Badmintonový víkend mladíčků

14.12.2017

2.-3.12.2017 (sobota-neděle)

Sokolovna v Č.Budějovicích a hala Radonice

V sobotu se registrovalo 22 dívek a 13 chlapců. V párech bylo 10 dívčích, 6 chlapeckých a 13 mixů. V neděli v Radonicích byla účast neuvěřitelných 102 dětí. O víkendu si zahrály Alice Hálová, Stela Reitingerová, Klára Pavlišová, Josef Fošum, Marek Pavliš, Jan Sixl, Vojta Kodat a benjamínek Filip Reitinger.  

V sobotu proběhl turnaj U13, kategorie D. Naše dívky Alice a Klára, pro které to byl poslední turnaj v kategorii do třinácti let, přivezly zlatou medaili ve čtyřhře a bronzové medaile ve dvouhrách. Dařilo se i Stele, která obsadila bronzový stupínek v mixech, když spojila síly s budějovickým Tobiášem Zubrem.

Naše dívky v prvním kole měly volno, byly nasazené. Ve druhém kole potvrdily papírové předpoklady a všechny pokračovaly dál. Nejvíce starostí s postupem měla Alice. Ta ztratila první set v nastavení a ve druhém musela obracet nepříznivý vývoj. Třetí set si ohlídala a postoupila. V dalším kole se potkaly Alice se Stelou. Byla z toho vyrovnaná, třísetová bitva. Více sil měla v závěru starší Alice a zvítězila. V semifinále hrála Alice s domácí Annou Dušátkovou. V prvním setu naše hráčka tahala za lepší konec, vedla do stavu 20:17. Potom přišel nepochopitelný kolaps a set ztratila 20:22. Ve druhém setu byla hra vyrovnaná, soupeřka si na konci setu více věřila a Alici do finále nepustila. Ve druhém semifinále hrála Klára s krumlovskou Eliškou Mikešovou. Kláře se podařilo do semifinále dojít přes nejvýše nasazenou Báru Bouberlovou z Vodňan, kterou porazila ve třech setech. Ve zmíněném semifinále potom Klára na svojí soupeřku nestačila a prohrála ve dvou setech. Zápas to byl pohledný, plný dlouhých výměn a výborného pohybu.

Marek a Honza v prvním kole na své soupeře nestačili. Honza vzdoroval déle, první set vyhrál. Zápas ztratil ve druhém a třetím setu. Ve čtyřhře hráli kluci spolu, neprošli prvním kolem. Lépe dopadly ve čtyřhrách dívky. V mixech Stela spolu s Tobiášem vyřadili náš pár Alice/Honza a druhý nasazený pár Berková/Šmikmátor z Č.Krumlova. V semifinále už byl nad jejich síly další krumlovský pár Jurný/Mikešová.

Zlatou tečku měla pro nás účast ve čtyřhře dívek. Alice s Klárou došly do finále. Tam se utkaly s párem Bouberlová/Dušátková. Holky dobře podávaly, na kurtu se doplňovaly a přemohly své soupeřky ve dvou setech.

Dosažená umístění našich v sobotu:

Klára Pavlišová        U13         3.-4.  místo  dvouhra        1.  místo  čtyřhra      5.-8. místo mix

Alice Hálová             U13         3.-4.  místo  dvouhra        1. místo  čtyřhra      9.-16. místo mix        

Stela Reitingerová    U13         5.-8.  místo  dvouhra      5.-8.  místo  čtyřhra     3.-4. místo mix 

Marek Pavliš            U13        9.-12.  místo  dvouhra      5.-8.  místo  čtyřhra     5.-8. místo mix

Jan Sixl                     U13      13.-16. místo  dvouhra       5.-8.  místo čtyřhra   9.-16. místo mix

GPD_U13 Radonice

V neděli dorazila do Radonic u Prahy početná skupina našich dětí. Sobotní výpravu doplnil Vojta, Pepa a Filip, Alice nejela, pomáhala s organizací ligového turnaje A týmu dospělých. Každý si zahrál v Praze šest zápasů na dvaadvaceti kurtech.

Nejvíce se dařilo Kláře. Uhrála osm bodů po třech vítězstvích, dvou remízách a jen jednou odešla poražena. A to v zápase s Eliškou Mikešovou, proti které hrála v sobotu. Kláře nevyšel první set a prohrála o sedm bodů. Ve druhém setu se karta obrátila, Klára více tlačila a za stavu 14:12 podávala na vítězství. Jenže situaci nezvládla, nechybující soupeřka setboly ustála a urvala set 14:15. V ostatní zápasech uhrála velmi cenné remízy s hráčkami papírově výrazně silnějšími a vítězné zápasy, ve kterých byla favoritkou.

Stela předvedla na turnaji dobrý badminton. Získala šest bodů po třech výhrách. Pro vývoj turnaje byla rozhodující prohra Stely s Eliškou Mikešovou. Tak jako Klára neměla Stela v koncovkách setů tolik vůle po vítězství jako jejich soupeřka. Další dvě prohry proti papírově silnějším soupeřkám Stelu nemrzí, statečně vzdorovala, prala se o každý bod.  Získané body za tři výhry byly po předvedeném výkonu zasloužené.

Zápasy kluků probíhaly souběžně, nebylo možné je všechny sledovat. Za zmínku stojí, že los Markovi určil hrát proti oddílovým kolegům. Vojta využil herní převahy a zvítězil. Pepovi to už tolik nešlo a remizovali. Nejvýše se umístil Vojta, získal šest bodů, potom byl Pepa s pěti body, následoval Marek se čtyřmi a Honza se třemi body.

Filip byl v Praze na turnaji podruhé. V nejmladší kategorii si pěkně zahrál, získával potřebné herní zkušenosti. V konkurenci dvaceti hráčů a hráček se neztratil a předvedl, co už se z badmintonové abecedy naučil.

Dosažená umístění našich v neděli:

Klára Pavlišová         6. místo        

Stela Reitingerová   13. místo 

Vojtěch Kodat         16. místo

Josef Fošum             21. místo

Marek Pavliš            25. místo

Jan Sixl                     31. místo

Filip Reitinger         nemám zaznamenáno   

Zdeněk Pavliš