Bery opanoval GPA v Liberci

24.4.2018

Memoriál Ivana Škáchy – GPA dospělých – Liberec

21.-.22.4.2018

Tradiční Liberecký turnaj GPA dospělých, letos poprvé pod názvem Memoriál Ivana Škáchy, měl Křemežského vítěze. Petr Beran a Jindra Kukač se vydali do metropole Severních Čech porvat o body se špičkou ČR. A že se bylo na co dívat. V turnaji byli přihlášeni nejen hráči ČR, ale i badmintonisté Německa. Turnaj byl okořeněn i účastí hráčů, kteří se připravují na Mistrovství Evropy, které začalo ve Španělsku právě dnes.

DEBL

Jindra s Petrem působili jako nasazená dvojice číslo 5/8. Měli tedy v první kole papírově slabší soupeře. A Hradečtí Skřivan/Tichý opravdu nepředstavovali větší hrozbu. V druhém kole na kluky čekala první německá dvojice Höflitz/Predel. Tady už šlo do tuhého a kluci museli bojovat ze všech sil. Nakonec však naši slavili postup do čtvrtfinále po třetím velice těsném setu 23:21. Tam byla na naše hochy připravena další německá dvojice Adam/Wippich. A ta už našim klukům vystavila stopku. Po třech vyrovnaných setech se radovali Němci a naši skončili na děleném pátem místě.

SINGL

Kluci pokračovali v soutěži singlistů. Jindrovi se start příliš nezdařil a v druhém kole nestačil na Plzeňského Vitveru. Měl za to více času koučovat Petrovo snažení turnajem. A že se zadařilo. Petr kosil jednoho soupeře za druhým a dokráčel až do nedělní části turnaje, teda semifinále. tam se střetnul s prvním nasazeným hráčem turnjae Lukášem Holubem z Hradce Králové. první set Petrovi vůbec nevyšel a prohrál 9:21. Další dva ale vyhrál s přehledem sobě vlastním a mohl se těšit na své letošní první finále na GPA. Tam už čekal Němec Johan Höflitz. Petr s ním ale neměl slitování a po dvou setech opanoval celý turnaj singlistů a po zásluze si připisuje skvělých 1000 bodů do žebříčku GP ČR.

My jsme moc rádi, že se Petrovi začalo konečně dařit i na scéně jednotlivců. Po nedávném vítězství na pražském GPB si připisuje další skalp na GPA. Skvělé!! Gratujeme!!