GPB dospělých – Na JoudaCupu vítězně

15.4.2018

7.-8.4. 2018 – Praha

O minulém víkendu se v Praze odehrál nyní již tradiční turnaj dospělých GPB s názvem po jeho zakladateli – Jouda Cup. Na zteč s širší republikovou špičkou vyrazili pánové Petr Beran a Jindra Kukač. Zatím co Petr bojoval v singlech i deblech, Jindra, kvůli svým školním povinnostem stihl pouze soutěž čtyřher.

Singl

Vítězem singlové soutěže se s velkým přehledem stal křemežský odchovanec Petr Beran. Ten nenechal nikoho na pochybách, že se mu vrací skvělá forma a soupeři to s ním mají velmi složité. Petr působil jako nasazená turnajová dvojka a kosil jednoho soupeře za druhým. V naprosté pohodě dokráčel do finále, kde neuvěřitelným způsobem jeho výkon pokračoval a i ve finálovém zápase uštědřil svému soupeři tvrdou lekci. Výsledek finále hovoří za vše: vítězství 21:5 a 21:10 podtrhlo jeho bezchybný singlový víkend a výbornou herní pohodu.

Debl

Vítěznou náladu ze soutěže singlů si Petr přenesl i do turnaje čtyřher. A když se k němu přidal ve stejné pohodě hrající Jindra Kukač, nebylo pochyb o tom, kdo ovládne i deblový turnaj. Kluci představovali nasazenou dvojici číslo dva a měli v prvním kole volný los. V dalších dvou kolech zvítězili ve dvou setech celkem v pohodě. Až semifinále přichystalo menší změnu – kluci prohráli první set. Naštěstí v tomto dni jediný a po třech semifinálových setech šli do finále. Tam už ale čekala dvojice velezkušená, na republikovém žebříčku GP na 2. místě! Ale naši kluci šli do zápasu beze strachu, s potřebnou dávkou sebevědomí a i respektu. Všichni čtyři hráli výborný badminton. První set vyzněl pro naše kluky lépe 21:17. Soupeři v druhém setu zvýšili agresivitu a naši najednou začali tahat za kratší konec. V koncovce setu už naši prohrávali 14:18 a nevypadalo to vůbec dobře. Oba ale dokonaly skvostný obrat. Skvěle servírovali, nekazili a soupeři znervózněli a naši toho dokázali využít. Vyhráli 24:22 a slaví vítězství i v deblech!! Skvělé! A my oběma děkujeme za skvělou reprezentaci klubu!