Finále 1. ligy v plném proudu

28.2.2018

Astra Praha, 25.2.2018

Základní část ligové soutěže je již minulostí a ta nadstavbová, chcete-li play-off, odstartovala právě tuto neděli na kurtech pražské Astry. Naši skončili po základu na pátém místě, což znamená zařazení TJ Sokol Křemže v nadstavbové části ligy do bojů o setrvání v příštím roce. Šéf „A“ týmu Michal Koudelka tento výsledek zhodnotil jako ucházející, ale ta nejdůležitější práce nás čeká právě nyní. V posledních dvou turnajích se hraje o všechno a pravidla jsou neúprosná. Kdo závěr neustojí, s ligovou příslušností se na další ročník rozloučí. A to si nikdo z nás nechce ani připustit. Proto je nyní každý bod potřebný a důležitý, proto jdou všechny legrácky stranou a proto všichni hrajeme nadoraz.

Pro tento turnaj jsme měli hned ze začátku potíže s optimální sestavou. S bolestivým kotníkem laboruje Jindra 

Kukač a nemohl do hry zasáhnout. Což je ztráta velmi citelná. Ale i přes tento handicap jsme postavili to nejsilnější, co aktuálně máme k dispozici. Do hry zasáhly dámy Zuzana Matoušková a Eva Sklářová, pánové Michal Koudelka, Petr Beran, Petr Pirtyák, Vláďa Sklář, Honza Bednář a hostující Albert Hadáček.

Křemže-Prosek Praha, 3:5

V prvním utkání na nás vlétli hráči a hráčky pražského Proseku. A byl to opravdu hurikán. Přece jen, Prosek se netajil tím, že chce celou ligu vyhrát. To se jim letos už sice nepovede, ale síla z tohoto týmu sálá na dálku. Zejména v dámské části týmu. Prosek má ve svém středu reprezentantky ČR. Ale i pánské osazení budí respekt. Za naše barvy dokázali uhrát body v singlech Petr Beran a Bert Hadáček, pak ještě ti samí hráči v deblu, když k Petrovi za Jindru zaskočil právě Albert. Ostatní se sice také rvali ze všech sil, ale prosecké síle vzdorovat nedokázali. V prvním kole tedy porážka 3:5.

 

 

Křemže-Slovan Vesec Liberec, 5:3

Druhé kolo se již povedlo. Petr opět bodoval v singlu i deblu s Bertem, přidala se i Zuzka Matoušková v singlu i deblu s Evou a Michal s Evou dokázali ještě vyhrát mix. Velmi blízko měli k vítěznému druhému setu kluci v druhém deblu Petr Pirtyák  s Honzou Bednářem, ale nakonec v něm padli 18:21. Ale zlepšený výkon přinesl vítězství 5:3. A tři body do tabulky pravdy.

Křemže – Astra Praha

Závěrečné kolo nabídlo velmi vyrovnaný match. Neomylný Petr Beran opět vítězně v singlu a s Bertem v deblu, bodovaly také děvčata v deblu. Smolný den prožili Honza s Petrem v deblech. Opět velmi těsně, tentokrát v setu třetím opět podlehli, pak velmi dobře sehrál svůj singl Michal Koudelka, ale také těsná prohra a Michal s Evou v mixu také velmi těsně prohráli ve třetím setu. A stav před posledním utkáním byl nepříznivý 3:4. Naštěstí jsme měli v týmu skvěle naladěného Alberta. Ten velmi poctivým výkonem do týmu přihrál potřebný čtvrtý bod ze svého singlu a příjemná remíza 4:4 byla na světě. A další dva body do celkové tabulky.

Po tomto kole nám patří druhé místo se šesti body. První jsou hráči Proseku s devíti body. Třetí v tabulce je liberecký Slovan Vesec s 5 body a zatím čtvrtý je tým Astry Praha se 4 body. Jak říkal Michal Koudelka: „Před posledním turnajem ligové sezóny to máme dobře rozehrané, ale nesmíme nic a nikoho podcenit!“

Tímto bychom vás všechny chtěli pozvat na finále, které je na programu v neděli 18.3.2018 v Českých Budějovicích v Sokolovně vedle plaveckého stadiónu. Přijďte nás podpořit svou přítomností, budeme to velmi potřebovat. A každá další hlasivka je opravdu znát!!