Úspěšné GP A pro Petra a Jindru

23.1.2018

Český Těšín, GP A dospělých

O víkendu 13.-14. ledna se Petr Beran a Jindra Kukač zúčastnili GP A v Českém Těšíně. Oba naši svěřenci nastoupili v singlu a deblu. Jindra, jelikož neměl zajištěný postup do hlavní soutěže, musel hrát už v pátek kvalifikaci, kterou zvládl s přehledem a do hlavní soutěže postoupil. Tam ho hned v prvním kole čekal velmi těžký soupeř, extraligový Ondřej Král, nasazený 5/8 hájící barvy SKB Český Krumlov. Po prvním setu, který byl vyrovnaný nakonec Jindra Ondru udolal. Poté pak v dalších setech přišlo hodně nevynucených chyb a Jindra tak dobře rozehraný zápas ztratil. Ale Jindra si ověřil, že badminton na vysoké úrovni hrát umí a může se rovnat ke špičce ČR.

Petr měl do hlavní soutěže postup zajištěný a byl nasazený jako 3/4. První kolo měl Petr volné. Ve druhém Petr narazil na Jana Viktoru. V prvním setu se hrál vyrovnaný badminton. Petr ale v druhé polovině setu soupeři o pár bodů utekl a stačilo to na zisk setu. Druhý set Petr s bolestmi hlavy prohrál. Ve třetím naštěstí bolest odezněla a Petr mohl zase hrát to, co umí a ve třetím setu suverénně zvítězil. Ve čtvrtfinále Petr narazil na přemožitele Jindry, Ondřeje Krále. Ondra zůstal u bezchybné hry, kterou porazil Jindru a nakonec na ní Petr také doplatil. Skončil tedy před branami semifinále.

V deblu byli Petr a Jindra nasazeni jako pár 5/8, měli tedy první kolo volné a postupovali rovnou dále. V dalším kole je čekal pár Koždoň/Strnad, s kterými si poradili ve dvou setech. V dalším kole je čekal soupeř daleko zkušenější a lepší, nasazený pár 3/4 Hošek/Jelínek. Petr s Jindrou jim ovšem dali zakusit křemežský styl hry a tvrdým útokem a tlakem na síť je přehráli a zvítězili ve dvou setech. Postoupili tak do semifinále. Tam je čekal nasazený pár číslo 2, bratři Hubáčkovi. Po hodině a 20 minutách nemilosrdného boje nakonec ve třech setech Petr s Jindrou podlehli a z Českého Těšína si nakonec odváží 3. místo ve čtyřhře mužů.

Kluci si tedy velmi dobře zahráli a připsali si penzum důležitých bodů do průběžného žebříčku ČR. Petr je aktuálně 6. hráč deblového žebříčku dospělých, Jindra poskočil o 20 příček na pozici 23. V singlu si Petr na žebříčku pojistil 8. místo a Jindra je aktuálně 52. Skvělé.

Jindra Kukač