1. CL liga zůstává ve Křemži i pro další sezónu!!

19.3.2018

18.3.2018, České Budějovice

V posledním, finálovém, kole ligového ročníku se rozhodovalo o tom, kdo si udrží ligovou příslušnost i pro příští sezónu a kdo si s sebou odnese toho pomyslného Černého Petra a pro příští ročník soutěže se bude muset spokojit pouze s krajskými soutěžemi své oblasti.

Poslední ligový turnaj se odehrál na domácích kurtech Sokolovny v Českých Budějovicích a svedl proti sobě týmy Sokola Křemže, Prosek Praha, Slovan Vesec a Astra Praha „B“. Nejlépe na tom byli hráči a hráčky pražského Proseku, kteří v předposledním turnaji předvedli bezchybný výkon, vyhráli za tři body se všemi ostatními týmy a s devíti body tabulku o udržení vedli, právě před Křemží se šesti body, Vescem s pěti body a průběžně posledním týmem pražské Astry „B“ se čtyřmi body. Prosečtí sice tabulku vedli s celkem pohodlným náskokem, ale křemežští vzali utkání proti lídrům z Prahy velmi vážně a hezky zostra.

 Křemže-Prosek Praha, 5:3

Existovala šance, že pokud naši zvítězí a náhodou v druhém utkání mezi Vescem a Astrou dojde k remíze, sestup z ligy by se už konat neměl. V mixu nastoupili do utkání sourozenci Koudelkovi Michal a Markéta. Velmi hezký zápas s dramatickou koncovkou vyšel lépe pro křemežské. Pak sice Albert Hadáček s Peterem Mouritsenem nestačili na duo Stádník/Šulko, ale dámy Zuzka Matoušková s Markétou Mouritsen vrátily vedení na zápasy zpět. Pak zaúřadoval první mužský debl, kam se po herní pauze vrátil Jindra Kukač a společně s Petrem Beranem uhráli třetí bod. Pak sice na své soupeře nestačili Petr Pirtyák a Zuzka Matoušková v singlech, ale vše napravili Albert s Petrem Beranem a výsledek 5:3 pro Křemži přihrál další tři body do tabulky pravdy. A když se na vedlejších kurtech opravdu zrodila remíza, bylo vše o to veselejší.

Křemže-Slovan Vesec, 3:5

Tým, který byl stále namočený v sestupových vodách, Slovan Vesec, vrhl všechny své síly do útoku a tento risk se vyplatil. Naši, možná trochu ukolébaní příznivým startem, ztratili koncentraci a s vědomím, že Vesec v této sezóně vždycky porazili, najednou lapali po dechu. Sice se našim opět povedl mix, ale druhý debl mužů a ženský debl ve třetích setech těsně padl. S přehledem uhráli svůj první debl Jindra s Petrem a stav byl vyrovnaný 2:2. Pak se, ale do té doby dobře namazaný křemežský strojek, zasekl a děly se věci. Na Jindrovi byla najednou znát jeho vynucená herní pauza a odešel poražen – 2:3. Albert pak nenašel protihru na skvělého Vajsejtla – 2:4. Pak třetí bodík přinesl opět skvělý Petr Beran – 3:4. A konečný bod pro udržení remízy byl na Zuzce. Rvala se jako lvice, ale přeci jen na ní dolehla tíha okamžiku a prohrála ve třetím setu. Celkově tedy prohra 3:5 a zápletka celého turnaje byla na světě.

Křemže-TJ Astra ZM Praha „B“, 8:0

Všechno zlé je vždy pro něco dobré. Naši se z předchozího kola poučili a na pražskou Astru vlétli jako uragán. Koudelkovi opět opanovali smíšenou čtyřhru, druhý i první debl mužů nezaváhal, to samé u děvčat. Ty nedaly šanci soupeřkám jak v deblu, tak pak Zuzka v singlu. Ta byla v takové pohodě, že se ve vzduchu vznášel pověstný kanár. Ten se nakonec nekonal, ale Zuzka skvěle zvládla svůj poslední zápas ligové sezóny. Pak se zapotil Albert Hadáček. Ten zvítězil až v setu třetím. Nakonec pánové Jindra Kukač a Petr Beran svým soupeřům nedali pražádnou šanci a dotáhli celé utkání do skvělého výsledku 8:0!!

TJ Sokol Křemže tedy uhájil svou ligovou příslušnost i pro příští ročník a s třinácti body skončil na konečném druhém místě tabulky o udržení a na celkovém pátém místě ligové soutěže. Sestup neodvrátil tým TJ Astra ZM Praha „B“ a v příštím roce se bude snažit o ligový návrat.

Konečná tabulka Play-out:

  1. SK Prosek Praha               16 bodů
  2. TJ Sokol Křemže               13 bodů
  3. TJ Slovan Vesec                11 bodů
  4. TJ Astra ZM Praha „B“       8 bodů

Za celý křemežský „A“ tým dospělých chci poděkovat všem, kteří nám celý ligový rok drželi palce, podporovali nás všude kde mohli a věřili až do konce, že to zvládneme. Zvláštní dík patří celému křemežskému „B“ týmu dospělých. Odvedli skvěle tu černou práci, která navenek není moc zřetelná. Starali se o domácí pořádání turnajů, zajišťovali rozhodování zápasů a poskytovali „Áčku“ skvělé prostředí a ty nejlepší podmínky. Ti se pak mohli soustředit hlavně na svoje výkony. Bez této pomoci bychom těžko sezónu zvládli.

Do utkání zasáhli: Petr Beran, Jindra Kukač, Albert Hadáček, Zuzka Matoušková, Eva Sklářová, Markéta Mouritsen, Peter Mouritsen, Michal Koudelka, Vladimír Sklář, Petr Pirtyák, Honza Bednář.

Ještě jednou děkujeme všem a  předběžně všechny zveme na Dosmečnou, která bude po skončení sezóny na začátku léta. Přijďte, bude co slavit. Nejen v lize, ale i v jednotlivcích všech kategorií se podařily moc hezké výsledky. A jelikož do konce sezóny ještě několik turnajů zbývá, šance na další medaile stále visí ve vzduchu!!