Bronz z MČR letí do Křemže!

30.1.2018

Praha, 2.-4.2.2018

Tento pátek odstartovalo další Mistrovství ČR jednotlivců, tentokrát v Praze Hamru. Naše barvy hájili čtyři badmintonisté Petr Beran, Jindra Kukač a dámy Zuzka Matoušková a ze Strakonic hostující Eva Sklářová.

Holky DSC_0182se na MČR kvalifikovaly vítězstvím Krajského přeboru v kategorii deblů a Zuzka navíc v singlu. Petr měl singlový postup na MČR zajištěn svým žebříčkovým postavením, to samé pak v deblu společně s Jindrou.DSC_0190

Holky na začátek neměly moc příjemný los. Zuzka v singlu stála proti 13. hráčce ČR, sama se pohybuje kolem 60. místa žebříčku dospělých. Hned první kolo pro ni bylo tedy velmi složité, ale Zuzka se sympaticky snažila hrát to co umí a i když dál neprošla, nemusí se za svůj výkon vůbec stydět. Ve svém věku má ještě všechno před sebou. Eva se Zuzkou pak ještě spojily síly a snažily se překvapit soupeřky v deblu. Ale opět působily jako favoritky soupeřky z Plzně. Naše děvčata se snažila seč mohla, ale i v deblu skočily v prvním kole.

Petrovi se na rozdíl od Zuzky úvodní los celkem zamlouval. Proti Svátovi z Astry Praha nezaváhal a stejně tak v druhém kole proti Benbenekovi z TJ Sokol Plesná. Ve čtvrtfinále ale čekal soupeř z nejtěžších, plzeňský Jan Louda. A ke všemu ještě Petrovi vůbec nevyšel začátek zápasu a první set soupeřiDSC_0299 téměř daroval, druhý set už byl o poznání lepší, Petr dokonce sahal po vítězství, ale nakonec mu Louda přece jen vystavil stopku. Pro Petra tedy dělené 5. místo, se kterým může být po svých trablech na začátku sezóny celkem spokojen.

V deblu pak Petra posílil Jindra Kukač. V prvním kole měli kluci volný los, takže čekali na své soupeře až do kola druhého. S libereckou dvojicí nějaké větší problémy neměli a postoupili do kola třetího. Královéhradecká dvojice Herout/Neděla ale taky nebyla větší překážkou. A najednou z toho bylo semifinále. Už tohle je moc hezký výsledek a kluci už mohli jen překvapit. V cestě stáli velezkušení Král/Stoklas a ti už našim mladíkům dál dojít nepovolili. Nakonec je z toho třetí místo, které by asi kluci před turnajem brali všema deseti, nyní je ale prohra v semifinále velmi mrzí. Ale nevadí, my jsme moc rádi za bronzovou medaili. Z takhle prestižního turnaje je každý kov skvělý!!