KPJ-Kvalifikace na MČR vyšla Zuzce s Evou

29.1.2018

KPJ dospělých, Český Krumlov

27.1.2018

Elitní turnaj jednotlivců Jihočeského kraje se odehrál v sobotu 27.1. v badmintonové hale v Českém Krumlově. A již tradičně slouží jako pozvánka na nadcházející Mistrovství ČR dospělých. A zuby si na vítězství brousilo hned několik hráčů a hráček.

Z křemežského klubu se vydal do Českého Krumlova téměř celý „A“ tým a přidala se i juniorka Lucka Koudelková. Do bojů šli z „Ačka“, krom Petra Berana, který má postup na MČR již zajištěn a zraněného Jindry Kukače, Michal Koudelka, Vláďa Sklář, Petr Pirtyák, Eva Sklářová a Zuzka Matoušková.

Smíšená čtyřhra20180127_153904

Do mixu se přihlásily dvě naše dvojice. Favorizovaní Michal Koudelka s Evou Sklářovou a narychlo poskládaná dvojice Petr Pirtyák/Zuzka Matoušková. Úvodní los rozhodl o nepříjemné skutečnosti, a to jestliže obě naše dvojice přejdou přes první kolo, postaví se proti sobě. To se také stalo. Michal s Evou a Petr se Zuzanou své soupeře přehráli a rázem bylo jedno semifinále ryze křemežskou záležitostí. Vítězství se od začátku spíše přisuzovalo Michalovi s Evou, ale ani Petr se Zuzkou nepřišli prohrát. První set pro sebe urvali Petr a Zuzka 21:18. Ve druhém se role vystřídaly a dominovali Michal s Evou: 1:1. Ve třetím setu se krásně ukázalo, jak se soupeři do detailu znají. Tahali se o každý míček, nedali si ani bodík zadarmo. Petr se Zuzkou využívali svého tvrdšího útoku, Eva s Michalem zase čerpali ze svých zkušeností. Za stavu 20:20 už šlo jen o to, kdo bude mít trochu víc psychických sil. Nakonec se z vítězství radovali Michal s Evou po konečném výsledku 26:24! Škoda jen, že turnaj následně nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Ve finále nestačili na domácí dvojici Sluka/Janáčková.

Singl

Dámský singl byl v jasné režii Zuzany Matouškové. Ta měla ten den jediný cíl. Zajistit si přímý postup na MČR. Postupně vyřadila všechny soupeřky. Na její raketě v semifinále skončila i týmová kamarádka Eva Sklářová. Eva tedy bere třetí místo. V prvním setu finále se sice Zuzce trochu zadrhl kulomet a s budějovickou Kempfovou vyhrála „jen“ 21:18, ale druhý set už byl v úplně jiném scénáři. Zuzka soupeřku rozstřílela velkým rozdílem a zaslouženě se stala Krajskou přebornicí dámského singlu a vysloužila si tak vstupenku na Mistrovství ČR dospělých. V singlu ještě figurovala Lucka Koudelková. Ta podala slušný výkon a bere společně s Evou dělené třetí místo.

Do mužského singla pak ještě nastoupili Vláďa Sklář a Petr Pirtyák. Petr si v prvním zápase zahrál se strakonickým Musilem. Uplatnil své zkušenosti a ve třech setech postoupil do kola druhého. Tam na něj čekal přemožitel právě Vládi z prvního kola  – Jan Matějka.  Ten se nakonec stal katem obou křemežských hráčů.

Debl20180127_153930

Ve čtyřhrách jsme měli opět silné zastoupení. Nejsilněji působily Eva se Zuzkou, ale ani Lucka společně se strakonickou Veronikou Kudláčkovou nebyly bez šancí na hezký výsledek. Nakonec se ale přece jen z celkového vítězství radovaly Zuzana s Evou a další postup na MČR byl na světě. Na Lucku s Verčou opět zbylo třetí místo.

Kluci nastoupili ve složení Michal Koudelka/Petr Pirtyák a Vláďa Sklář/Josef Kudláček. Zejména první dvojice chtěla uhrát umístění na bedně. To ovšem nesměli narazit na domácí pár Sluka/Švejda. Naši nehráli špatný badminton, ale nevyšel první set. Druhý ano a byla šance na celkový zvrat. Ve třetím setu ale kluci natropili zbytečně moc chyb a na krumlovský pár nestačili. Zejména Michal si vyčítal pár ztracených míčků, ale je třeba se ze zápasu poučit do dalších turnajů. Druhá dvojice Vláďa s Pepou také nedokázali přejít přes první kolo. Turnaj mužských deblů tedy nevyšel.

Jsme moc r20180127_153744ádi za parádní výsledky našich dam. Zejména Zuzka a Eva, které se dokázaly kvalifikovat na Mistrovství ČR. To se hraje od pátku v Praze. A nebudou tam samy. Na turnaji se potkají se svými týmovými spoluhráči Petrem Beranem a Jindrou Kukačem. Držíme všem našim hráčům pevně palce!!