra       3.-4.  místo  čtyřhra     9.-16.  místo mix

Jan Sixl                      U13       9.-12.  místo  dvouhra       3.-4.  místo  čtyřhra

Ze zprávy je patrná vysoká aktivita dětí. Díky patří rodičům za podporu  a velké díky trenérům, kteří učí děti badmintonovému umění a přístupu ke sportu. Velmi pěkná umístění jsou výsledkem jejich společné práce.