Mladší žáci a junioři v Krumlově

23.1.2018

U 13 a U 17 C postupový

Datum konání:    13.1.2018 ( sobota )              Místo konání:  Sportovní hala v Českém Krumlově

Celkem se registrovalo 16 chlapců a 16 dívek mladších třinácti let a 9 juniorů a 13 juniorek do sedmnácti let. Naše výprava juniorek Lucie Koudelková, Eva Jírovcová a chlapců Josef Fošum, Marek Pavliš bojovala statečně o postup na celostátní turnaje kategorie A. Bylo zajímavé sledovat současně výkony začínajících dětí a mistrovské výměny juniorů během jednoho dne a z jednoho diváckého místa.  

Nejdál došel a postup na celostátní turnaj si málem zajistil Pepa. Nejprve porazil budějovického Huberta Havla ve dvou setech. Potom narazil na oddílového kolegu Marka, s kterým dle očekávání odehrál vyrovnanou hru. V semifinále nastoupil Pepa proti favoritovi Kubovi Bouberlemu z Vodňan. Pepa se v prvním setu hledal, prohrál. Druhý set byl ale v jeho režii, útočil, soupeř se jen bránil. V rozhodujícím třetím setu docházely Pepovi síly a útočná hra už nebyla tolik razantní. V zápase o třetí místo přehrál Pepa domácího Dennise Pražáka ve třech setech.

Marek vyhrál první zápas nad domácím Davidem Švábem po bojovném výkonu ve dvou setech. Kluci v prvním setu byli vyrovnaní, set se prodlužoval. Druhý set Marek zvládl lépe, měl po celý set převahu a zvítězil. Druhý zápas prohrál s Pepou.

Lucce přisoudil los levou rukou hrající Natálii Kortusovou z Č.Budějovic. Lucka v prvním setu vedla a vypadalo to na jasnou záležitost. V závěru setu se soupeřka bodově dotáhla a Lucka v koncovce ztratila set 20:22. Druhý set měl stejný vývoj. Lucka byla lepší a vedla. Když se blížil konec setu, začala ztrácet svojí jistotu a druhý set ztratila v nastavení 23:25. V zápase o pořadí Lucka jasně přehrála budějovickou Adélu Pufferovou ve dvou setech.

Eva se na kurty vrátila po delší pauze a odehrála svůj první turnaj U17. V prvním zápase si poradila bez větších potíží s domácí Emílií Tvarohovou. Druhá nasazená budějovická Adéla Čápová už byla nad její síly. Eva nicméně odehrála slušný zápas.

Ve čtyřhře kluci postoupili do semifinále přes domácí dvojici  Šváb/Marťán ve dvou setech. Tam se potkali také s domácím, nasazeným párem Jurný/Pražák, na které těsně nestačili.

Děvčata ve čtyřhře šly také do semifinále. Poradily si po dobré hře s párem Bouberlová/Šemberová ve dvou setech. V semifinále prohrály s favorizovanou dvojicí Čápová/Neubauerová z Č.Budějovic ve dvou setech.   

Dosažená umístění našich:

Eva Jírovcová          U17          5.-  8.  místo  dvouhra        3.-4.  místo  čtyřhra     5.-  8. místo mix

Lucie Koudelková   U17          9.-12.  místo  dvouhra        3.-4.  místo  čtyřhra     5. – 8. místo mix        

Josef Fošum              U13                3.  místo  dvouhra      3.-4.  místo  čtyřhra      9.-16. místo mix   

Marek Pavliš             U13            5.-8.  místo  dvouhra     3.-4.  místo  čtyřhra      9.-16. místo mix

Zdeněk Pavliš