3.kolo 1.CL ligy – Praha

23.1.2018

3.kolo, 1. CL liga, Astra ZM Praha

Sobota, 20.1.2018

3.kolo ligové soutěže se odehrálo v sobotu 20.1.2018 v hale pražské Astry. Náš „A“ tým se utkal nejprve se Slovanem Vesec a následně s domácími hráči a hráčkami Astry „B“.

Po dvou kolech naši figurovali na pátém místě, právě pře libereckým týmem Slovan Vesec a před pražským Prosekem. Existovala zde varianta, že by mohli postoupit až na místo třetí, to ale potřebovali v sobotu všechno nejlépe vyhrát a ještě, aby Prosek a Astra „B“ ztratili co nejvíce boců.

Křemže – Slovan Vesec 7:1

Naši začali hezky zostra. Slovan Vesec přejeli velkým rozdílem ve skóre 7:1, samotná utkání už ale tak jednoznačná nebyla. Vždyť hned čtyři zápasy naši uhráli až ve třetích setech. To je ale konečně po dvou kolech, plných třísetové smůly, velmi pozitivní zjištění. Smíšená čtyřhra v podání Michala Koudelky a Evy Sklářové vybojovala první bodík – ve třetím setu 21:17. Zuzka Matoušková pak přidala v dámském singlu druhý bodík. Taktéž v setu třetím, ale zde byl rozdíl značný 21:6. Když pak Albert Hadáček, po třísetové bitvě, přidal třetí bod do tabulky, vypadalo vše velmi dobře. Pak však zklamal druhý debl Michal Koudelka/Petr Pirtyák a Vesec si připsal první bod. Uklidnění však ale přišlo velmi brzy. V dámském deblu Zuzka s Evou zvítězily ve dvou setech a dovedly stav na 4:1. Debloví machři Jindra Kukač a Petr Beran pak přidali vítězný bod. Ti ve dvou setech pohřbili i šance libereckých na remízu. A pak si to šli kluci ještě rozdal v singlech. Jindra ve dvou setech porazil Stejskala a Petr v dramatickém zápase veseckého Klimeše ve třetím setu 21:19. To byl zápas, který patřil k ozdobě celého turnaje.

DSC_0152 DSC_0157 DSC_0933

Křemže – TJ Astra ZM Praha „B“ 4:4

V posledním kole základní části se naši utkali proti domácím TJ Astra ZM Praha „B“. Mix Michala s Evou dospěl opět do třetího setu. Ten ale naši ovládli v poměru 21:11. Pak se ale nevydařil třetí set Zuzaně a bylo to 1:1. Pak nestačil Albert na Netíka a prohrávali jsme 1:2 a druhý debl Michal Koudelka a Honza Bednář ztratil další bod 1:3 a aby toho nebylo málo, třetí set nevyšel ani holkám v deblu a bylo to hrozivých 1:4.Pak ale nastoupili naše rychlonožky Petr s Jindrou. Nejprve v prvním deblu vymazali Myšáka s Gregorem – 2:4. V maratónském zápase pak Jindra dokázal porazit dalšího běžce Z.Svátu taktéž ve třetím setu 21:16 a bylo to 3:4. V posledním zápase pak Petrovi Beranovi z blíže nespecifikovaných důvodů soupeř vzdal a konečný výsledek 4:4 byl na světě.

Z turnajeDSC_0147 jsme tedy z celkových šesti bodů dokázali pro sebe urvat pět a s 12ti body nám nakonec patří konečné páté místo, protože soupeři potřebné body, které by nám pomohly k lepšímu umístění, neztratili. Čeká nás tedy nadstavba soutěže, kde budeme hrát o 4.-7. místo. Držte nám tedy ještě chvilku palce. Čekají nás ještě dva závěrečné turnaje, které rozhodnou o tom, zda-li i na další ročník budeme nastupovat v ligové soutěži. Našimi soupeři pro závěr ligového ročníku budou týmy TJ Astra ZM Praha „B“, Slovan Vesec a Prosek Praha! Nebude to nic jednoduchého!! Díky za podporu.