Zuzka zlatá a bronzová na GPA juniorů

5.3.2018

GPA U19, Hradec Králové, 3.-4.3.2018

Do dvouhry byla Zuzka, kvůli svému žebříčkovému postavení, nasazená jako číslo 5/8, takže automaticky postoupila do druhého kola. Tam se utkala s Natálii Štěříkovou (TJ Jiskra Nejdek). Zuzce se nejprve nedařilo, ale pak se rozehrála a zápas zvládla 14:21,21:17,21:16. Ve čtvrtfinále hrála proti  Petře Janošové (SK Hamr Praha). Zuzka do zápasu nastoupila dobře a v prvním setu zvítězila 21:12, ke konci  druhého setu se ale soupeřka zvedla, Zuzka udělala několik chyb a set skončil velmi těsnou prohrou 21:23. Šlo se tedy do třetího setu. Zuzce zbylo více sil a vyhrála 21:14. V semifinále už ale Zuzky bojovný výkon nestačil na skvěle hrající Nelu Němcovou. Na konci  druhého setu sice Zuzka vykřesala jiskřičku naděje na zvrat, vedla a vypadalo to, že bude třetí set. Němcová ale narozdíl od Zuzky zbytečně nekazila a jistou hrou zaslouženě zvítězila 14:21, 17:21. Zuzka se tedy umístila na skvělém 3.místě!

Čtyřhru hrála s Luckou Krpatovou (Pardubice). Holky spolu hrály poprvé, ale hned se dokázaly sehrát a na kurtu se dobře doplňovaly. Byly 2.nasazené, a tak čekaly, kdo se stane jejich prvními soupeřkami. Byly to Iva Foukalová a Soňa Hořínková z Vesce Liberec. Lucka se Zuzkou si s nimi poradily velmi hladce ve dvou setech 21:10 a 21:13. Postoupily tedy do semifinále, kde se utkaly s Rozalií Bártovou a Kateřinou Valentovou z Pardubic. Holky dokázaly hrát útočnou hru bez častých chyb a zvítězily 21:17,21:18. Ve finále narazily na Zuzky přemožitelku z dvouhry – Nelu Němcovou, která spojila síly se singlovou vítězkou Kateřinou Mikelovou (Sokol Radotín Meteor Praha). K vidění byl pěkný badminton a vyrovnaná hra, kterou Zuzka s Luckou  dotáhly do vítězného konce 21:18,23:21. Zuzka tedy Nele Němcové vrátila porážku ze singlového semifinále a po zásluze si na krk pověsila k singlové bronzové medaili, ještě zlato za dívčí čtyřhru! Skvělé!

Nás velmi těší, že se Zuzana dostává do životní formy. Udělala obrovský skok ve svém útočném pojetí hry. Badminton, jaký produkuje dnes je nesrovnatelný s tím, který předváděla před rokem. K vidění bude za dva týdny v budějovické Sokolovně, kde bude Zuzka velkou oporou „A“ týmu dospělých v ligovém finále. Přijďte se podívat, Zuzka i všichni ostatní vás všechny budou potřebovat!!