Juniorcup Radonice

11.1.2018

Juniorcup v Radonicích u Prahy.

7.1.2018 ( neděle )      Místo konání:  hala Radonice

Po měsíční turnajové odmlce, po vánoční pauze a ve zbrusu nových klubových teplákovkách přijela do Radonic u Prahy naše výprava ve složení Klára, Vojta, Pepa, Honza a Marek. V hale se sešlo kolem 115 dětí, každý si zahrál v Praze šest zápasů.

V hale bylo poměrně chladno, naši hráči se rozehrávali po dlouhé pauze dost pomalu a nevyhnuli se chybám.

Nejvíce se dařilo Pepovi. Uhrál osm bodů za čtyři vítězství, zaznamenal jen dvě porážky. Ty právě v prvních dvou kolech, kdy nestačil na hráče z Hradce Králové a Pardubic, kteří získali medaile. V dalších zápasech zvítězil. Nejvíce si Pepa cení vítězství nad klubovým kolegou Vojtou, kterého porazil na turnaji prvně a v dramatické koncovce 15:14, 15:14.

Honza na turnaji testoval novu raketu a nevedl si s ní špatně. Získal pět bodů za dvě výhry a jednu remízu a výsledkově přeskočil zbývající dva a zkušenější spoluhráče.

Marek urval čtyři body za dvě vítězství. Čtyři protihráči byli nad jeho síly, pomáhal jim vlastními chybami. Špatný den měl Vojta. Uhrál tři body za jednu výhru a jednu remízu. První zápas zvládl ještě v herní pohodě. Potom se Vojta zanořil do zmaru a celý den už nebyl schopen nic uhrát. Nedařilo se vůbec nic. Ale to se bohužel čas od času stane každému.

Klára získala sedm bodů za dvě výhry a tři remízy. Před obědem byl los složitý, soupeřky byli papírově silnější a také své předpoklady naplnily. Klára hrála pod tlakem a více se bránila, než útočila. Těžko si zvykala na rozdílnou rychlost používaných míčů. Po obědě to bylo lepší, své soupeřky přehrála.

Dosažená umístění našich:

Klára Pavlišová         9. místo         7 bodů    míče  160:144   rozdíl  + 16        

Josef Fošum               8. místo        8 bodů    míče   159:156   rozdíl   + 3        

Jan Sixl                     18. místo       5 bodů    míče   115:149   rozdíl   – 34        

Marek Pavliš            20. místo        4 body    míče  123:154   rozdíl    -31        

Vojtěch Kodat          23. místo        3 body    míče  141:144   rozdíl    – 3        

 

 

Zapsal:  Zdeněk Pavliš