Zuzka nenašla konkurenci na GPC U19

10.5.2018

GPC U19 – Český Krumlov

V sobotu se konal v Českém Krumlově turnaj GPC U19. Z našeho klubu se ho zúčastnily dvě hráčky Zuzana Matoušková a Lucka Koudelková. Bohužel slabá účast hráčů poznamenala celý turnaj. Do startovního pole se přihhlásilo pouze pět dívek a z toho dvě byly z Křemže.

Začalo se jako vždy smíšenou čtyřhrou. Do ní nastoupila Lucie společně s Adamem Marťánem z Českého Krumlova. Přihlásily se jen čtyři páry a tak se hrálo  skupinovým systémem. Lucka s Adamem dva zápasy prohráli a jeden vyhráli. Skončili tedy na 3.místě. Nesehranost dvojice je na lepší umístění nepustila.

Následovala dvouhra. Jak jsme již řekli, dívek bylo jen pět a tak si zahrály každá s každou. Zuzka všechny zápasy s přehledem vyhrála a brala zlato. Lucie porazila jen Terezu Bouberlovou z Vodnaň a zbylé tři zápasy prohrála. Skončila tedy čtvrtá.

Ve čtyřhře Lucie spojila síly právě s Bouberlovou, utkaly se proti Šmikmatorové a Čápové. Soupeřky byly ale nad jejich síly a holky zůstaly na druhém místě.

Juniorská kategorie se dlouhodobě potýká s nedostatkem hráčů a hráček. Budeme pevně věřit, že se vše otočí tím správným směrem a třeba naše žákovské naděje, které nám dělají velkou radost, brzy zaujmou pozici juniorských tahounů.