Bronz z Velké ceny Plzně

12.3.2018

GPA dospělých, Velká cena Plzně

9.-11.3.2018

Tento víkend se v Plzni konal turnaj GPA dospělých. Z našeho klubu se ho zúčastnili Zuzana Matoušková, Eva Sklářová a Petr Beran. Z důvodu pozdního přihlášení mohli hrát jen ty disciplíny, ve kterých podle žebříčkového postavení, budou nejprve v kvalifikaci. To byl pouze mix Zuzka s Petrem a čtyřhra Eva se Zuzkou. Chybka se vloudila.

Kvalifikace začala v pátek odpoledne mixy. Petr se Zuzkou se postavili proti prvnímu nasazenému páru Adam Nesveda, Marcela Růžička (TJ Jiskra Nejdek) a bez problémů zvítězili 21:12,21:13. Aby se ale dostali do hlavní soutěže, museli  vyhrát ještě jeden zápas, a to proti dvojici Anna Legátová,Milan Karas (TJ Sokol Doubravka). První set byl vyrovnaný – 21:19, ale ve druhém setu si už Petr se Zuzkou zápas pohlídali a dotáhli ho do vítězného konce – 21:11.

A následovala čtyřhra. Nejprve se Zuzka s Evou utkaly s Martinou Šmídovou a Vendulou Štroblovou (BKV Plzeň, Super Stars Most) a zvítězili 21:18,21:9. Druhý zápas byl podstatně vyrovnanější, a to proti Anně Legátové a Lucii Kolářové. Holky těsně vyhrály první set 23:21, druhý set se jim ale nevydařil a prohrály 21:11. Šlo se tedy do setu třetího, tam už naše dvojice zbytečně nekazila a útočnou hrou přehrála soupeřky 21:17.

Takže  v obou disciplínách postoupili  naši hráči do sobotního programu hlavní soutěže.

V prvním kole mixu  Zuzka s Petrem porazili pár Jiří Stehlík, Lucie Krejčová (BK Králův Dvůr) 21:15,21:17. Pak ale podlehli sehranější dvojici pražanů Lukáš Kurz,Zuzana Klusoňová (TJ Astra ZM Praha )15:21,18:21. Zuzka s Petrem už spolu na turnaji hodně dlouho nehráli a mix zrovna nepatří k jejich nejsilnějším a nejoblíbenějším disciplínám, ale i tak 9.místo můžeme považovat za dobrý výsledek.

Lépe se  dařilo holkám ve čtyřhře. V prvním kole vyřadily Ivetu Strnadovou a Terezu Weinerovou  (TJ Sokol Dobruška,SKP Kometa Brno) 21:14,21:15. Ve čtvrtfinále na ně čekala vítězka dvouhry Veronika Dobiášová (Super Stars Most), která se svou oddílovou spoluhráčkou Martinou Krocovou předtím porazila 3.nasazený pár. Od Zuzky s Evou se spíše očekávalo, že by mohly jen překvapit, a to se jim povedlo. Do zápasu nastoupily výborně. Nekazily a hrály útočně, takže zaslouženě zvítězily 21:18,21:15. A dostaly se do semifinále! To  se ale hrálo v neděli a z  rodinných důvodů Evy holky už bohužel nemohly nastoupit. Přesto skončily na krásném 3.místě a to je obrovský úspěch. Děvčatům velmi gratulujeme a už se těšíme na příští týden na jejich badminton v 1. lize!! Přijďte se na ně také podívat!!