GPD U15 v Krumlově

27.2.2018

U 15 GPD a Klářino skvělé stříbro!

Datum konání:    24.2.2018 ( sobota )     místo konání:  Sportovní hala v Č. Krumlově

Do zápasů za náš klub nastoupili Klára, Stela, Alice, Eva, Pepa, Marek a Vojta. Turnaje se zúčastnilo 13 chlapců a 16 dívek z jihočeského regionu.

Naši nastoupili do všech disciplín, odehráli kvalitní zápasy a získali cenná vítězství. Při neúčasti nejlepších hráčů byli naši často favority a museli se s touto situací vypořádat. Nejdále celým turnajem došla Klára, která získala výborné druhé místo. Při postupu do finále nejprve porazila K. Hudečkovou a E. Brudnovou z Č.Krumlova ve dvou setech, potom v semifinále uhrála postup nad oddílovou kolegyní Stelou v napínavém souboji ve třech setech 21:17, 20:22, 21:18. Ve finále nestačila na H.Novotnou z Tábora. Kláře po náročném programu došly síly a soupeřce nedokázala vzdorovat. Stela se do semifinále probojovala přes B.Nepivodovou z Č.Krumlova a přes oddílovou spoluhráčku Evu ve dvou setech. Stela musel zabrat, když jí Eva v úvodu zápasu odskočila a musela odvracet útok, když jí v koncovce druhého setu dotahovala. Eva si před tím poradila v úvodním zápase s J.Hulcovou z Č.Krumlova ve dvou setech. Alice také první zápas nad E.Krištofovou z Č.Krumlova vyhrála jasně ve dvou setech, ale potom už nestačila na pozdější vítězku turnaje H.Novotnou. Výkon Alice byl limitován namoženým ramenem.

Kluci ve dvouhrách už nebyli tolik úspěšní v úvodních zápasech. Pepa prohrál s J.Bouberlem z Vodňan ve dvou setech. Škoda ztráty prvního setu, kdy za stavu 20:17 nedokázal Pepa využít výhody třech setbolů a set ztratil. Vojta nestačil v prvním zápase na P.Jůzu z Prahy. Prohrál ve dvou setech. Chuť si ale zlepšil v zápase o pořadí, když přehrál P.Martinovského z Č.Krumlova. Stejného soupeře udolal v úvodu turnaje Marek. Potom už ale nestačil na J.Šmikmátora z Č.Krumlova. První set byl velmi vyrovnaný, rozhodovala koncovka. Druhý set už byl v režii soupeře, s kterým se Marek utkává velmi často a má s ním negativní bilanci.

V párech jsme byli zvědaví, jak dopadnou nejvýše nasazené Alice s Klárou. Los jim do prvního kola přidělil přetěžké soupeřky Kočovou s Novotnou z Tábora. V prvním setu byly naše lepší a vyhrály. Po vítězství sahaly i ve druhém setu, ale nezvládly koncovku a set ztratily. Ve třetím už soupeřky chytily svůj rytmus a nedaly našim šanci. Stejný osud potkal i náš druhý pár. Eva se Stelou nejprve porazily Krištofovou s Nepivodovou z Č.Krumlova, potom v semifinále nenašly naše zbraň na zmiňovanou dvojici z Tábora, která se stala celkovým vítězem turnaje.

Pepa s Markem prohráli se sehranou dvojicí Bouberle/Podolka  po dvou vyrovnaných setech. Kluci odehráli velmi pěknou, divácky zajímavou  čtyřhru. Vojta spojil síly ve čtyřhře s M.Štenglem z Tábora. Nastoupili proti krumlovskému páru Jurný/Ševčík a odehráli třísetovou bitvu, ze které odešli těsně poraženi.

V mixech Vojta s Klárou porazili ve třech setech vodňanskou dvojici Bouberle /Bouberlová. Zápas gradoval ve třetím setu, který náš pár získal v poměru  23:21. V semifinále se utkali s dalším naším párem Pepa/Eva. Ten prošel do semifinále přes krumlovskou dvojici Nepivoda/Nepivodová hladce ve dvou setech. Semifinálový zápas byl mezi našimi vypjatý a byl na tři sety. Nejprve vedli Vojta s Klárou, postupně se ale karta obracela, Pepa s Evou se zlepšovali a zápas vítězně ukončili. Ve finále potom odehráli opět třísetový zápas a po dobrém výkonu nestačili na lepší dvojici Jurný/Mikešová. Tato dvojice z Č.Krumlova prošla do finále v prvním kole přes naší dvojici Marek/Stela. Byl to rovněž třísetový zápas, Marek se Stelou odvedli výborný výkon.

Dosažená umístění našich:

Klára Pavlišová        U15               2.  místo  dvouhra        5.-8. místo  čtyřhra        3.-4. místo mix

Stela Reitingerová    U15           3.-4.  místo  dvouhra       3.-4.  místo  čtyřhra      9.-16. místo mix

Eva Jírovcová            U15           5.-8.  místo  dvouhra      3.-4.  místo  čtyřhra            2. místo mix

Alice Hálová             U15           5.-8..  místo  dvouhra      5.-8.  místo  čtyřhra                  —  

Josef Fošum              U15            5.-8.  místo  dvouhra       3.-4. místo  čtyřhra            2. místo mix    

Marek Pavliš             U15           5.-8.  místo  dvouhra       3.-4. místo  čtyřhra      9.-16. místo mix

Vojtěch Kodat           U15          9.-12.  místo  dvouhra      5.-8. místo čtyřhra         3.-4. místo mix

 

Zdeněk Pavliš