Křemže v Jihočeském KP II. třídy končí na 3. místě

27.2.2018
KP II. třídy – finálový turnaj, Vodňany
 
V sobotu 24.2.2018 se ve Vodňanech konalo poslední kolo jihozápadního přeboru družstev dospělých II. třídy. Vyrazili jsme ve složení Jirka Holeček, Libor Schrenk (PT), Víťa Pechlát (PT), Robert Hála, Petr Steinbauer, Lucka Koudelková a Martina Weberová. Hráli jsme pouze 2 kola. 
V prvním kole jsme nastoupili proti ZÚ Badminton Klatovy. Bodovali jsme v mixu, kde Libor s Martinou snadno přehráli Matouška s Novotnou, další bod připsala Lucka, která vyhrála ve dvouhře proti Novotné a v dámské čtyřhře, kde Klatovy neměly druhou hráčku. Poslední bod přidal ve dvouhře Libor, který si svou zkušenou hrou snadno poradil s klatovským Matouškem ml. Robert s Petrem sehráli velmi vyrovnanou třísetovou bitvu v mužské čtyřhře, bohužel prohráli ve třetím setu 21:19.  Stejně tak ve dvouhře Víťa, sehrál sety 22:20, 22:24 a 19:21. Uhráli jsme remízu.
 
V polední pauze byly vyhlášeny výsledky jižních Čech, kde jsme se umístili na 3. místě. Medailové umístění v jihočeském kraji: 1. TJ ČZ Strakonice A, 2. TJ Sokol Vodňany, 3. TJ Sokol Křemže.
 
Ve druhém kole jsme nastoupili proti Sokolu Doubravka C. První bod připsala mužská čtyřhra – Robert s Petrem, druhý Martina ve dvouhře. Víc bodů se nám bohužel nepodařilo uhrát. Další bod na dosah měly ještě Lucka s Martinou v ženské čtyřhře, ale bohužel prohrály v obou setech 19:21. S plzeňskou Doubravkou jsme tedy prohráli 2:6.
 
Celkově jsme se v jiho-západní oblasti umístili na 6. místě. Titul přeborníka obhájil loňský vítěz SK Jupiter A.
Medailové umístění JZ oblasti: 1. SK Jupiter A, 2. TJ Sokol Doubravka C, 3. TJ ČZ Strakonice A
 
Martina Weberová